Skocz do zawartości
pepe72

Słuchawki do Spicy - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Raps
    mam tego pilota od nokii (z 5800) - niestety rozczaruję - nie działa ze spicą - wszystkie klawisze są nieaktywne

Nie dziwie się. Inny producent to i umie sprawic zeby akcesoria dzialaly tylko z jego produktami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ep630 albo ep635 które są jednocześnie smyczą i mają biały kolor.

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Zgadzam się, sam używam Creative EP630 i jestem bardzo zadowolony, naprawdę warte polecenia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OBAR
    Napisano (edytowane)

Odkopię nieco temat i od siebie polecę Sony MDR-EX85.

Ja swoje kupiłem w MM niecały rok temu za 99 zł (chodziły po 160< na ceneo) i nie żałuję ani złotówki :)

edit: W przeciwieństwie do EP-630/635 są to słuchawki otwarte (mimo, że też dokanałowe). EPki też miałem, ale wytwarzały pewne ciśnienie w uchu, co przy dłuższym słuchaniu powodowało dyskomfort i zapewne było bardziej szkodliwe :)

Edytowane przez OBAR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raps
    Napisano (edytowane)
    . EPki też miałem, ale wytwarzały pewne ciśnienie w uchu, co przy dłuższym słuchaniu powodowało dyskomfort i zapewne było bardziej szkodliwe :)

A mnie w EPkach bardziej irytuje/ował kabel, dość długi to raz, a dwa- wykonany z gumy co przy lekkim kontakcie ze skora powodowal tarcie i lapanie przyczepnosci. Chodzi mi o to ze czesto byly sytuacje gdzie lekkie poruszenie reka o kabel powodowal niezle szarpniecie- irytujace.

PS. Kazde sluchawki dokanalowe sa bardzo szkodliwe, ale w sumie dowiemy sie o tym po N-latach jak dozyjemy 60+ i zobaczymy jak stoimy ze sluchem(a moze nie sa wcale szkodliwe?;) ).

Dobra, a teraz z innej beczki. Naszlo mnie i kupilem sobie sluchawki stereo bluetooth. Wiadomo- po pierwsze nie jest to dzwiek dla audiofila, ale juz dla melomana ceniacego mobilnosc jak najbardziej. Dwa- dzialaja w trybie A2DP i o dziwo bez problemu chodza na naszej SPICY z androidem 2.1(bodajze JD1 mam). Takze jak ktos chcialby sobie kupic sluchawki bluetooth z A2DP to na pewno beda dzialac z naszym telefonem. Sprawdzone :). Ale chyba dopiero od andka 2.1 bo ma dodana wlasnie A2DP.

Kupilem Nokia BH-503. Polaczylem ze spica w 5 sekund, od razu dzialaly przyciski multimedialne, zero ustawiania. A glosnosc na maxa w telefonie i sluchawkach umozliwia slyszenie muzyki nawet przy nadjezdzajacym pociagu metra(kto zna to wie jaki on glosny jest). WIem ze na niektorych telefonach jest problem z glosnoscia niektorych sluchawek. Nawet o tych pisali ze sa ciche na niektorych telefonach, ale mysle ze to wina sterownikow wlasnie w telefonach.

Edytowane przez Raps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś używa SoundMagic MP-21 ze Spicą ?

1. Czy działa mikrofon podczas rozmowy telefonicznej ?

2. Czy działa przycisk mikrofonu podczas działania odtwarzacza mp3 (pauza, przeskok do następnego utworu) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yameso

Powiem ci ze zainteresowałeś mnie kupnem takich słuchawek. Ich największy plus to brak kabla który mógłby się przeciąc/nadwyrężyc czy poluzowac. A to najczęściej mi się zdarzało i denerwowało. Hmm, zastanawia mnie tylko ten andek, ponieważ posiadam 1.5. Niby ma wyjśc pod koniec maja nowy ale... Dziwne rzeczy się dzieją.

A ma ktoś może jeszcze jakąś alternatywę jeśli chodzi o bluetooth headset? :) W końcu pierwsza jaskółka wiosny nie czyni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tratox

a może widział ktoś pilot do spici z opcjami przewijania piosenek i zatrzymywania ? ten od noki nie działa

:/ i jak wy używacie tych słuchawek od spici ja tego w ucho włożyć nie mogę ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Powiem ci ze zainteresowałeś mnie kupnem takich słuchawek. Ich największy plus to brak kabla który mógłby się przeciąc/nadwyrężyc czy poluzowac. A to najczęściej mi się zdarzało i denerwowało. Hmm, zastanawia mnie tylko ten andek, ponieważ posiadam 1.5. Niby ma wyjśc pod koniec maja nowy ale... Dziwne rzeczy się dzieją.

A ma ktoś może jeszcze jakąś alternatywę jeśli chodzi o bluetooth headset? :) W końcu pierwsza jaskółka wiosny nie czyni.

Uff... pierwszy post na forum i trzeba zacząć od lżejszych tematów ;). Spica do mnie trafiła dzisiaj, także jeszcze swojego headsetu na bluetooth nie sprawdzałem, ale działał na Omnii @ WM 6.5.

Mówię tu o B-Speech Calypso (na Allegro kupione za 119zł). Akurat funduszami na BH-503 nie dysponowałem, więc wybrałem te. Niestety na forach dot. słuchawek brakuje jakiejkolwiek recenzji, także trudno się dowiedzieć, że za tę cenę to słuchawki całkiem niezłe. Głośność wystarczająca, gdy ustawi się głośność na maxa to głowa może poboleć. Obsługa BT 2.1 z EDR + telefon z BT min. 2.0 i EDR pozwalają na cieszenie się muzyką bez jakichkolwiek przerwań, spowodowanych gwałtownymi ruchami głowy. Podczas jazdy na rowerze również nie zdarzyło się, aby przerwało utwór w trakcie jego odtwarzania. Dźwięki? Przyjemny, lekki bass, wysokie i średnie są ok, chociaż ew. gorsze od Senków HD 201, ale tu nie ma co porównywać. Na plus, możliwość sterowaniem odtwarzaniem i rozmową przy użyciu przycisków na słuchawkach, oraz to że na pełnym ładowaniu słuchawki wytrzymują spokojnie 17h odtwarzania muzyki. Teraz tylko "stress test" z i5700 ale myślę, że tutaj również nie będzie problemów.

Edytowane przez DeathName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons

Czy słuchawki Creative EP630 mają takie same końcówki jak te oryginalne od Samsunga dołączone do Spicy ? Bo nie wiem czemu,ale jakoś mi wypadają z ucha i dziwnie się w nich słucha,dlatego pytam :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dobra, a teraz z innej beczki. Naszlo mnie i kupilem sobie sluchawki stereo bluetooth. Wiadomo- po pierwsze nie jest to dzwiek dla audiofila, ale juz dla melomana ceniacego mobilnosc jak najbardziej. Dwa- dzialaja w trybie A2DP i o dziwo bez problemu chodza na naszej SPICY z androidem 2.1(bodajze JD1 mam). Takze jak ktos chcialby sobie kupic sluchawki bluetooth z A2DP to na pewno beda dzialac z naszym telefonem. Sprawdzone . Ale chyba dopiero od andka 2.1 bo ma dodana wlasnie A2DP.

mam androida 1.5 i A2DP działa jak trzeba, mam słuchawki stereo bluetooth samsunga i działało wszystko od razu, bez ustawień ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi