Skocz do zawartości
_tommy_

[UBL] [ROOT] [5.1.1] ODBLOKOWANIE BL, ROOT, Android 5.1.1, wersja 18.6.A.0.182

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Karta sim nie ma tu nic do znaczenia.

Powiedz lepiej czy coś w tutorialu u Ciebie nie zadziałało? Niestety ja też kombinowałem, tyle, że później tutorial był sprawdzany ponownie na telefonie.

Wysłane z mojego Xperia M2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Lysolus
Usunięto zdublowaną treść posta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ssaved

Najpierw miałem kłopot z zainstalowaniem bootloadera flashtoolem kombinowałem z włączoną opcją no final veryfication. Bootloadera odblokowałem dopiero przed 21 pkt bo wcześniej korzystałem z tego poradnika dokładnie: /ciach. 

Pierwszy raz się z takim czymś bawię a tam nie było to dokładnie opisane. Nie mogę su binary pliku zaktualizować.

dodana zawartość

Spoiler

Screenshot_2017-09-09-12-15-19.png

Edytowane przez _tommy_
Umieszczenie grafiki w spoilerze, wycięty link do komercyjnego forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
_tommy_

@ssaved

Nie aktualizowałem binarek. Też z tym walczyłem ale później pamiętam, że skorzystałem z paczki SU którą instalowałem przez TWRP i nie miałem tego problemu. 

Poradnik jaki podałeś też był przeze mnie wykorzystywany i też miałem. Dlatego też zrobiłem to trochę po swojemu, metodą prób i błędów i tego problemu z update'em już nie mam. 

Jeśli korzystasz w root checkera to polecam tą aplikację, w moim odczuciu jest lepsza ;) 

Jak coś dalej jest nie jasne to pisz śmiało.

Pozdrawiam.

Edytowane przez _tommy_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ssaved

Zainstalowałęm ROOTA ręcznie przez twrp install z pendriwe przez otg przejściówkę. Potem wyskoczyło mi czy chcę uaktualnić twrp i dałem tak. Zgasło nagle i teraz logo się włącza cały czas i nic. Pomocy!

Edytowane przez ssaved

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
_tommy_

@ssaved Nie aktualizuje się TWRP z automatu. Najlepiej robić to ręcznie, tak jak to opisałem w 1 poście - pobierasz paczkę i ją flashujesz.

Staje na logo TWRP? Próbowałeś wrócić na stocka poprzez flashtool? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ssaved

Nie, szczerze to nie wiem jak to do kónca zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
_tommy_

@ssaved poszperaj na YT, np TEN film może pomóc. Pamiętam, że wrzucało się do katalogu na dysk C firmware i później w samym już Flashtool wybierałeś co trzeba robić.

Poza tym, Panie Kolego Szanowny, na naszym forum jest wpis mogący nieco pomóc, o tutaj ;)

Edytowane przez _tommy_
Korekta wpisu, dodanie linka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ssaved

Dzięki wielkie  _tommy_.  Postawiłem z powrotem androida. Zrobiłem wszystko jak wcześniej, ale znów ric disabler nic nie zrobił. Odpaliłem rootcheckera i okazało się że mam roota :D. recovery zaktualizowane a binarki mają dalej problem i nie chcą się uaktualnić wywalając unsuccesful. Dobra teraz instaluje linuksa na telefonie. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
yetton

Muszę podziękować za tak super (instrukcję). Według tej instrukcji wszystko poszło gładko bez najmniejszych problemów. Próbowałem z innymi i zawsze coś było nie tak...a tu od strzała..

Dzięki Ci kolego za tak dobrą robotę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
_tommy_

Dnia 22.10.2017 o 12:54, ssaved napisał:

znów ric disabler nic nie zrobił

Raz robi raz nie robi... u nie po powtórnym wgraniu stocka i później customa też nic nie zrobiło ale root był. Na to wpływ może mieć wiele czynników. Nie mniej ważne jest że udało się ;) 

@yetton Cieszę się że udało się i że pomogłem ;)  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi