Skocz do zawartości
burekarol

Dobry aparat i wydajność - Honor 8 / G5 SE / Xiaomi 4 Pro = max 1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam Xiaomi Mi4c w wersji 2/16 i powoli zaczyna mnie już denerwować mała ilość pamięci RAM i ubijanie aplikacji. Zdecydowałem się na zakup nowego urządzenia, natomiast wybór jest zbyt duży i mam problem z decyzją. Widziałem ostatnio porównania aparatów (chińczyki oraz LG G5) i byłem pod dużym wrażeniem co do LG.

Zastanawiałem się wstępnie nad Xiaomi Redmi 4 Pro, natomiast obawiam się, że największa bolączka aktualnego Xiaomi Mi4c tutaj też będzie występowała - ubijanie aplikacji, np. Endomondo. Dodatkowo jako chińczyk nie będzie miał dobrego aparatu (generalnie z aparatu w Mi4c byłem raczej zadowolony - jeśli więc będzie taki sam to spoko). Gdzieś doczytałem, że nie obsługuje LTE B20. Zaletą jest cena :)

Kolejnym telefonem, który mi się spodobał jest LG G5 (SE ?) - wolałbym nówkę, Zwykła G5 jest trochę zbyt droga. Tutaj przemawia do mnie aparat, który ma rewelacyjne opinie i wypada świetnie w porównaniach w internecie. Miałem kiedyś LG G2 i byłem mega zadowolony. Ojciec ma G4 i też jest zadowolony (dla mnie trochę za duży). Dodatkowo pamiętam, że G2 miało super zoptymalizowany system i funkcjonalność (np. kalkulator, kalendarz w okienku na innej aplikacji). Modułowości nie będę używał raczej. Ewentualnie kiedyś może dokupię sobie baterię (chociaż nie wiem, czy to ma sens w erze powerbanków). Pytanie, czy telefon wytrzyma mi cały dzień na jednym ładowaniu (czytałem wątek na forum o baterii) oraz czy wydajnościowo wersja SE będzie działać płynnie i nie będzie się zacinać (różnica w stosunku do LG G5 z 4GB ramu i flagowym procesorem)?

Ostatnim telefonem przeze mnie gdzieś wypatrzonym jest polecany przez jednego użytkownika forum Honor 8. Ze specyfikacji wychodzi najlepiej ze wszystkich przeze mnie wymienionych słuchawek. Natomiast nie wiem jak wygląda kwestia z płynnością i tym aparatem? W końcu to również chińczyk - Huaweii. Cenowo też wychodzi najdrożej. Obawiam się też zarysowań na aparacie, bo to chyba jedna i ta sama tafla szkła co tylna obudowa?

Na telefonie raczej nie gram, 4 skrzynki Gmail, Wunderlist, Chrome, miband2, aparat, 40 smsów, 1 - 1,5h połączeń, snapchat, messenger. 

Telefon będę kupował raczej na fakturę VAT 23%, żeby odliczyć podatek. Tak około 1500zł brutto max (najlepiej mniej). Jeśli jakiś używany bez faktury to tak 1100zł - 1200zł max.

Telefon chciałbym kupić do końca miesiąca - czyli do jutra (jeśli dostanę jakieś opinie i wskazówki), ponieważ rozliczam się kwartalnie (VAT odzyskam stosunkowo szybko).

Czekam również na inne propozycje oraz ewentualne pytania odnośnie kwestii używania jeszcze, bo nie wiem, czy dobrze to wszystko opisałem :)

Edytowane przez spec-naz1
    Doprecyzowano nazwę tematu, nazwa musi zawierać budżet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

Cześć,

Mam mi4c w wersji 3/32, najważniejsze apki mam dodane do listy w ustawianiach -> bateria -> oszczędzanie w aplikacjach i absolutnie nigdy mi telefon nie ubił np. endomondo. Nawet pomimo wersji 2GB ram nie powinieneś mieć problemu, jeśli masz aplikacje dodane do tej listy.

Nie ma oficjalnej dystrybucji Xiaomi redmi 4 pro, więc B20 nie obsługuje, a i z realizacją gwarancji mogą być problemy. No i fotki z tego redmi będą słabsze od tych z mi4c.

LG G5 czy to mocniejsza wersja, czy SE - będzie to bardzo dobry wybór. Fotki mega, bateria na dzień wystarczy. Wersja SE wcale nie jest słaba. Snapdragon 652 to mocny procesor. 3GB ramu też dadzą radę. Więc wersja SE i tak będzie sporo mocniejsza od takiego Xiaomi redmi 4 pro. Więc o płynność działania w wersji SE nie musisz się martwić. Oczywiście lepiej by było wziąć wersję ze Snapem 820 i 4GB ram, ale tu wszystko rozbija się o cenę. Dobrze, że szukasz nowych egzemplarzy z gwarancją, bo zdarzały się wadliwe płyty główne w G5. Więc przy tym modelu gwarancja to podstawa.

Honor 8 ma EMUI, a dla ludzi używających aplikacji sportowych i innych działających w tle ta nakładka systemowa to lipa. Były ostatnio głosy na forum, że dodanie np. endomondo do listy aplikacji chronionych wcale nie pomaga, telefon i tak ubija po swojemu. Tutaj winę ponosi prądożerny, autorski procesor Huaweia - Kirin.

Reasumując - G5/G5 SE do Twoich wymagań pasuje bardzo dobrze. Najlepszy aparat z wymienionych i system, który nie ubija aplikacji na siłę.

Edytowane przez tom3k2
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat do zamknięcia. Kupiłem LG G5 SE.

Po miesiącu używania mogę z czystym sumieniem polecić!

Plusy:

- płynność systemu - rewelacja (wersja 3GB ram)

- świetny aparat (szeroki ma ciut słabą rozdzielczość, ale dopiero po przybliżeniu to widać)

- mega szybkie ładowanie (od 20% do 100% w jakąś godzinę)

- czytnik linii papilarnych działa bardzo przyzwoicie

- dyktafon zbiera idealnie dźwięk

Minusy (odczuwałem przez pierwszy tydzień, potem w zasadzie już o nich nie myślałem i teraz są mi obojętne):

- dźwięk z głośnika taki sobie (chyba gorszy niż w G4)

- ostra krawędź wokół gniazda ładowania (trzymam palec na dole w tym miejscu i mnie to "kuło")

- niekompatybilny z popularnym uchwytem samochodowym (mikrofon zasłonięty przez gumki) 

- spore rozmiary jak na tę wielkość wyświetlacza - spore ramki wokół (praktycznie wymiary LG G4 z 5,5")

Bateria wystarcza na jeden dzień. Jeśli chciałbym wyjść jeszcze wieczorem na jakieś piwko czy coś i bawić się telefonem to musiałbym najpewniej go wcześniej jeszcze doładować. Na szczęście w samym trakcie mycia zębów przyrasta około 5% baterii :)

Z niepokojących oznak: po odpakowaniu z pudełka obok gniazda jack zauważyłem pęknięcie. Nie chciało mi się wysyłać telefonu na gwarancję. Jak trochę się plecki porysują to wyślę.

Modułowości nie używam. Szczerze mówiąc to nawet nie wyciągnąłem tej baterii od nowości (telefon po wyjęciu z pudełka był gotowy do włączenia).

Telefon polecam osobom, którym w szczególności zależy na aparacie i płynności działania. Moim zdaniem telefon bardzo niedoceniony. Działa świetnie, praktycznie jeszcze w ogóle mnie nie zawiódł. Z pamięci nie usuwam żadnych aplikacji, praktycznie stale działają sobie gdzieś w tle, ale za to od razu po wybraniu z pulpitu są uruchomione. Ostatnio tak miałem w LG G2, ale aplikacje były raczej mniej zasobożerne. Świetna optymalizacja.

Dodatkowo warto dodać (może dla kogoś to będzie istotna informacja), że dopisku "SE" na tylnej klapce praktycznie nie widać. Jest wykonany z innego koloru niż napis G5 :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi