Skocz do zawartości
rafi195

Pytania przed zakupem/do właścicieli Samsung Galaxy J7 (2017)

Rekomendowane odpowiedzi

W informacjach o wersji oprogramowania telefonu widnieje, że mam zainstalowaną nakładkę Samsung Experience 8.1.

Jeśli jednak przytrzymam dluzej ekran startowy i wejdę w Ustawienia ekranu głównego / Ekran startowy / informacje, to tam pojawia się TouchWizz wersja 6.1.85.12.

O co w tym wszystkich chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Wszystko jest ok i, tak samo mają inni użytkownicy Samsungów - nie wiem czy też najnowszych - że luncher, wciąż nazywa się Touchwiz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@rezyser222 Zajrzyj tutaj, może się trochę wyjaśni:
    https://www.youtube.com/watch?v=yUnNCq3IvjE

https://en.wikipedia.org/wiki/Samsung_Experience

Cytat

Samsung Experience (styled SAMSUNG Experience) is the Android based custom mobile operating system that Samsung uses on its Galaxy-branded phones. Its original name was TouchWiz, being changed in late-2016 on a beta build of Android Nougat on the Samsung Galaxy S7 family.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice
    Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów

Dziś fonik zaktualizował mi aplikację UDS (ultra data saving) czyli tryb bardzo niskiego zużycia danych. Według filmików widzianych na youtubie ikona tej funkcji powinna być widoczna w górnym pasku i apce Konserwacja Systemu - ale niestety nie ma. Może wiecie co zrobić by uruchomić tę funkcje by możnabyło dostać się do jej opcji?

Edytowane przez melis
    połączono z istniejącym tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Ogólnie opcję oszczędzania danych, włącza się z poziomu ikonki danych komórkowych - dłużej przytrzymać. U mnie też nigdzie nie widać tej opcji, w konserwacji urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dziala wam ustawienie opcji "Zawsze pytaj" przy dwoch kartach SIM?

U mnie kwadratem jest zawsze zaznacozna jedna z kart (tak, ktora ma priorytet). Moge zmieniac ustawienie miedzy nimi, ale nie dziala mi opcja zawsze pytaj.

I nie da sie usunac tego kwadratowego zaznaczenia zasiegu karty priorytetowej.

Ponadto w aplikacji telefonu zawsze mam dwie sluchawki i przed kazdym polaczeniem musze wybierac, ktorej kart chce uzyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy tryb oszczedzania energii przy aktywowanej jedynie zmniejszonej jasnosci o 10%, zmniejsza rowniez ilosc klatek/odswiezanie ekranu ?

Czy wplywa tylko i wylacznie na jasnosc ekranu?

dodana zawartość

W dniu 26.09.2018 o 00:02, niice napisał:

Witam forumowiczów

Dziś fonik zaktualizował mi aplikację UDS (ultra data saving) czyli tryb bardzo niskiego zużycia danych. Według filmików widzianych na youtubie ikona tej funkcji powinna być widoczna w górnym pasku i apce Konserwacja Systemu - ale niestety nie ma. Może wiecie co zrobić by uruchomić tę funkcje by możnabyło dostać się do jej opcji?

Rzeczywiscie tej ikony tam nie ma, ale.... tu ciekawostka:

Zrobilem Factory Reset telefonu pare dni temu i ta ikona sie tam pojawila - na pasku stanu. Sam sie zdziwilem co to jest, bo wczesniej tego nie widzialem,

Po kolejnych dwoch zwyklych wylaczeniach i wlaczeniach telefonu, zniknela stamtad i teraz ta opcja jest wlaczalna, jak pisali koledzy, w menu danych komorkowych.

W miedzyczasie wylaczylem opcje bezpiecznego uruchamiania (bo trwalo to dluzej). Byc moze ma to zwiazek z pojawianiem sie i znikaniem tej ikony na pasku statusu.

Edytowane przez rezyser222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to normalne, że po naładowaniu telefonu do 100% oryginalną ładowarką i pozostawieniu ładowarki podłąćzonej cały czas widnieje stale komunikat "Ładowanie A/C"?

Nie powinien on się zmienić na Podłaczony A/C lub Naładowany?

Sprawdzcie, jak macie u siebie.

Mam nadzieję, że po osiągnięciu 100% telefon przestaje się ładować, mimo komunikatu "Ładowanie A/C".

Czy po naładowaniu do 100% telefon w jakiś akustyczny sposób o tym informuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@rezyser222 po osiągnięciu 100% naładowania wchodzi powiadomienie, że bateria w pełni naładowana i na ikonce baterii znika błyskawica. W każdym razie tak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi