Skocz do zawartości
Artur35

Samsung Note FE - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Zawsze interesowało mnie porównanie NoteFE z SGS8+. Pomimo większej pozornie przekątnej S8+, posiada mniejszą powierzchnię operacyjną wyświetlacza, spowodowaną mało dla mnie czytelną proporcją ekranu  - 18,5:9. Na filmie poniżej, to wyraźnie widać. I to jest rzeczą oczywistą. Natomiast, w tym porównaniu widzimy również, że NoteFE  prawie we wszystkich obszarach użyteczności jest szybszy od S8+ i to dla mnie jest swego rodzaju, ciekawostką. 

Spoiler

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    2 godziny temu, Artur35 napisał:

Pomimo większej pozornie przekątnej S8+, posiada mniejszą powierzchnię operacyjną wyświetlacza (...)

Mógłbyś to rozwinąć, bo chyba zupełnie różnie odbieramy ten ekran. Wyświetlacz nie jest przecież tylko "pozornie" większy i w dodatku mieści zdecydowanie więcej informacji niż ten z Note FE (przykładem może być moment gdy odpalił instagrama) To gdzie tu mniejsza powierzchnia operacyjna? Co więcej moge zrobić na Note czego nie uda mi się przy SGS 8? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
      W dniu 7.08.2017 o 03:11, Artur35 napisał:

Pomimo większej pozornie przekątnej S8+, posiada mniejszą powierzchnię operacyjną wyświetlacza,

Rozmiar powierzchni roboczej jest przecież dokładnie taki sam jak wskazuje na to przekątna ekranu. Co to za głupoty ludziom wmawiasz? Ekran jest węższy ale dłuższy, przez co jest dużo praktyczniej i więcej miejsca przy otwieraniu 2 aplikacji naraz jedna pod druga. I o to samsungowi chodziło w tworzeniu nowych proporcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@somebody101

Trochę mniej emocji, i proszę w miarę możliwości trzymać poziom dyskusji i to moja ostatnia uwaga. 

@mirku

Gdy porównasz wyświetlacz o takich samych przekątnych arytmetycznych, powiedzmy 5,7 cala (z tym, że jeden będzie miał proporcję 16:9, a drugi 18,5:9), to ekran w tym pierwszym przypadku, będzie dla użytkownika bardziej uniwersalny. Tu porównywaliśmy  ekrany 5.7 cala oraz 6.2 cala, a mimo wszystko wydaje się nam, że NoteFE, ma ekran większy. Oczywiście jest to czysto optyczny odbiór ale mnie to bardzo przeszkadza. Do tych celów, do których ja używam urządzenie mobilne, proporcje 18,5:9 nie nadają się. Przeprowadzam dużo operacji finansowych, przesyłając pieniądze z różnych kont. Przez tydzień próbowałem się przyzwyczaić do Note8+, bez skutku. Ekran w pozycji pionowej wyświetla zbyt mało treści, natomiast poziomo, jest zbyt wąski. Przekłada się to również na wyświetlanie zdjęć i brak kompatybilności z przenoszeniem fotografii na wyświetlacze zewnętrzne, które zwykle są w proporcjach 16:9. Nie przeczę, że dla mnie dystans do tych proporcji posiada wymiar typowo osobisty i nawet zazdroszczę tym wszystkim, którzy to akceptują.  

Przyszły Note8, będzie większy i to może nieco zmieni moje nastawienie. 

Gdybym  miał decydować o kupnie urządzenia, to przy wyborze S8+ i NoteFE, bez zastanowienia się, wybrałbym ten drugi.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@Artur35 należę do tych forumowiczów którzy szanują zdabie innych i nie wciskają swoich racji na siłę ;) z Twojego postu przemówiło do mnie tylko to, że jest to Twoje odczucie ;)

Z resztą się nie zgodzę, bo dla mnie, nawet odrzucając cyferki, to już optycznie SGS8+ wygląda na dużo większy niż Note FE, jest dużo bardziej poręczny w użytkowaniu i wyświetla duuuużo więcej treści, co według mnie powinno być dla Ciebie ważne ..... A co do Note8 i jego ekranu, to nie robiłbym sobie nadziei, bo różnica pomiędzy 8+ a N8 będzie niewielka. 

Ale to wszystko oczywiście moje odczucia :)

Edytowane przez mirku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Rozumiem. Nie chcę nikogo przekonywać. Jeśli akceptujesz proporcje 18,5:9, to będzie Ci łatwiej podjąć decyzję we wrześniu br.

Niestety,  nadal nie ma wersji międzynarodowych NoteFE na rynku. Ja czekam do drugiej połowy sierpnia. 

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

A czytałeś gdzieś że ma być? Bo mnie się to nigdzie w oczy nie rzuciło....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Potwierdzenia oficjalnego nie ma. Jednak ze względu na duże zainteresowanie NoteFE, Samsung zapowiedział rozważenie takiej możliwości. Z drugiej strony NoteFE, mógłby wejść w kolizję z promowanym Note8, więc nie wiem jak to się zakończy.

Ostatnio coraz poważniej myślę o Note8...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Note FE nie jest planowanym telefonem samsunga, więc sprzedadzą go tylko tyle, ile zostało siódemek możliwych do wykorzystania. Samsung chce tylko wykorzystać podzespoły z notesa i tyle. Ale to wszyscy wiemy. Dlatego nie ma co się spodziewać FE na naszych rynkach. Myślisz o Note8? Hmmmm ..... to widzę tu jakiś wewnętrzny konflikt ;) Przecież w Note 8 będzie taki sam ekran jak w SGS8+ tylko ciut większy ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie podstawą jest ogarnięcie ekranu jedną ręką. Bawiłem się S8+ i wiem, że 18,5:9 nie dla mnie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi