Skocz do zawartości
Fot-x

Apka monitorująca pozycję auta z alarmem kradzieżowym - lokalizacja pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Fot-x

Macie jakąś dobrą, sprawdzoną aplikacje działającą jako cichy autoalarm  albo raczej system nadzorujący monitorujący co się dzieje z autem, nie chodzi tu o zaawansowane połączenie android z autem, a prosty monitoring pozycji na podstawie GPSa, prędkością, ewentualnie gdyby jeszcze była opcja powiadomienia o silnych wstrząsach to byłby już szczyt szczęścia   Chciałem mieć po pierwsze zapis pozycji auta, najlepiej gdzieś w chmurze albo nawetod razu na  googlemaps oczywiście jako prywatne dane :) aby z drugiego telefonu czy komputera można zobaczyć historię, a druga funkcjonalność to podgląd na żywo gdzie jest auto, z jaką prędkością jedzie i najlepiej niech ma jeszcze funkcjonalność powiadomień - definiowanych alarmów, po zaparkowaniu klikam w moim telefonie - PARKING i dostaję powiadomienie natychmiast jak auto się oddali z tego punktu, oczywiście z tolerancją na błąd GPSa, albo gdyby jeszcze to współpracowało z czujnikiem wstrząsu to po wystąpieniu drgań niech też powiadomi – ale to opcja niezbyt konieczna. Telefon nadzorca będzie sobie leżał w aucie w ukrytym miejscu, zasilany z czegoś tam, np z zapalniczki w bagażniku albo wyprowadzonego zasilania, czy nawet powerbanka 20000mAh co powinno starczyć na kilka dni. Programów tego typu w sklepie play jest pewnie z tysiąc tylko nie znalazłem dobrego,  Wiem że można zainwestować w bardziej profesjonalne rozwiązania połączone z alarmem ale narazie wystarczyło by mi takie z telefonem. Jak macie coś sprawdzonego to będę wdzięczny, oczywiście może być apka płatna byle nie za droga. 
    Dodam jeszcze że od biedy wystarczyło by powiadomienie bazujące na sieci GSM, na wyliczaniu pozycji na podstawie BTSów, dokładność wtedy była by mniejsza, ale pewnie ze 2-3 razy mniejsze było by zużycie prądu na wypadek gdyby było to używane z powerbankiem.
    Szukałem takiego wątku na forum ale nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

@Fot-x Udostępnianie lokalizacji google

I teraz automat (np. Tasker) i następująca akcja. Zastrzegam, że nie podam Ci gotowej sekwencji w Taskerze ale na forum jest temat z tą app, poszperaj, popytaj... Gdy wsiadasz do samochodu łączysz się przez blutututu z tel. szpiegiem (zakładamy że bt masz cały czas włączone, w domu, szkole, knajpie). Samochód rusza, podskakuje i nic się nie dzieje. Gdy wysiadasz to oczywiście zrywasz połączenie bt i teraz Tasker "wie", że jak samochód zmieni pozycję (GPS), podskoczy (akceleromtr zostanie wzbudzony), to wykona powierzone zadanie, np. wyśle Ci smsa, maila, zadzwoni.

Ultra GPS Logger (wersja free powinna wystarczyć) wyśle Ci do chmury (w zadanych przez Ciebie odstępach czasu) log z przebytą trasą. Możesz ją obejrzeć np. w GMaps. Do Taskera będzie wtedy chyba jeszcze potrzebny AutoInput.

Ogólnie to jest trochę dłubania. Trzeba przebłagać np. frrancuza żeby napisał coś podobnego w temacie o Taskerze. Wielu ludzi będzie go za to po pierścieniach całować.

Może jest coś prostszego ale ja nie znam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fot-x

Dzięki   @Eskan muszę sprawdzić tego Taskera, ale aż się prosi o aplikację gotową do tego celu, dziwię się że takie aplikacji niema albo jest tak słabo rozreklamowana, bo nigdzie nie mogę znaleźć. Prawie każdy ma jakiś stary smartfon który mógłby się przydać jako lokalizator samochodu, a gotowe lokalizatory mają swoje mankamenty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    loki997
    Macie jakąś dobrą, sprawdzoną aplikacje działającą jako cichy autoalarm  albo raczej system nadzorujący monitorujący co się dzieje z autem, nie chodzi tu o zaawansowane połączenie android z autem, a prosty monitoring pozycji na podstawie GPSa, prędkością, ewentualnie gdyby jeszcze była opcja powiadomienia o silnych wstrząsach to byłby już szczyt szczęścia   Chciałem mieć po pierwsze zapis pozycji auta, najlepiej gdzieś w chmurze albo nawetod razu na  googlemaps oczywiście jako prywatne dane aby z drugiego telefonu czy komputera można zobaczyć historię, a druga funkcjonalność to podgląd na żywo gdzie jest auto, z jaką prędkością jedzie i najlepiej niech ma jeszcze funkcjonalność powiadomień - definiowanych alarmów, po zaparkowaniu klikam w moim telefonie - PARKING i dostaję powiadomienie natychmiast jak auto się oddali z tego punktu, oczywiście z tolerancją na błąd GPSa, albo gdyby jeszcze to współpracowało z czujnikiem wstrząsu to po wystąpieniu drgań niech też powiadomi – ale to opcja niezbyt konieczna. Telefon nadzorca będzie sobie leżał w aucie w ukrytym miejscu, zasilany z czegoś tam, np z zapalniczki w bagażniku albo wyprowadzonego zasilania, czy nawet powerbanka 20000mAh co powinno starczyć na kilka dni. Programów tego typu w sklepie play jest pewnie z tysiąc tylko nie znalazłem dobrego,  Wiem że można zainwestować w bardziej profesjonalne rozwiązania połączone z alarmem ale narazie wystarczyło by mi takie z telefonem. Jak macie coś sprawdzonego to będę wdzięczny, oczywiście może być apka płatna byle nie za droga. 
    Dodam jeszcze że od biedy wystarczyło by powiadomienie bazujące na sieci GSM, na wyliczaniu pozycji na podstawie BTSów, dokładność wtedy była by mniejsza, ale pewnie ze 2-3 razy mniejsze było by zużycie prądu na wypadek gdyby było to używane z powerbankiem.
    Szukałem takiego wątku na forum ale nie znalazłem. 

Nie znam takiej aplikacji ale wiem ze jesli telefon bedzie podpięty cały czas do zasilania to dość szybko bateria napuchnie i w najlepszym wypadku przestanie działać, a w najgorszym może dojść do zwarcia i sie zapalić.
    Niektore auta nawet po wyłączeniu zapłonu i wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki ma nadal prad w gniazdku, a w niektórych jest wyłączny i to jest lepsza opcja moim zdaniem bo taki telefon nie bedzie stale zasilany.
    Dodatkowo tacy mądrzejsi złodzieje mają urządzenie ktore zakłóca wszystkie inne transmitery gps, telefony itp dzieki którym mozna auto namierzyć.
    Choć znam przypadek ze przypadkowo zostawiony telefon służbowy w aucie znajomego pomógł odnaleźć świeżo skradziony samochód, widział przez okno jak odjeżdża i szybka informacja na policje ktora to namierzyła sygnał tego telefonu.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOVY
    jesli telefon bedzie podpięty cały czas do zasilania to dość szybko bateria napuchnie

[/Quote]

W tych czasach smartfony same odcinają sobie prąd gdy się naladuja. Kiedyś było inaczej. Mogły się przeladowac. Teraz nie ma obaw jeśli to nie stary szmelc.

mają urządzenie ktore zakłóca wszystkie inne transmitery gps
    Jak zakloci jabberem gps to zostaje bts. Raczej rzadko spotkac zakłócajace wszystko co możliwe. Przy zakładaniu autoalarmu można dokupić pakiet z namiarem sledzenia przez sms, ktory wysyla pozycję bts do naszego głównego numeru. Dodatkowo przez komendę zwrotną sms można wyłączyć zablokowujac silnik odcinajac prąd zdalnie, w tym też nasłuch otoczenia. Słyszymy z kim & o czym złodziej rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi