Skocz do zawartości
lord11

Note5 - po naładowaniu baterii, urządzenie zawiesza się i nie chce się uruchomić

Rekomendowane odpowiedzi

lord11

Witam, 

Mam problem z Samsungiem Galaxy note 5 wersja C z dual, mianowicie parę dni pochodzi ok, a następnie jak nie zdarzę go naładować i mi padnie to już nie mogę go włączyć tzn. zawiesza się na logo Samsung i koniec. Po przywróceniu ustawień fabrycznych się uruchamia prawidłowo i wtedy przez 1 dzień mogę go wyłączyć normalnie sam się włączy itp. A parę dni później jest to samo. Albo potrafi mieć np. 30% baterii złapać laga i uruchomić się ponownie i to samo wiesza się na logo.

Robiłem powrót do ustawień fabrycznych zarówno ten przed uruchomieniem andka jak i w samym androidzie, oraz wgrałem nowe oprogramowanie przez Odina, ale to cały czas nic nie poprawia.

Pomocy, teraz np. się wyłączył kiedy miałem zrobione zdjęcia które chciałbym odzyskać nie znowu reset i problem za parę dni. 

Edytowane przez Artur35
    Dopracowanie tytułu wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lobo7

@lord11

Nie powinno sie dopuszczac do calkowitego rozladowania baterii bo mozna ja uszkodzic. Moze takie uszkodzenie nastapilo.
    Po calkowitym rozladowaniu telefonu nalezy podlaczyc do ladowania na monimum goszine, ale slyszalem, ze niektorzy na cala noc tak zostawiaja.
    Przez calkowite rozladowanie baterii uszkodseniu mogla ulec tez pamiec nota. Sprobuj jakiegos benchmarka odpalic inporownaj z innymi notami czy jest podobnie.
    No i najwazniejsze to sprobuj kupic sobie jakas powet bank. Pozwoli Ci utrzymwc baterie do konca dnia by nie padla calkiem.

Pozdrawiam

Edytowane przez Artur35
    Nie cytujemy w całości bezpośrednio poprzedzającego posta (pkt 4.6 Regulaminu). Wystarczy użyć @Wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lord11

Przy rozładowania całkowitym baterii może nastąpić uszkodzenie? to znaczy, że Samsung to szajs (innych modelach które miałem nigdy nic się nie stało i o tym nie słyszałem) ale to mniejsza o to bo tak się również dzieje gdy chce uruchomić ponownie komórkę, lub gdy sama z siebie złapie laga i chce się ponownie uruchomić. 

Przez odina wgrywałem 1 plik N920CXXU3CQC7 chyba, że trzeba jakiś 3 plikowy??? jak by mógł ktoś polecić 

Edytowane przez lord11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lobo7

@lord11
    Kazda bateria w nowych telefonach tak ma. Nie tylko Samsung. Mozesz uszkodzic od razu po takim rozladowaniu lub oo 10 latach takiego uzywania. Nie ma reguly

Edytowane przez Artur35
    Nie cytujemy w całości bezpośrednio poprzedzającego posta (pkt 4.6 Regulaminu). Wystarczy użyć @Wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lord11

ok ładowanie ładowaniem cała noc czy nie, komórka zostaje na logo Samsung a po powrocie do ustawień fabrycznych się podnosi i działa do momentu ponownego uruchomienia, a przez 1 dzień może 2 dzień mogę ją jeszcze normalnie uruchomić ponownie a później już nie. Więc tak dziwnie pamięć nie pada diagnostykę przechodzi oki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@lord11

Spokojnie, Kolega Lobo7 trochę źle zinterpretował pojęcie "wyładowania baterii". Użytkownik nie może baterii wyładować do końca, to że telefon się sam wyłączy nie oznacza, że bateria jest wyładowana do ostateczności. Gdyby tak było, każdy z nas miałby kłopoty. Ogniwo posiada odpowiednie do tego zabezpieczenie i gdy telefon wyłącza się, to jeszcze pozostaje mu bezpieczny zapas energii. 

Abstrahując od tego nieporozumienia, to co opisujesz nie powinno się zdarzać - szczególnie w Note5 - najbardziej bez mała dopracowanym urządzeniu Samsunga. 

Pytanie najważniejsze. Z jakiego źródła posiadasz Note5? Bo jeśli kupiłeś go u polskich dystrybutorów dających gwarancję na terenie naszego kraju, to jak najbardziej należy zgłosić ten fakt i oddać telefon do analizy diagnostycznej. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Jak dla mnie wygląda to na usterkę hardwareową skoro wipy i wgranie romu na nowo nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lord11

hmm, pomagają na krótko. Tak kupiony z polski i na gwarancji oddam jeszcze raz zobaczę co stwierdzą. Skoro nikt nie ma pomysłu.

A jest jakiś sposób na odzyskanie zdjęć z telefonu w czasie zawieszenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Próbuj pod ładowarką go jakoś odpalić. Może akurat się uda

Sent from Galaxy Note 5 Platinum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lord11

Próbowałem i próbuje co jakiś czas ale on wisi na logo Samsung i świeci niebieska dioda i koniec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi