Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

marten
    [mention=79897]Marten[/mention]
    Do ilu ładujesz? 80%, ta aplikacja ma sens jeśli używasz ją zaraz po zakupie telefonu, zdrowie trochę Tobie poleciało.. Ile czasu masz telefon?
    Ciekawe co mi pokaże default_smile.png i czy to będzie miarodajne.

Też mam package ale wydawało mi się że jak wyłączyłem jakieś apki to gorzej bateria działała..
    Masz listę co wyłączyłeś? Blootware czy z systemowych też?
    Nie wiem ile w tym prawdy z wyłączaniem apek.
    Czuję, że lepiej aby siedziały w pamięci ram, niż odpalały co chwilę i angażowały CPU.
    Android uczy się użytkownika i sam sobie reguluje co ma być w tle.

Masz wł w opcji baterii monitor aplikacji? Ja to wyłączyłem na testy.

Telefon kupiłem z drugiej ręki ma 4 miechy więc nie miałem wpływu na to jak ktoś ładował. Jeśli to jest prawda co podaje ta aplikacja to ładowanie do 80% ma sens nie tylko na początku np. Note'a 4 ładowałem zawsze do maxa i po 2 latach bateria ma 68% pierwotnej pojemności i faktycznie są z nią problemy ale 92% uważam że jest jeszcze w normie. Powylanczalem apki typu kiosk Google, muzyka Google, Samsung VR, te koreańskie śmieci itp. Cały dzień włączony bt, synchronizacja push up konta Office i google. Monitor aplikacji to systemowy odpowiednik Greenify i tutaj działa naprawdę w przeciwieństwie do tego z Nota 4 na andku 6.0.

Wysłane z mojego SM-N935K przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładowanie do 80% jest ważne ale moim zdaniem ważniejsze jest ładowanie telefonu jak stan baterii ma minimalnie 30%-40%. Przeczytałem gdzieś w internetach artykuł o bateriach li-jon że jeżeli ładujesz baterie od 0 do 100% to przetrwa ona średnio 350 cykli ładowania. Dla porównania gdy ładujesz ja od 50% do 100% przetrwa około 3000 cykli. Ja mam teraz taki nawyk że ładuje FE tylko indukcyjne jak ma nie mniej niż 50%. U mnie bateria działa super. Trzyma spokojnie 2 dni z 6 godzinami sot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    homarkrab

@up możesz podać źródło? Dla wszystkich będzie pomocne. Jeśli to dobre źródło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

No tak ale masz wyłączony bardzo istotny brak synchronizacji.. A to zjada baterię bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No tak ale masz wyłączony bardzo istotny brak synchronizacji.. A to zjada baterię bardzo.
    Powiem tak. Mam 33 lata. Nie jestem blogerem ani jutuberem. Potrzebuje sprawdzić maila to sprawdzam. Potrzebuje wejść na twittera to wchodze. Nie jestem niewolnikiem powiadomien z telefonu a przy tym telefon trzyma dłużej na baterii:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Ale co do tego ma wiek? ;) czy to tłumaczy wzory zachowań pewnych stereotypów? Wątpię, wiesz, czasami ludzie używają telefonu do pracy.. :I i bez maili np. się nie obejdzie, są jeszcze różne konta istotne dla synchro, moim zdaniem nie warto być niewolnikiem czasu na baterii, typu, kupiłem super telefon ale wszystko wyłączę żeby mieć z 30 min więcej..
    Dletego warto pójść na kompromis, wyłączyć niepotrzebny syf i stosować podstawowe zasady np. ładowania o których np ja dowiaduje się tutaj :)
    I chwała kolegom za to jeśli pomoże :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ale co do tego ma wiek? default_wink.png czy to tłumaczy wzory zachowań pewnych stereotypów? Wątpię, wiesz, czasami ludzie używają telefonu do pracy.. :I i bez maili np. się nie obejdzie, są jeszcze różne konta istotne dla synchro, moim zdaniem nie warto być niewolnikiem czasu na baterii, typu, kupiłem super telefon ale wszystko wyłączę żeby mieć z 30 min więcej..
    Dletego warto pójść na kompromis, wyłączyć niepotrzebny syf i stosować podstawowe zasady np. ładowania o których np ja dowiaduje się tutaj default_smile.png
    I chwała kolegom za to jeśli pomoże default_smile.png
    Oczywiście masz racje. Jeżeli specyfika pracy wymaga ciągłego synchro z mailem itp to jest to zrozumiałe. Ale jeżeli jest wszystko włączone "bo tak" to uważam to za nielogiczne. Co ma do tego wiek? Gimbaza wrzuca co 5 min cos na ista czy fb bo chcą byc fajni:) ot taki przykład:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Na szczęście to nie my ;) do gimbazy nam dużo brakuje ;)

Jak myślicie co bardziej męczy baterię wifi czy lte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 30.12.2017 o 10:14, dragen napisał:
    Na szczęście to nie my default_wink.png do gimbazy nam dużo brakuje default_wink.png

Jak myślicie co bardziej męczy baterię wifi czy lte?

Operator Play. Zdecydowanie więcej pobiera u mnie LTE

Edytowane przez bartekc00
    Niestety oferty tylko w dziale Giełda :) Po uprzednim zapracowaniu sobie na dostęp do niego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marten

Panowie poleci ktoś sprawdzone szkło na ekran? Kupiłem jedno 3d na alledrogo za 14 zeta i wtopa. Jest też takie marki x-one za 89. Ma ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi