Skocz do zawartości
Marucins

OnePlus 5 - Jak poprawnie wykonać Unlock Bootloader + Flash TWRP + Root?

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w recovery instaluję ZIPa (1,5GB) + raz jeszcze wrzucam roota i czyszczę dalvik/cache po czym puszczam restart i powinno wszystko być?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Roy

Tak full rom przez recovery twrp odrazu po tym root (Magisk lub SU) i Wipe ART/Dalvik i dodatkowo partycje Cache.

Dirty flash siedzi. Dane i ust. zostają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P.M.

Witam

Zrobiłem wszystko tak jak w pierwszym poście (sterowniki, konsola, tryb fastboot) ale po wydaniu polecenia "fastboot oem unlock" otrzymuję komunikat: "FAILED (remote: Flashing Unlock is not allowed). No i w trybie fastboot wyświetla się: "SECURE BOOT - yes" oraz "DEVICE STATE - locked".

Coś pominąłem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@P.M.

Tak, masz coś namieszane ze sterownikami, to samo miałem, gdy za "dużo" sterowników wgrałem. Prosta komenda "fastboot flash recovery twrp.img" nie działała, otrzymywałem komunikat "FAILED". Po formacie i wgraniu sterowników od Oneplusa problem zniknął i nawet adb zaczęło działać (nie mogłem wgrac oryginalnego Oxygena via adb sideload ota.zip).

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mcp

Przed odblokowaniem, w ustawieniach w Opcje programistyczne (uaktywniają się je po kliknięciu kilka razy w Numer kompilacji w Informacje o telefonie) należy zaznaczyć "Zdjęcie blokady OEM"

Edytowane przez mcp
  • Piwko! 1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P.M.

Zdjęcie blokady OEM pomogło - odblokowałem. Tylko czemu nikt nie napisał, że samo odblokowanie robi full wipe ??? Poszło się wszystko j... :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pantin

Trzeba było przeczytać dokładniejszy poradnik np. na forum oneplus.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka i Fleksy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
P.M.

Ok, zrobiłem już ten unlock, po wipie skonfigurowałem telefon od nowa. Teraz czas na TWRP i roota. Gdzie znajdę pasujące do OP5 recovery i su ?
Nie chciałbym wgrać przez przypadek jakiegoś niekompatybilnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pantin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi