Skocz do zawartości
slon

Szybkie rozładowywanie się baterii - zgłoszenie sprawy do UOKiK

Rekomendowane odpowiedzi

slon

Witam,

od lutego tego roku jestem (niestety) posiadaczem Honora 8 kupionego na wolnym rynku. Zdecydowałem się na ten telefon ze względu na bardzo pozytywne opinie recenzentów i przede wszystkim na głoszoną przez nich wieść o ponadprzeciętnej wytrzymałości baterii. Od razu po kupnie miałem możliwość zaktualizowania Android do wersji 7.0, co zrobiłem, a także przywróciłem wszystko z poprzedniego telefonu - Honora 5X, który swoją drogą służył mi całkiem dobrze i był to też jeden z powodów, które zadecydowały o kupnie ósemki. Od samego początku bateria trzyma fatalnie, drain w trybie czuwania wynosi ok. 5%/h. Nie pomagają aktualizacje, przywracanie ustawień fabrycznych, usuwanie wszystkich aplikacji prócz fabrycznych, systemowe wyłączanie aplikacji po wyłączeniu ekranu, Greenify, odesłałem do serwisu, gdzie stwierdzili, że wszystko jest ok - próbowałem już dosłownie wszystkiego. Wróciłem obecnie do Androida 6.0, bo na nim mam MINIMALNIE lepiej trzymającą baterię. Wygląda to obecnie tak jak w załącznikach do posta (telefon naładowałem wieczorem, żeby leżał spokojnie przez noc). XDA huczy od tego tematu, Huawei zamiata sprawę pod dywan. W internecie natknąłem się na opinie, że aktualizacja do 7.0 fizycznie uszkadzała płytę główną i jej wymiana pomaga. Postanowiłem sprawę zgłosić do UOKiK, telefon nie działa zgodnie z opisem (choćby na stronie Honor) i chcę domagać się naprawy, wymiany lub zwrotu pieniędzy (co byłoby najlepszą opcją, bo po tym wszystkim nie mam już ochoty na obcowanie z marką Huawei). W związku z tym, że widziałęm w innych tematach więcej osób narzekających na podobną przypadłość szukam osób, które zechcą tę sprawę zgłosić razem ze mną zbiorowo - wiadomo, w kupie siła :) Co sądzicie o takiej opcji?

PS. Założyłem również temat na forum Hanclub Huawei (łatwy do znalezienia), jednak jedyna odpowiedź to kopiuj/wklej chyba nawet bez czytania posta, a jedynie rzucenie okiem na nazwę tematu. 

19551228_1546243018732855_695848949_n.png

19553113_1546243355399488_1833313242_n.png

19621461_1546243082066182_1974438058_n.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gnx

Moze to troche kombinatorstwo ale mi wymienimi płytę glowna jak wrzucilem.soft przejściowy z andka 7.0 na.6.0 na sofcie 6.0 131. Telefon zlapal.zwieche na.ekranie gdzie widnieje napis Honor I nic sie nie dalo zrobic. Wyslalem na gwarancję, wymienili plyte I case.
    Nie jest to może rozwiązanie problemu jakie bys oczekiwal no ale zawsze cos .
    P.s zrobilem to nieumyslnie.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

@gnx i co teraz lepiej trzyma niż trzymał, po zmienia plyty ?

@slon nie masz żadnych szans jeżeli nie jesteś w stanie wykazać usterki. To dla pewności wyjmij kartę GSM wyłącz WIFI, BT, NFC i sprawdź czy również drenuje.
    Ja też jestem średnio zadowolony z baterii, ale z 2 strony wiem że w okolicy jest bardzo słaby zasięg GSM, co może mocno rzutować na baterię. Myślę, że nawet rodzaj Operatora może.

O androidzie 7.0 i drenażu rozpisuje się forum na stronach Nexusa. Dopiero 7.1 załatało te problemy. Obstawiam, że to wina samego androida.

Jak zmieniłem z 7 na 6 to miałem około +30% użytkowania baterii lepiej. Ale z drugiej strony 7 jest ładniejszy i szybszy, więc ... siedzę na 7 i cierpliwie czekam na 7.1 i EMUI 5.1. Mam nadzieję że to załatwi sprawę.

Chcąc wykazać że twój model ostaje od innych ponad przeciętną musiał być zebrać 2-3 sztuki zapakować tego samego operatora i przetestować w tych samych warunkach środowiskowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slon

@cotvi Robiłem to wszystko. Wyłączałem co się da - WIFI, BT, NFC, wszelkie skanowanie, raportowanie lokalizacji google itd itd, wszystko co się da ustawić z poziomu systemu bez roota. Dodatkowo Greenify. Początkowo korzystałem z Play i karty sim, która sam docinałem, więc myślałem, że to może być problem, wymieniłem ją i cały czas to samo, w międzyczasie zmieniłem sieć na Vikings Mobile - to samo, jednak w związku z tym, że VM korzysta z nadajników Play postanowiłem kupić kartę T-Mobile na próbę - nic się nie zmieniło. 

Ja nie korzystam z 7.0, zrobiłem rollback do szóstki, co widać po screenach, które wkleiłem w pierwszym poście. Mam dostęp do kilku Honorów 8 i żaden ze telefonów znajomych nie przejawia aż takich objawów standby-drain. Moim tropem, który może równie dobrze być ślepym strzałem jest żyroskop. Wiążę to z tym, że w moim telefonie występuje problem pokazany tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=TBFz-i_ruXc czyli szalejące aplikacje VR. U znajomego, który nie ma żadnego problemu z drainem baterii problem ten nie występuje, być może jakaś jego fizyczna wada powoduje ciągłe wybudzanie systemu. Spotkałem się na XDA z tym, że Huawei twierdził, że to wina developerów aplikacji VR - dziwne tylko, że nie u wszystkich ona występuje na tym samym telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cotvi

Jeżeli fiksuje ci żyroskop to oddaj go na gwarancję z tego powodu. Raczej go nie wymienia tylko dadzą nową płytę.

Trzeba mieć Honora :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gnx

@cotvi
    Dopiero co przeszedłem na 389, jak narazie widzę ze trzyma podobnie jak 131, oczywiscie na WiFi . Jutro postaram sie cos wrzucic.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi