Skocz do zawartości
Shadi

Jakość dźwięku - czy urządzenie ma znaczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Shadi

Stoję przed dylematem odnośnie kupna karty 4 GB czy 8. Czynnikiem, który ma za zadanie rozsądzić spór jest muzyka. Mianowicie: jeżeli na słuchawkach KOSS KSC75 nie będzie słychać różnicy między FLAC a mp3 320 kbs, to biorę 4 GB, natomiast jeśli takowa będzie to 8. Problem w tym, że rzeczonych słuchawek jeszcze nie mam, a znajomy poinformował mnie, że nie same słuchawki się liczą, ale również urządzenie, do którego są podłączone. Tak więc: czy na Ace jest sens zgrywać FLAC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qane

Ja bym kupił 8 bez zastanawiania się, ceny nie są aż tak wysokie.

Kiedyś dostałem do telefonu 4GB i wydawało mi się, że trochę mało miejsca, ale jednocześnie na tyle dużo, że nie opłacało się zmieniać na większą ;p

Odnośnie jakości dźwięku to nie mam pojęcia, ja pod telefon mam podpięte SE MH610, w najbliższym czasie Ep-630 (już testowałem). Uzywam PowerAmp'a i muszę przyznać, że dźwięk jest bardzo dobrej jakości.

Niestety nie wiem jaki w tym jest udział słuchawek, jaki pliku a jaki technicznych możliwości Ace'a.

MP3 staram się mieć w 320kbps, nawet płyty CD zgrywam z tą jakością - nie widzę potrzeby posiadania FLAC na telefonie, nie wydaje mi się, żeby była aż taka różnica.

Ale przyznam się, że nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Ace jakość dźwięku jest dobra, jeśli chcesz w pełni cieszyć się muzyką to podpinasz dobre słuchawki i do tego z marketu zakupujesz power amp. Ma tyle ustawień i wzbogaceń dźwięku, że na Ace muzyki słucha mi się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

Nie pytam czy słychać dobrze, czy nie, tylko czy słychać różnicę. Miałam kartę 4 GB i mi wystarczała, więc kwestia ósemki zależy właśnie od muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Oczywiście, że jest różnica i to znaczna... Galaxy ACE + w uszach a-JAYS :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Ja napiszę tyle o ile chcesz kupić tę 8 giga ,to spoko przyda ci się więcej miejsca o ile nie masz innych wydatków ,ale i ta 4 giga powinna ci wystarczyć , tylko mniejsze birate dajesz i wejdzie ci więcej muzy. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze wątpię w możliwość rozróżnienia mp3 320 kbps i flac na jakimkolwiek telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja raczej się zgodzę Aconitum trzeba by mieć naprawdę audiofilski słuch że by to wyczuć. Dla mnie bardziej istotne jest czy muza nie jest przesterowana. Shadi myślę że nie masz zamiaru konwertować mp3 do flac? Bo to ci na pewno nie da wzrost jakości. Dodam że ja na co dzień słucham 256 kb/s a czasami nawet 196 kb/s i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Wszystko zależy od materiału wyjściowego..... Własny FLAC a pobrany Bóg wie skąd i od kogo..... ;)

Natomiast co do "rozróżnienia", "wyczucia".....

Odtwarzacz to jedynie 1/4 sukcesu. Reszta to: odtwarzany materiał, przewody sygnałowe i odpowiedni przetwornik elektroakustyczny ;)

Kolego @dragonn - każdego typu "przesterowanie" zabija to co autor stworzył (miał w zamyśle) :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shadi

E to spoko. Audiofilskiego słuchu nie mam, wręcz przeciwnie (przydałby się laryngolog) konwersji żadnych nie zamierzałam robić. Większość w 320 kbps więc wystarczy mi czwórka. Właśnie mam inne wydatki, tylko mi się karta zepsuła i zostałam z jakimś mizernym 2 GB...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi