Skocz do zawartości
Vulgary

Jednak będzie Android 7.0 Nougat dla s5 Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem @d.m.x udało mi się zainstalować nowego andka. Ale po instalacji gdy uruchamiam aparat albo inną apke typu Snapchat obsługującą aparat pokazują mi się tylko przyciski aplikacji i czarny ekran. Nie mogę też uruchomić latarki, zauważyłem jeszcze że dioda powiadomień nieustannie świeci się na niebiesko niezależnie od wszystkiego. A i jak podłączę do komputera to wogule nie jest wykrywany. Co mogę z tym zrobić?  

Edytowane przez Mr.Robot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d.m.x

nie wiem co moze byc tego powodem. osobiscie nie mialem problemow z tym romem w czasie 5 dni ktore go testowalem. wrocilem do 6.0.1 z powodu braku jezyka angielskiego i informacji ze rom dla wersji europejskiej wyjdzie "na dniach".

a wlacza sie tryb download? sciagnij 6.0.1 xeo i wgraj go odinem. Radze poczekac na 7.0.1 dla wersji europejskiej. z osob ktore testowaly ten rom, kazda miala inne uwagi i spostrzezenia, wiec lepiej poczekac na oficjalna wersje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Langis

Coś się dzieje w temacie aktualizacji S5 Neo 

Ja jeszcze nie dostałem przez OTA aktualizacji, no to czekam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 9.12.2017 o 23:39, Mr.Robot. napisał:

Witam. Zrobiłem wszystko zgodnie z poradnikiem @d.m.x udało mi się zainstalować nowego andka. Ale po instalacji gdy uruchamiam aparat albo inną apke typu Snapchat obsługującą aparat pokazują mi się tylko przyciski aplikacji i czarny ekran. Nie mogę też uruchomić latarki, zauważyłem jeszcze że dioda powiadomień nieustannie świeci się na niebiesko niezależnie od wszystkiego. A i jak podłączę do komputera to wogule nie jest wykrywany. Co mogę z tym zrobić?  

Z tego co widzę to każdy ma jakiś randomowy problem po wgraniu kanadyjskiej wersji. 
    Osobiście działa mi wszystko co potrzebuję włącznie z wifi, spotem wifi, aparatem itd. 
    Jedynie brak radia no i ta bateria... Codziennie wieczorem podłączam telefon do ładowania. 
    Również mam wrażenie, że nie ma co liczyć na 7.0/7.1 EU. ..

Edytowane przez xParykx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem zgodnie z opisem d.m.x.-a ROM od SM-G903W (Android 7.0) - tylko boot i system:

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s5-neo/SM-G903W/XAC/download/G903WVLU1CQI1/190999/

Różnica jest taka, że to jest nowszy ROM niż na początku tego postu.

Uwagi zuważone po parudniowej eksploatacji:

- bateria bez zmian

- nie działa dioda powiadomień przy wyłączonym ekranie przy nieodebranym połączeniu

- wolniej śmiga niż na 6.0 - potrafi porządnie przymulić, ale nie robiłem wipe i factory reset - lenistwo ;)

- częsciowo spolszczony - ikony kontakty, telefon są po polsku, a tuż obok napis messeges

- karta pamięci działa

- pulsometr działa

- ogólnie wszystko co potrzebne jest.

Gdyby nie fakt, że przymula pewnie bym polecił, ale szału nie ma ;) Jeszcze powalcze z wipe i facory reset

Wątpię, żeby 7.0 pojawił się na SM-G903F.

Patrząc na politykę Samsunga - starsze modele nie są już wspierane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na pewno nie będzie 7.0 jak do tej pory nie ma na europe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    d.m.x

Wersja kanadyjska romu 7.0 na naszej europejskiej nie dziala najlepiej, wystepuje pelno bledow to prawda, sam w 2 dni przesiadlem sie na stockowy soft. Na poczatku roku wgralem jednak rom z linku z forum ktory jest nizej. Wrazenia jak do dzisiaj swietne. Czas pracy na baterii nie podam, bo korzystam z powiekszonej 3500mAH wiec i tak jest dluzszy, ale nie wystepuje drenaz  baterii. klade sie spac i wstaje z takim samym procentem baterii, lub ew o 1% mniejszym. wszystko dziala jak powinno. aparat robi dobre zdjecia, w trybie nocnym sa nawet lepsze niz w auto, gps dziala, jakosc rozmow jest lepsza niz na stocku, lte dziala, pulsometr dziala prawidlowo, wiadomosci dochodza, nic nie krashuje. rom odchudzony ze zbednych aplikacji, jest lekki,  chodzi dosc szybko. tak jak i wersja kanadyjska oficjalna jest w jezyku angielskim, mozna go jednak spolszczyc w pewnym stopniu. poza tym nie zauwazylem zadnych problemow od 7 stycznia do dzisiaj. polecam jako alternatywe dla tych co chca 7.0 a zawiedli sie na wersji kanadyjskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diabeu

Serwis Galaxy Club donosi, że według jego źródeł Samsung nie testuje Nougata ani dla oryginalnego Galaxy J5, ani dla Galaxy S5 Neo. Sprawa dotyczy rzecz jasna Europy, bo np. ten drugi model dostał aktualizację do Androida Nougat w Kanadzie (i tylko tam). Na dodatek Samsung wziął się teraz za przygotowywanie Oreo dla swoich flagowych smartfonów , więc szansa na pojawienie się Androida 7.x dla dwóch średniaków z 2015 roku jest już praktycznie zerowa.

Czy ta sytuacja powinna nas dziwić? Jest już po prostu za późno na aktualizację dla tych dwóch telefonów. Poza tym Samsung nigdy nie był wzorowym przykładem na to, jak powinno się aktualizować smartfony, więc jeśli ciągle używasz Galaxy J5 lub Galaxy S5 Neo, to pogódź się z myślą, że Twój telefon nie dostanie Androida Nougat.

źródło: Galaxy Club

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Elvira

Pytanie, czy s5 neo by uciągnął 7kę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Diabeu

@Elvira bez problemu.

Kanadyjska wersja S5 Neo, która różni się od europejskiej tylko obsługiwanymi częstotliwościami LTE, dostała androida 7. Z resztą telefony o słabszej specyfikacji od s5 Neo mają Nougata a na dodatek niedługo dostaną Oreo (np. J3 2017).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi