Skocz do zawartości
leganza

Lg v20 - Czy jest jakas sprawdzona metoda na wykonanie root na wersji androida 7?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Czy ktoś robił roota na lg v20? Jaka metoda działa? Telefon ma androida 7.0 z wersją oprogramowania V10e-TWN-XX.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Edytowane przez dszymek
    Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, czy ktoś wie gdzie mogę odnaleźć instrukcje po polsku jak zrobić roota na v20? nie będę udawać że chciałbym wgrać megaroma. 
    proszę mi nie podawać linków anglojęzycznych bo to nie dla mnie. Dziękuję z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@leganza

Robiłem roota. Działa za pomocą Dirty Santa :) Musisz dokładnie wiedzieć co robisz, bo bardzo łatwo uwalić telefon. To nie jest dla nowicjuszy. Po pierwsze musisz zrobić downgrade telefonu do firmware 10c. Inne wersje są połatane i nie ma możliwości zrootowania na dzień dzisiejszy. Żadne KingoRoot itp nie działają. Cały root polega na znanym błędzie w zapieczeń Linuxa, pozwalający na wstrzyknięcie zależności bez konieczności posiadania uprawnień czy przynależności do grupy.  Później to jedynie oblokowanie bootloadera i wgranie recovery.

Robiąc roota, pozbawiamy się aktualizacji OTA oraz nie będzie nam działać MHL (HDMI przez USB).

@shocker1984 - zakładam, że masz wersję LG v20 z T-mobile lub A&T? Na wersje global (H990 lub H990DS) nie ma tej wersji romu. Jeśli wgrasz soft z innego modelu, będziesz miał hardbrick i telefon do wyrzucenia.

Instrukcji po polsku nie ma, ale możesz użyć tłumacza Google :)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 26.11.2017 o 17:41, szefxxx napisał:

@leganza

Robiłem roota. Działa za pomocą Dirty Santa :) Musisz dokładnie wiedzieć co robisz, bo bardzo łatwo uwalić telefon. To nie jest dla nowicjuszy. Po pierwsze musisz zrobić downgrade telefonu do firmware 10c. Inne wersje są połatane i nie ma możliwości zrootowania na dzień dzisiejszy. Żadne KingoRoot itp nie działają. Cały root polega na znanym błędzie w zapieczeń Linuxa, pozwalający na wstrzyknięcie zależności bez konieczności posiadania uprawnień czy przynależności do grupy.  Później to jedynie oblokowanie bootloadera i wgranie recovery.

Robiąc roota, pozbawiamy się aktualizacji OTA oraz nie będzie nam działać MHL (HDMI przez USB).

@shocker1984 - zakładam, że masz wersję LG v20 z T-mobile lub A&T? Na wersje global (H990 lub H990DS) nie ma tej wersji romu. Jeśli wgrasz soft z innego modelu, będziesz miał hardbrick i telefon do wyrzucenia.

Instrukcji po polsku nie ma, ale możesz użyć tłumacza Google :)

czyli w skrócie się nie bawię . Tak mam h990DS,,, więc tylko postaram się zrobić po Polsku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szefxxx czy jestes w stanie przeprowadzic skutecznie root i zmiane jezyka lgv20 F800l?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi