Skocz do zawartości
Rygiel

[ADB][No Root] Usuwanie aplikacji systemowych / bloatware

Rekomendowane odpowiedzi

Rygiel

Jak nie macie roota, a chcecie pozbyć się niepotrzebnych aplikacji, których nie da się odinstalować w zwykły sposób możecie posłużyć się ADB.

Wiadomo, przed podejściem do poradnika trzeba mieć swojego P9 połączonego przez ADB do komputera. Sterowniki i opis instalacji są na forum.

Zalecam sprawdzić co można wyrzucić, żeby nie usunąć czegoś za dużo i nie mieć problemu z ponownym uruchomieniem telefonu.

Instrukcja:

Spoiler

1. Włącz debugowanie USB w Opcjach Programistycznych.

2. Podłącz telefon.

3. Odpal konsolę (np.klawisz windows+R->cmd->enter) i wpisz "adb devices" dla upewnienia się czy widzi nasz telefon. Zawsze zatwierdzamy enterem.
4. Wpisz "adb shell".
5. Żeby uzyskać listę nazw pakietów aplikacji wpisz "pm list packages". Możesz również w linku Google Play aplikacji zobaczyć jak nazywa się jej pakiet.
6. Żeby usunąć jakąś aplikację wpisz "pm uninstall -k --user 0 packagename" (np. "pm uninstall -k --user 0 com.android.google.chrome")
7.  Jeżeli usuwanie się powiodło wyświetlony zostanie napis "SUCCESS".

8.  Zrestartuj Huaweia.

Nie biorę odpowiedzialności za możliwe szkody podczas modyfikowania systemu.

Edytowane przez Rygiel
literówka
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Jak ktos odważy się wywalić to dziadostwo zwane managerem telefonu to niech da znać czy zadziałało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacje niby są usuwane ale mimo to cały czas siedzą jako nie zainstalowane i zajmują miejsce. Sposób istnieje od dawna w sumie, tak jak samo adb :-) Fajnie że ktoś to opisał ale jednak ja wolałem klasykę i TWRP, tego próbowałem oczywiście, musiałem przywrócić ustawienia fabryczne i wszystkie apki wróciły jak bumerang. Najgorsze że siedzą w telefonie tak jakby były odinstalowane lub uśpione zarazem ale nadal tam są. Takie moje wrażenie, ja wolałem root i TWRP. Na xda też o tym pisali że te apki gdzieś siedzą więc ja wywalałem TitanumBackup , działa bez zarzutu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel

@mnkowalski

Dlatego jest to sposób dla ludzi, którzy nie chcą robić roota. Wiadomo przecież, że jak ktoś ma zrootowane urządzenie to najlepiej usunąć cały pakiet przez TitaniumBackup.

Aplikacje nigdzie nie siedzą, nie pobierają ramu i baterii, i o to chodzi. Wydaje mi się, że zostają same instalki, które ważą kilkadziesiąt MB maksymalnie.

Wysłane z Huawei P9 przy użyciu Tapatalka.

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi