Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano pojawiła się aktualizacja dla n935k długo oczekiwany android pie, bynajmniej przeze mnie.

Jeśli chodzi o wygląd mam trochę mieszane uczucia ale zobaczymy jak będzie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marten
    Dziś rano pojawiła się aktualizacja dla n935k długo oczekiwany android pie, bynajmniej przeze mnie.
    Jeśli chodzi o wygląd mam trochę mieszane uczucia ale zobaczymy jak będzie.
    Dzięki za cynk. Opisz wrażenia po czasie zwłaszcza jak bateria i responsywnosc. Ja jade na androidzie 7 bo lepiej mi działa telefon. Ale pie kusi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma sprawy ? za kilka dni napisze co i jak narazie jest wszystko ok.

Też myślę że android 7 na note fe to najlepszy wybór ale dam szansę "ciastku" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu trochę pisaliśmy już na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

A ja powiem że najbardziej dopracowany system na telefonie to ten z którym wychodzi fabrycznie. Pamiętam od czasu Note 3 kiedy na fabrycznym 4.3 chociażby najlepiej trzymała bateria, a na każdych kolejnych wydaniach było gorzej. Widać że podobnie jest tutaj z 7.0 jak mówicie. 

Dlatego też trzymam na note 9 Oreo mimo 2 podejść do Pie. Moim zdaniem lepiej niż Pie, gdzie poza gestami i jak dla mnie "beznadziejnym" wyglądzie nie wnosi nic na tyle istotnego. Tym bardziej że opinie o tym systemie w wypadku mojego urządzenia jak i nawet s10 są średnie. Dopóki można wrócić to nie ma problemu ale jak kończy się taka możliwość to już gorzej. 

Może mi się wydaje ale przez ładnych  kilka lat od czasu kiedy użytkuję androida po pewnym czasie nawet po formacie czy wgraniu na nowo oprogramowania urządzenie nie działa już tak płynnie i szybko jak było nowe (nawet kiedy bateria jest jeszcze w dobrym stanie). 

Przypadek? Nie wydaje mi się. 

Po prostu według moich obserwacji, powtarzam moich, wraz z kolejnymi i kolejnymi aktualizacjami urządzenie powoli ale to powoli spowalnia. 

Nie na tyle aby to było nad wyraz zauważalne ale jednak. W końcu biznes musi się kręcić i jakoś trzeba napędzać sprzedaż przy obecnym dość powolnym progresie technologicznym.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Niestety to prawda, brzmi jak konspira, ale rynek za szybko by się nasycił, a trzeba sprzedawać nowości dalej, jeszcze jakby te zmiany były czegoś warte, a w większości to kosmetyka...
    Poza tym to jest za czytelne, widać to też na tv, menu zmula po roku mimo resetu, a kiedyś chodziło jak rakieta, wychodzi nowość i ma procek 20Ghz mocniejszy, tyle samo ramu i działa jak powinno..
    Apple teraz jest mistrzem zamulania sprzętu wraz z Samsungiem..

Co do PIE ja nie zmieniam ;)

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Czyli jak widać są też tacy obserwatorzy jak ja, chyba człowiek się już starzeje ;). Widzę to teraz po swoim Note 5 kiedy wgrywałem ostatnio dla testów kilka buildów z różnym CSC od nowa. Czysty telefon a jednak jakoś tak to nie działa tak jak kiedyś kiedy jako flagowiec był to jeden z najszybszych androidów. Po ucięciu animacji na 0,5 jest w miarę i przeglądarka Samsunga dobrze działa ta stara z ikoną "Ziemi". Nowsza z Saturnem już gorzej, a ta najnowsza jeszcze gorzej. 

Moce procesorów nie idą tak szybko do przodu a kiedy wychodzi nowy flagowiec Samsunga opinie jak to nie szybki i działa w końcu tak jak powinien. 

Nowości są po to aby z nich korzystać ale nie tędy droga. 

Na ten moment Swojego Note 9 zamierzam trzymać możliwie najdłużej min 2-3 lata i na ile się da zostać z Oreo. Myślę że na FE ostatnim dobrym OS będzie właśnie Oreo ale tylko się domyślam bo tego telefonu nie mam. 

W myśl tej polityki czasem lepiej kupić częściej średniaka niż flagowca na dłużej. Choć jak trzymam się jednak tej drugiej opcji tylko trzeba być świadomym tego wszystkiego.

Note 5 lepiej działał na 6.0 względem 7.0 jak i sam zasięg był lepszy ale wrócić nie można.

Tak samo właśnie te numerki systemu. Kiedyś był 2.1, 2.2, .2.3 czy nawet 4.0, 4.1, 4.2, 4.3 i tak samo mogło by być teraz przy tym co Google wprowadza co roku czyt. brak innowacji bo w sumie co można na tyle zrewolucjonizować w tym zakresie? Najwidoczniej próbują przez to nadgonić tylko pozornymi ulepszeniami ( a czasem nawet pogorszeniami) dając całe liczby i uświadomić użytkownikom który mając np 7.0 i teraz jest 9 to trzeba wymienić urządzenie bo przecież 2 letni OS jest przestarzały.

Oczywiście to jest biznes i trzeba sprzedawać oraz na tym zarabiać. Nie jestem temu przeciwny tylko właśnie jak mówiłem trzeba być świadomym tego wszystkiego i widzieć w jaki sposób się to odbywa.

Dlatego jeśli ktoś ma FE niech trzyma go i dba bo takich telefonów już nie będzie (tylko ta bateria która jest jednorazówką jak wiadomo, kłopot z jej wymianą jak i w sumie też z zakupem) oraz zastanowi się 2x czy warto aktualizować jak tylko pojawi się monit - chodzi mi też o aktualizacje niosące poprawki zabezpieczeń. 

Edytowane przez GRIZZLY1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Żadnych!! ;) Na Note 5 już dawno nie było aktualizacji zabezpieczeń i może to i dobrze, najbardziej właśnie nie ufam takim małym kto wie co ukrywającym.. :)
    Co do zmulania, polecam luncher Nova w wersji Pro, jest o niebo lepiej niż na zwykłym - prostym, smutnym bez możliwości edycji prawie niczego...

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Panowie jak tam Wasze telefony po dłuższym testowaniu na Pie? Jakieś spostrzeżenia? Warto? Bateria ok? System szybki, gesty itd? Ciekawe czy można wrócić do Oreo, lub jest blokada ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od siebie muszę przyznać że system bardzo dopracowany. Po aktualizacji wszystko działała bez zarzutu co mnie zdziwiło, gdyż zawsze były jakieś małe problemy, które jak sami wiecie potrafią dać w kość. Bateria na plus, szczegółowy podgląd użycia baterii przez aplikacje itp. Nie zauważyłem dużej różnicy w porównaniu z poprzednim systemem, a według mnie jest nawet lepiej. Wiele fajnych opcji i możliwość ustawień. Jedynie wygląd belki jak dla mnie mógłby być ładniejszy.

Od wczoraj zaobserwowałem u siebie problem z dotykiem nie wiem czy było tak przed aktualizacją, gdyż rzadko korzystam z panelu krawędziowego ale majac go po lewej stronie nie jestem w stanie go otworzyć po prawej jest ok.  1cm od krawedzi ekranu dotyk czasem dziala czasem trzeba kilka razy dotknąć aby zadziałało, a czasami jest ok. 

Na xda jest wątek o tym że ekrany lubią właśnie w ten sposób "padać" I nie jest to wina oprogramowania. Czy zaobserwowaliscie u siebie coś podobnego? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi