Skocz do zawartości
BaftekP

Powrót do stocka za pomocą LGUP

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga! Wszystko opisane w tym poradniku robisz na własną odpowiedzialność.

Hej

Ostatnio próbowałem wrócić do stocka z Google Edition 1.5 do stockowego KitKata V20h. No i nasz forumowy temat o powrotu do stocka nie zadziałał mimo wielu prób, więc rozpocząłem poszukiwania w internecie. Ten tutorial jest właściwie przetłumaczeniem tego tematu z XDA z kilkoma moimi wskazówkami.

A więc pobieramy:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24352994023710005

no i jeszcze musimy mieć .kdz naszego ROMu

Po pobraniu rozpakowujemy i instalujemy LGUP (dokładniej: LGUP_Install_Ver_1_14_3.msi), a potem DLL (dokładniej: LGUP_8974_DLL_Ver_0_5_CODEFIRE.msi)

1. Wyłączamy telefon

2. Wchodzimy w download mode(przytrzymujemy przycisk przyciszania i wpinamy kabel USB) - UWAGA u mnie trzeba trzymać podgłaśnianie zamiast przyciszania

3. Uruchamiamy LG UP

4. Wybieramy upgrade a następnie wybieramy nasz plik .kdz

5. klikamy start i czekamy aż się zrobi :)

Możliwe problemy i ich rozwiązania

#1 unknown model przy uruchamianu LG UP

Modyfikujemy nasz plik build.prop (jeśli nie ma niektórych linijek to trzeba dodać)

Zmieniamy

ro.lge.swversion=XXX
ro.lge.swversion_short=XXX

na

ro.lge.swversion=D80XAAd
ro.lge.swversion_short=VAAd

D80X to nasz wariant telefonu(np. D802)
AAd to nasza wersja oprogramowania (np. 30d)

przykład
ro.lge.swversion=D80230d
ro.lge.swversion_short=V30d

Pamiętajmy by skopiować sobie oryginalny build.prop na wypadek kiedy coś zepsujemy

#2 po skończonym procesie telefon wisi na logo LG z dźwiękiem

Jeśli flashujemy kitkata:

1.Wyłączamy telefon (trzymamy 10 sekund power)

2. Trzymamy power i przyciszanie

3. Kiedy pojawi się logo LG puszczamy oba przyciski i trzymamy przyciszanie + podgłaśnianie

4. Robimy sobie factory reset :) Telefon powinien się normalnie włączyć

Jeśli flashujemy jelly bean:

1. Wyłączamy telefon (trzymamy 10 sekund power)

2. Trzymamy power i przyciszanie

3. Kiedy pojawi się logo LG puszczamy power i znowu przytrzymujemy (cały czas trzymymy przyciszanie)

4. Robimy factory reset :D

Jeśli flashujemy lollipopa

-Tutaj nie pamiętam i nie umiem znaleźć w internecie, jeśli ktoś byłby na tyle uprzejmy, to prosze o sprawdzenie tego na swojej G2 (na lollipopie oczywiście) i napisanie w komentarzu, by pomóc innym

A, no i nie odpowiadam za ewentualne uszkodzenia telefonu. I jeśli pojawi się jakiś odzew że się udało, to proszę również o przypięcie, żeby nie zginęło w 7 stronach tego działu :)

Powodzenia

Baftek

PS Jest to mój pierwszy poradnik. Jeśli coś niedokładnie opisałem itd. to proszę o napisanie tego, postaram się to poprawić 

Edytowane przez BaftekP
Przyklejenie tematu, usunięcie niepotrzebnych linii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi