Skocz do zawartości
skonfudowana

Smartfon multimedialny do 3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję wydajnego smartfona do następującego wykorzystania :

1.aparat wysokiej jakości (najlepiej podwójny) , szczególnie radzący sobie w trudniejszych warunkach oświetleniowych z możliwością nagrywania filmów 4K  z preferencją dla OIS w obu przypadkach. Dla mnie to 50% użytkowania urządzenia.

2. 30%  to korzystanie z internetu i aplikacji tam występujących z naciskiem na możliwości streamingu         i programów biurowych oraz wszelkich związanych z zakupami  oraz szeroko pojętą komunikacją.Korzystam często z serwisów muzycznych i wideo od Deezer po Ipla ! Podobnie z funkcjami używania  e- i audio-booków łącznie dobrą syntezą mowy. Odtwarzanie wszelkich formatów audio-wideo z HEVC włącznie .

3.  10%-15% to wykorzystanie wszelkich czujników od temperatury po ustalanie pozycji i pomiary możliwe do wykonania takim sprzętem (długość , szerokość , wysokość , wilgotność itp.)

4. Pozostałe %  to telefonowanie i drobne gry , te ostatnie b.sporadycznie .

Preferencje techniczne :

Ekran najlepiej AmoLed od 5,5 - 6,4 " minimum FHD ,pamięć RAM 6GB a ROM 128Gb ,OS w miarę najnowszy , wydajne źródło zasilania z możliwością szybkiego ładowania ,mile widziana wymienność baterii i slot na kartę pamięci, płynność działania z wysokiej klasy grafiką na pokładzie

Podsumowując :  Szybki , multimedialny phablet prosty w użytkowaniu o dużych możliwościach w korzystaniu  codziennym.                                                                                 

Edytowane przez skonfudowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    39 minut temu, skonfudowana napisał:

1.aparat wysokiej jakości

40 minut temu, skonfudowana napisał:

Dla mnie to 50% użytkowania urządzenia.

Przy takich preferencjach mocno bym się zastanowił nad duetem aparatem + telefon. Na prawdę nie ma co przepłacać jeśli priorytetem jest dla ciebie filmowanie. Zwykły aparat kompaktowy za 1000-1500 zł nagra o niebo lepszy film i zrobi o wiele lepsze zdjęcie niż najlepszy "flagowiec" wśród telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma być w jednym , bo gabaryty urządzenia są istotne a już strona foto-wideo jest nieźle opanowana przez wytwórców dobrych smartfonów. Dwa oddzielnie są mniej poręczne :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@skonfudowana

Jeśli tak, to przy takim budżecie bym się nie zastanawiał tylko poszedł do jakiegoś dużego elektro marketu i obejrzał iPhone 7 Plus oraz Galaxy S8. Który ci się bardziej spodoba tego bierz :)

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S8+ jest całkiem wdzięczny i jeszcze myślę o HTC  U11,ale niskie pojemności baterii trochę odstraszają. Może w najbliższym czasie pojawi się jakiś chiński "joker" ,albo najnowszy Note Samsunga z podwójnym aparatem ? A brakuje mi zwykłych czujników temperatury , wysokości czy higrometru a czytniki tęczówki czy linii papilarnych nie są dla mnie aż tak niezbędne . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chodzi o filmy to jeden z najlepszych jak nie najlepszy iphone 7plus. OIS plus EIS w 4k naprawde robi robote.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się ,ale ja potrzebuję podobnego w Androidzie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi