Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
arczibald1

Redmi nie wykrywa słuchawek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze słuchawkami na ROM-ie  8.0.3.0.0 MCECNDG. To jakiś Fake ROM wgrywany do modeli sprzedawanych w Polsce. Oficjalnie nie ma wersji Global. są tylko China Stable i China Dev. Problem ujawnił się drugiego dnia użytkowania nówki sztuki z foliami. Przestaje je widzieć. Różne modele. Restart pomaga na chwilę. Ponadto włożenie słuchawek bez mikrofonu dzielone x3 uruchamia Google Now. Wgrałem apkę SoundAbout która wymusza sygnał słuchawki/głośnik, ale to przełączanie bywa irytujace.
    Ktoś się spotkał z takim problemem ?
    Wersji oficjalnej Global ROM wciąż nie widać. Wszystkie inne mają, a Redmi 4 tylko China. Ciekawe, dlaczego i czy w ogóle będzie. Poza tym słuchawka ma genialny stosunek jakości/możliwości do ceny. Wszystko chodzi bez zastrzeżeniem, tylko ta obsługa słuchawek...
    Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakiś pomysł, albo sugestie poza czyszczeniem wacikiem i dmuchaniem sprężonym powietrzem. Próbowałem, ale to raczej chyba soft, skoro restart, albo przełączenie w tryb Lite (czyli de facto też restart) pomaga na chwilę.

Edytowane przez bergmen
    Edycja tytułu. Musi on być jasny i streszczający problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Redmi 4 ma Globala: http://en.miui.com/download-318.html

Poza tym ma też xiaomi.eu: https://xiaomi.eu/community/threads/7-6-22.40541/

Zmień ROM na któryś z powyższych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko, że to jest  Redmi 4 Global (India Version). Wersja indyjska ma Snapdragona 435, a mój ma Snapa 430. Poza tym w indyjskiej jest inaczej usytuowany aparat. Jestem świeżak w Xiaomi, ale chyba nie można instalować ROM-a kiedy procek jest inny ?
    Z tego co widzę 435 w stosunku do 430 ma inny modem LTE.
    430
    Qualcomm® Snapdragon™ X6 LTE modem
    435 Qualcomm® Snapdragon™ X9 LTE modem

Edytowane przez arczibald1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@arczibald1 to zainstaluj xiaomi.eu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo z tym zabawy ?. Mógłby prosić o łopatologiczny opis jak z tego Fake ROM-a przejść na xiaomi.eu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@arczibald1

Zajrzyj do tutoriali i poradników. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam słuchawki z samsunga i mam problem. Gdy wkładam wtyk do gniazda słuchawek nie zawsze mi łączy( w sensie słuchać muzyki). To znaczy, muszę mocniej docisnąć albo pokręcić tym wtykiem.

Czy wtyk ze słuchawek nie pasuje czy gniazdo słuchawek w telefonie się zepsuło. Jeśli to pierwsze, to jakie inne słuchawki polecacie?. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maly96

Miałem podobnie w innym telefonie. Okazało się, że gniazdo słuchawek się wyrobiło. Podłącz je do jakiegoś innego urządzenia i będzie wiadomo z czym problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi