Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

@camdell

Nie dziwię się. W  nieskończoności mało użytecznych urządzeń o konsternujących proporcjach, NoteFE, jawi się jak piękna klasyka o nowoczesnej technologii. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja chyba też się na niego skuszę gdy cena troche spadnie :) Nie podoba mi sie ani s8 ani przyszły note8. Zostaje przy s6 i wkrótce n7

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Tak jak patrze na ostatnie wypusty samsunga to wydaje sie ze serie Note robią inni ludzie niż serię S. Moj Note5 ciagle bardziej mi leży niż żony S8+

Dlatego myślę że FE bedzie idealnym smartfonem dla mnie.

Co fo MyCasio to jak na razie pełen profesjonalizm. Telefon im odesłałem i odrazu dostałem link do śledzenia postepu mojej sprawy. Oby tak do końca ; )

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Cena NoteFE, wywołuje dużo emocji. Samsung postanowił (i mądrze) sprzedawać to urządzenie za 610 dolarów. W Polsce jednak pojawił się aż za 3.500PLN. Sytuację pogarsza fakt, że nie ma tego modelu w oficjalnej dystrybucji, co pozwala na niekontrolowany wzrost cen. Czekamy na oferty od innych (prywatnych) dystrybutorów, co unormuje trochę sprzedaż w Polsce . Przez dwa dni - jak na razie w jedynym sklepie sprzedającym NoteFE w kraju - Bludiode, cena spadła o 200 zł. Czekamy nie tylko na niższe ceny tego modelu, ale przede wszystkim na włączenie do sprzedaży wersji międzynarodowych. 

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Note FE jest na allegro.

Prywatny gość ma za 3 249,00 zł, a Bludiode ma za 3 449,99 zł.

Gość nie podaje info o gwarancji, Bludiode daje gwarancję, ale wprowadza w błąd.

Gwarancja Producenta:
    12 miesięcy, realizowana na terenie kraju
    + 24 miesiące rękojmi dla konsumentów!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@the_naturat_com

Osoba o której piszesz, to Polak operujący z UK. Oczywiście o gwarancji nie może być w tym przypadku mowy. Dodatkowo sprzedaje wersje operatorskie, bez języka polskiego z brandem i małą kompatybilnością LTE w naszym kraju.  Rozmawiałem z nim kilka dni temu - nawet nie miał świadomości, że to wersja operatorska i pytał mnie dlaczego w menu nie ma języka polskiego(!)

Bludiode pierwsze egzemplarze FE, dostanie dopiero za półtora tygodnia.Również nie mają pojęcia, czy będą to egzemplarze międzynarodowe. W kontaktach z nimi należy się uzbroić w stoicką cierpliwość, bo realizacje zamówień u nich trwają tygodniami. Gwarancje - jak wcześniej wspomniałem - mają rozwiązaną dość osobliwie i mało przyjaźnie dla klienta. W pierwszych dwunastu miesiącach uszkodzone urządzenie wysyłają do serwisu kraju zakupu pierwotnego NoteFE. A zatem okres naprawy urządzenia trwa do trzech, czterech  tygodni. W następnych dwunastu miesiącach gwarancji naprawiają telefon u siebie we własnym serwisie. Informacja podana przez nich o sposobie realizacji gwarancji jest mocno uproszczona. Jednak należy wspomnieć, że sklep ten nigdy (jak słyszałem) nie naraził na jakąkolwiek stratę klienta i pomimo długich okresów operacyjnych, zawsze wywiązuje się  ze swoich obowiązków. Bez problemu też zwraca gotówkę w ustawowym okresie, jeśli klient zrezygnuje z kupna. 

Problem gwarancji - jak wcześniej podkreślałem - najlepiej rozwiązał MyCasio. Ja również akceptuję sposób proponowany przez "Gliwice". 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Artur35 też z nim pisałem.. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@the_naturat_com Tu stanowczo odradzam kupno. Sprzedawane przez niego egzemplarze nie spełniają wymogów naszego rynku i gwarancja...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi