Skocz do zawartości
czilos

Wybór telefonu do 1500 (wybrane modele)

Rekomendowane odpowiedzi

czilos

Czesc, 

Planuje kupic 2 telefony. Dla mnie i żony. W tej chwili ja mam Moto X Play a żona LG spirita. Zawęzilem modele telefonow do:

- Honor 8

- Xiaomi mi5s

- Moto G5plus

- Asus Zenfon3

Budżet to 1500 za kazdy. Na allegro widzialem, ze mozna wyrwac w/w modele w parmetrach 4gb ramu/64gb pamieci. Obydwoje uzytkujemy telefon dosc znaczaco. Gry, filmy, muzyka ze Spotify/tidal nagrana na fona, e-book /audio,  portale spolecznosciowe i komunikatory. Czyli ogolnie multimedia. Na Aparacie i kreceniu filmow jakos mi nie zalezy bo i tak robic zdjec nie umiem, nie robie, nie kreci mnie to. Zona również nie ma parcia. Byleby by był i robi foty lepsze niz cegła.  Kazdy z telefonow jest bardzo zblizony parametrami dlatego mam problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    2 minuty temu, czilos napisał:

- Honor 8

Co powiesz na rozszerzenie o Huawei P9? To właściwie jeden model, nikłe różnice. 

Moto G5+ odstaje od H8, nie warto porównywać obu urządzeń w jednej kwocie.

Mój wybór to P8/H8. Kwestia gustu, co kto lubi. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Honor 8 i P9 taka ciekawostka że używanego P9 można dużo taniej dostać niż Honora. A Honor jako nowy jest tańszy niż P9 ^^ Ja kupiłem Honora bo bardziej mi odpowiada wygląd,no i 4GB RAM(P9 ma bodajże 3GB). A różnice praktycznie niezauważalne (aparat,wydajność itd).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czilos

Czyli zawężając zawodników Honor 8 vs Xiaomi mi5s - patrzac na komfort/ przyjazność uzytkownikowi i płynnosc. Jest w ogole jakas zauważalna róznica ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Telefony bardzo porównywalne według mnie. Xiaomi nie obsługuje pasma 800MHz. Jeżeli nie łazisz w mniej dostępnych terenach to pewnie nie zauważysz braku. Honor ma dodatkowo irde do sterowania np telewizorem. Problemem w Honorach?Huaweiach jest brak custom romów. Jak producent zakończy wsparcie to kaplica, społeczność nic nie pomoże, nawet jeśli pojawi się jakiśsoft to na ogół jest tak zbugowany, że nawet nie wart zastanowienia. Xiaomi jest pod tym względem znacznie lepsze. Kiriny też się grzeją i zużywają sporo prądu, dlatego EMUI bardzo agresywnie ubija aplikacje, za to jest to nakładka bardzo szybka i ładna. MIUI jednak nie jest gorsze, a nawet lepsze pod tym względem.

Skoro kupujesz 2 telefony weź jeden taki, drugi taki ;) w ciągu 14 dni możesz zwrócić bez podania przyczyny jakby co ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

W Honorze masz lepszy aparat i zdecydowanie lepsze wideo(mimo braku stabilizacji). MIUI duzo bardziej rozbudowane niż EMUI. Ja nigdy nie miałem problemów z B20 mając Mi5. Ponad Pół roku miałem Mi5,teraz od trochę ponad miesiąca męczę Honora 8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bym proponował trochę pobawić się budżetem, w sensie inaczej rozłożyc a kwotataka sama. Może kup jeden z lepszym aparatem, Galaxy S6, może s7 np dla siebie, a żonie właśnie jakiegoś dobrego średniopółkowca, do tysiaka, Huawei'a Lite, albo coś Xiaomi, Asusa. I Ty będziesz zadowolony, i super aparat też będzie przynajmniej w jednym telefonie, na jakieś okazje a żona i tak będzie zachwycona aparatem w nowym telefonie, bo i tak będzie duży przeskok.

Ja bym tak zrobił.

Edytowane przez blady_obserwator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żonie ASUS Zenfone 3 wystarczy a jak zacznie robić zdjęcia to zobaczysz jaka będzie uradowana 

+ bardzo dobry wyświetlacz
    + 4 GB RAM
    + wysoka jakość zdjęć z głównego aparatu

+ ładny

Dla siebie wiadomo lepszy Samsung S7

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, i w 3tys się mieścisz z twoma fajnymi telefonami i masz jeden świetny aparat w S7 na wspólne okazje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi