Skocz do zawartości
hollow

Zamulanie telefonu po pewnym czasie, wasze spostrzeżenia?

Rekomendowane odpowiedzi

hollow

Cześć, po pewnym czasie telefon zaczyna zamulać, pomaga reset. Od razu uprzedzam, że nie jest to związane z wolnym RAM'em, bo w benchmarkach mam 4x mniej pkt. w testach CPU. Podejrzewam Thermal monitor, który nie aktywuje procesora do 100% gdy telefon już ostygnie.

Macie jakieś spostrzeżenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@hollow Jaki soft aktualny ? Ten z sygnaturki ? Jakie aplikacje przodują u ciebie na telefonie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow

Właśnie dzisiaj zainstalowałem sobie ANDROIUM 6 - Android 5.1.1 AOSP i będę testował dalej. Zauważyłem, że jak bateria jest poniżej 15% to wtedy włącza się jakieś programowe ograniczenie prędkości procesora. Działają tylko 4 rdzenie i z max 900MHz, więc możliwe, że po kilku ładowaniach po naładowaniu nie przełącza się na maks moc obliczeniową.

Nie wiem jak odpowiedzieć na pytanie o aplikacje. Jeżeli chodzi o aplikacje z prawami ROOT'a, czyli takimi, które mogą zmienić cpu governor'a to używam tylko Tasker i już go zbadałem, jest ok.

Telefon jak zamula to ma dużo wolnego RAM'u, CPU nie jest obciążone ale chodzi max na 4 rdzenie i to do max 900MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fiskomp

U mnie na Andku 5.1.1 różnych niestety wysypywały system "usługi google". Powodowały restarty losowych aplikacji. Nic nie pomagało, nawet wgranie ROMu przez kabelek. Po przejściu na ROM z "Pianką" mam spokój. Jak na razie wszystko chodzi płynnie.

Przeczytałem, że nie tylko ja mam te problemy. Może google zapodło poprawkę do tej apki, ale już nie miałem ochoty testować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow

Udało mi się znaleść jedna z przyczyn lagów na naszym Lenovo. Chodzi o polityke throtelingu temperaturowego na procesorze i (chyba) nie tylko. Poniżej link do tematu na forum XDA i path do naprawy.

https://forum.xda-developers.com/k3-note/development/patch-lagfix-rom-t3466057

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Udało mi się znaleść jedna z przyczyn lagów na naszym Lenovo. Chodzi o polityke throtelingu temperaturowego na procesorze i (chyba) nie tylko. Poniżej link do tematu na forum XDA i path do naprawy.

https://forum.xda-developers.com/k3-note/development/patch-lagfix-rom-t3466057
    Tez mam problem ze swoim K3 note, mój telefon czasem zachowuje się jakby był dual core. Laguje się co chwila w trakcie przeglądania internetu w Chrome, czy podczas korzystania z aplikacji Facebook.

Telefon ma 8 rdzeni to czemu z nich nie korzysta? Żonie kupiłem redmi 4x i tam wszystko hula bez zająknięcia. Testowałem kilka romow łącznie z nugat. W każdym jest coś co nie działa. A to nie ma języka, nie dziala d2w a to bardzo ważne bo nie działa mi przycisk power. Obecnie jestem na miui 9 i ciagle się wiesza, czy to jak włączę aparat czy ładuje jakaś stronę.... Pomóżcie po niedługo ściana zatrzyma mój telefon. 2gb ram i 8 rdZeni to chyba jakoś powinien działać. Czy to tylko do testów w AnTuTu jest ten procesor. Jaki rom polecicie. Może być minimum android 5.

Wysłane z mojego Lenovo K3 NOTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi