Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

marten
    Witam. Posiadam Nota FE od miesiąca. Dual Sim region Malezja. Zakupiłem od gościa z Poznania za 2200. Miał dwa tygodnie z stwierdził że jednak nie. Ja natomiast szukałem go od dłuższego czasu i szczęście mi dopisało bo ja też z Poznania więc złożyło się idealnie. Wcześniej miałem S8+ ale tragicznie nieporęczny czytnik z tyłu i różowy wyświetlacz zdecydowały że jak tylko znalazłem tego Note FE to decyzja mogła być tylko jedna. Nie wiem czy przepłaciłem czy nie ale jestem jak narazie Mega zadowolony tym bardziej że miałem Note 4 i 5 więc wiedziałem na co się decyduję. Tym bardziej że jest to ostatni prawdziwy Note, bo 8ka to już nie to samo. W sobotę dostałem Update do Oreo. Poprawki z kwietnia. Zmiany wizualne kosmetyczne. Bateria trzyma tak samo więc odczuwalnie nie odczułem znaczących różnic. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie służę pomocą...
    Napisz czy działa nagrywanie rozmów, czy po uaktualnieniu robiłeś factory reset, czy wszystkie aplikacje działają bez problemów tak jak wcześniej, czy ogólnie jest jakaś różnica w responsywnosci systemu, jak miałeś apke mój sejf to czy dalej jest dostęp do jej zawartości. Jak reaguje na odblokowanie paluchem i iris bo podobno ma być szybciej. Zauważyłeś jakiś problem którego wcześniej nie było?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

oraz czy nie usunęli jakiś funkcji które były w 7.0
    aparat dobrze działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam opcji nagrywania rozmów. Po aktualizacji do Oreo nie robiłem Factory Reset i nie będę robił bo wszystko działa tak jak należy. Aplikacje wszystkie działają ok żadnej mi po aktualizacji nie wywaliło. Szczerze apki mój sejf nie używam więc nie odpowiem na to pytanie. Zdarzyło mi się raz czy dwa malutkie przecięcie systemu po odblokowywaniu fona, z tym odblokowywaniem paluchem to różnie bywa. Ogółem jest dobrze jednak gdy mam spocone lub mokre dłonie to już tak łatwo nie odbkokowywuje ale mimo to i tak jest o niebo lepiej w tej kwestii niż w S8+. No a zdjęcia wydają mi się bardziej ostre i szczegółowe niż na 7.0więc to na plus dla Oreo. Wszystkie funkcje zostały nic nie usunęli, wizualnie zmiany kosmetyczne: Bardziej szczegółowa Pogoda tzn dodali ilość pyłków w powietrzu, filtr uv, i bieganie czyli czy pogoda się do tego nadaje ;-), wizualnie troszkę zmienione ustawienia telefonu i chyba tyle. Mimo że to nowy Samsung Experience to wizualnie nie zauważyłem by ciś się zmieniło bądź doszły nowe funkcje, rysik S Pen nie dostał żadnych nowych funkcji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

kolega wyżej napisał że działa live message, co do nagrywania napewno nie masz? zniknęła ta ikonka w trakcie rozmowy? mega dziwne.. sprawdź w opcjach połączeń "record calls" czy masz on czy off.

Co do języka Pl dalej jest 40% tłumaczenia?

9ea08a299e544648392628e897085172.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja dobrze rozumiem, ze Samsung wziął wybuchające Note 7, dokonał kosmetycznych poprawek i sprzedaje refurby jako fabrycznie nowe sztuki jako Note Fan Edition? Dobry deal zrobili nie ma co...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon jest na region Malezja. Ale systemowo jest wgrany język Polski. Więc wszystko w100 % jest w języku Polskim. Nawet na pudełku są powymienianie wszystkie języki jakie posiada telefon i jest między innymi PL, więc nie odczuwam żadnych niedogodności chyba że wliczyć ładowarkę z wtyczką angielską;-)...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Ja nie mam z Malezji.. tylko z Korei Pdn. dlatego teraz rozumiem czemu nie masz nagrywania rozmów w standardzie ( no chyba że miałeś przed aktualizacją jak na zdjęciu? ) , taka opcja jest dozwolona prawd. w Korei.
    Mój telefon ma oznaczenie N935K, wiem że różne wersje mają różne moduły LTE.
    to samo język, mam tylko 40 % tłumaczenia, język wybrany z "dodatkowych"
    liczę, że po aktualizacji miło się zaskoczę :)be4db6ed0d5f23285621c922b3fbc1ea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marten
    Ja nie mam z Malezji.. tylko z Korei Pdn. dlatego teraz rozumiem czemu nie masz nagrywania rozmów w standardzie ( no chyba że miałeś przed aktualizacją jak na zdjęciu? ) , taka opcja jest dozwolona prawd. w Korei.
    Mój telefon ma oznaczenie N935K, wiem że różne wersje mają różne moduły LTE.
    to samo język, mam tylko 40 % tłumaczenia, język wybrany z "dodatkowych"
    liczę, że po aktualizacji miło się zaskoczę default_smile.pngbe4db6ed0d5f23285621c922b3fbc1ea.jpg
    Mam tą samą wersję co Ty. Jak zaktualizujesz to napisz wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Haha ;) a więc czekasz? ja muszę najpierw się przygotować do akt. backup itd.. po akt od razu wipe.
    Ale czekam jak ktoś napisze czy nagrywanie jest, żal mi tej funkcji tracić, zwszlaszcza w dzisiejszych czasach :) tak wiem że są aplikacje, ale to coś innego.
    zadałem pytania na XDA zobaczymy czy ktoś odpisze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marten

Nagrywam wszystkie rozmowy ale zdecydowanie wolę Call Recorder od skvalex. Płatna ale warto. Co do aktualizacji to jakbym miał pewność że mogę przywrócić do noguata to bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi