Skocz do zawartości
mlody1910

Brand operatora - dyskusja ogólna, pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne ;-). Softy open z natury pojawiają się częściej, a więc jest szansa że mają mniej błędów. Znowu, w sofcie Play możesz korzystać z VoWiFi (jeżeli komus to potrzebne), brandy Orange umozliwaja korzystanie z VoLTE w pomarańczowej sieci a więc lepsza jakość połączeń..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Godzinę temu, Radziundzio napisał:

Można też wrócić do oryginalnego softu poprzez awaryjne odzyskiwanie oprogramowania w LgBRIDGE. Wtedy wraca i brand i aktualizacje.

Można, ale tylko i wyłącznie jak będzie to soft open z numerkiem równym numerkowi softu brandowanego. Jeśli będzie to nowszy soft, to LGBridge stwierdzi, że nie ma potrzeby naprawiania aktualizacji. Przykład: macie brandowany v10f, wgraliście open v10l. LGBridge nie naprawi aktualizacji. W takiej sytuacji należy wgrać open v10f, wtedy soft brand zostanie przywrócony. Ewentualnie pozostaje wgrać soft brandowany metodą z tego tematu. Dla zainteresowanych: brandowany V10f Orange

36 minut temu, Radziundzio napisał:

brandy Orange umozliwaja korzystanie z VoLTE w pomarańczowej sieci a więc lepsza jakość połączeń..

Jest to jedno z udogodnień softu Orange, niestety niedostępne dla G6 http://www.orange.pl/kid,4002400661,id,4004890470,article.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, tyle że nawet jeżeli uda się Wam zmienić wersję na EUR to nic absolutnie nie zmienia poza tym napisem EUR, bo LG rozsyla update po numerach IMEI, czyli jeżeli do Twojego telefonu został przypisanych soft z brandem, to już tak będzie na wieki wieków, amen. Wgranie "ręcznie" softu open zablokuje wszelkie aktualizacje, nie będzie nawet tych brandowanch, pozostaje wtedy każda aktualizacje która wyjdzie w wersji bez brandu wgrywać po kablu. Można też wrócić do oryginalnego softu poprzez awaryjne odzyskiwanie oprogramowania w LgBRIDGE. Wtedy wraca i brand i aktualizacje.

Jeśli jest tak jak mówisz to dlaczego zmieniając oprogramowanie w poprzednich telefonach lg normalnie dostawałem aktualizacje przez OTA i na open eu i na brandzie Play?

Edytowane przez mlody1910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem. Ja na żadnym swoim lg po wgraniu czystego softu na brandowany soft nie dostawałem aktualizacji. Na brandowanym (oryginalnym), owszem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na xda cisza jesli chodzi o debrand oprogramowania na open eu wiec narazie zostaje tylko root

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rewqwer

Witam, kupiłem ten telefon w Sferis i przyszła mi dystrybucja włoska, kod na opakowaniu ITC, zależało mi na telefonie nie brandowanym dystrybucji polskiej czyli kod POC, nie znam się na lg i stąd moje pytanie czy softy w wersji polskiej i włoskiej są takie same czy różne? Telefonu jeszcze nie rozpakowałem i zastanawiam się czy go zwrócić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@rewqwer Wszystkie softy nie brandowane na europę są takie same - OPEN_EU - nie ważne czy jesteś z Polski, Francji czy Włoch. Nie wiem jak z aktualizacjami OTA, ale chyba powinny być. Nie ma co zwracać. Serwis w Polsce przyjmie Ci telefon normalnie. Kiedyś kupiłem z bestcena i dostałem dystrybucję Francuską - zero problemów z serwisem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    leider

Właśnie wyszła kolejna aktualizacja - 10n
    Oczywiście telefony z brandem cisza kompletna..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a coś konkretnego zmienia?

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rycek0

Można wgrać open Eu bez przywracania do ustawień fabrycznych? Bo jeżeli nie to trzeba robić cały format po każdym nowym ukazaniu softu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi