Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

No szkoda, że nie jest oficjalnie u nas w sprzedaży wtedy cena byłaby inna. Jeszcze nie nacieszylem sie Note'em 5 ale jako następcę upatruje właśnie w tym modelu. Note 8 ma mieć "kiepskie" jak się masz dla mnie proporcje wyświetlacza. Przyzwyczajony juz jestem do 5,7" a po wzięciu w dłoń S8 czuje się jakbym trzymał parówkę.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@sebo7w7sebo7w7

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Proporcje 18,5:9 ograniczają powierzchnię operacyjną wyświetlacza, szczególnie w takim urządzeniu jak Note. 

Jednak jestem pełen dobrych nadziei: już dwóch sprzedawców oferuje NoteFE w Polsce. Jutro będę rozmawiał z MyCasio. Jeśli oni będą go sprzedawać to najprawdopodobniej tam go kupię. 

Do wyjaśnienia jeszcze jest kwestia produkcyjna. Bo na razie Samsung przekazał do sprzedaży urządzenia operatorskie z brandem i bez języka polskiego. Sprzedający FE w Polsce twierdzą, że sprzedawane egzemplarze posiadają język polski. Czyżby zdobyli już wersje międzynarodowe? Jutro postaram się to wyjaśnić. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mzr

@Artur35 Dobrze ,że trzymasz rękę na pulsie. A wiesz coś na temat innych rynków? Niemcy, Francja itp? Jeśli FE trafiłby tam to juz byłby większe szanse na dobrą cenę, może ich sklepy oferowałyby bezpośrednią wysyłkę do Polski?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem aktualnie w Paryżu i sprawdzalem na stronach popularnych sklepów z mediami i nie ma dostepnego Note'a FE. Super, że ktoś (Artur35) interesuje się takimi sprawami i nas tutaj na forum informuje.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@mzr @sebo7w7sebo7w7

Sprzedaż NoteFE rozwija się dynamicznie. Co dzień przybywa ofert. Najwięcej jest na ebay i są to propozycje tańsze niż te które można spotkać w Polsce. Pomimo ceny jednak zachowałbym rezerwę do tej formy kupna, a i o gwarancji realizowanej w Polsce, należy zapomnieć. 

W Polsce na razie NoteFE sprzedaje Bludiode oraz indywidualny sprzedawca z UK. Bludiode jest pewnym sklepem i co najważniejsze oferuje gwarancję realizowaną na terenie naszego kraju, ale jest drogi i posiada uciążliwą wadę. Od kupna do dostawy mijają tygodnie.

Sprzedający NoteFE zarówno w Polsce jak i za granicą mają poważny problem. Otóż Samsung przekazał na razie do dystrybucji tylko wersje operatorskie; zatem są one brandowane i nie posiadają języka polskiego. Brand można bardzo łatwo zlikwidować, język polski wgrać, ale jest jeden element który nie łatwo zlikwidować. Soft operatorski wymusza pasma LTE które są aktywne w kraju odbiorcy i w Polsce miałoby to małe zastosowanie. LTE byłoby aktywne, ale transmisja nie byłaby tak szybka jak gwarantuje producent.  

Moim zdaniem należy czekać na wersje międzynarodowe NoteFE z aktywnym Band20. Bludiode za dwa tygodnie dostanie pierwsze egzemplarze i wówczas okaże się co to są za urządzenia. MyCasio również zadeklarował sprzedaż NoteFE, ale chyba czekają na egzemplarze międzynarodowe. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KubaNN

Mam nadzieję za tak duże zainteresowanie tym telefonen uswiadomi samsungowi, że proporcje 18.5:9 i klawisze ekranowe to zła droga. Może w przyszłym roku będzie lepiej z ich flagowcami

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KubaNN

Nadzieja umiera ostatnia.. Z edge zrezygnowali, więc może jest jeszcze jakaś szansa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Oby szybko sie pojawił u nas w dobrej cenie bo niestety wlasnie moj Note5 sie zepsul - wyswietlacz sie rozlal. Mam go 1,5 roku i teraz dopiero odczuwam jak mi go brakuje

Oddałem do MyCasio na gwarancję. Opiszę co i jak w dziale Note5.

Jakby FE sie szybko pojawił to od razu kupuje; )

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

NoteFE już się pojawił i to w sklepie który realizuje gwarancję na terenie Polski. Na oficjalną dystrybucję nie ma co liczyć. Ale rozumiem, że czekasz na wersję międzynarodową, wolną od ograniczeń związanych z transmisją LTE oraz z softem bez brandu i językiem polskim i nade wszystko w cenie którą sugeruje producent. Może MyCasio niebawem rozwiąże te problemy ( za wyjątkiem oczywiście tego ostatniego). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi