Skocz do zawartości
mackus

LG V20 - Dodajemy język polski do systemu. [Tutorial]

Rekomendowane odpowiedzi

mackus

tak jak w temacie, udało mi się uzyskać polskie menu w lg v20

robimy to tak:

1. włączamy opcje programistyczne, czyli wchodzi w ustawienie ogólne (general) ->informacje o telefonie (about phone) - wspólne (ostatnia zakładka po prawej, nie pamiętam jak to było wcześniej) -> informacje o oprogramowaniu (about software zapewne) -> klikamy kilka razy numer kompilacji (przedostatni wiersz od dołu)

2. tera pojawiły nam się opcje programistyczne w ustawieniach (general), przedostatnia opcja zaczynająca sie od {}, pojawi się ostrzeżenie, klikamy ok, zjeżdżamy na dół i zaznaczamy debuging USB czy coś takiego

3. podłączamy telefon w trybie transferu danych , na telefonie wyświetli się czy pozwolić na debugowanie dla tego PC, daje always yes czyli zawsze tak

4. uruchamiamy aplikacje Minimal ADB and Fastboot (jak wpiszecie w google tą nazwę to na pewno program znajdziecie)

można pobrać ją stąd: Minimal ADB and Fastboot

5. wklejamy dokładnie to:               

adb shell pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

i klikamy Enter , nie powinno się nic pojawić poza nowym wierszem . 

6. teraz wchodzimy w aplikacje morelocale2 dostępną w sklepie play , znajdujemy polish język , klikamy i po wyjściu cieszymy się w pełni polskim menu. Gdyby po restarcie był znów angielski, wystarczy już tylko z poziomu aplikacji zmienić

link do aplikacji: morelocale2

wszelkie modyfikacje dokonujecie na swoją odpowiedzialność, ja nie biorę za nie odpowiedzialności

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, od wczoraj mam v20, spolszczony i mam jedną zagwozdkę, czym jest "tapeta film 360"? Mam taką aplikację na liście, jest ona od lg, domyślam się że to coś do robienia zdjęć 360, ale nie mam tej aplikacji na pulpicie, a także w aplikacji aparatu nie ma takiej funkcji.

Edit.:

ok, już znalazłem, to rzeczywiście jest tapeta 360 stopni, myślałem że to jakiś błąd w tłumaczeniu. 

Edytowane przez szuineg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

Zakupiłem sobie LG v20 i tak jak wszystkie inne egzemplarze nie ma on języka polskiego. Wiem że po ustawieniu debugowania I ściągnięciu aplikacji że sklepu można go spolszczyc, ale w chwili obecnej nie mam dostępu do komputera i nie mogę tego zrobić. 

Czy po takim spolszczeniu będę miał wszystko po polsku czy tylko część i jaka jest jakość tego spolszczenia? Dokladna czy może jak z translator? 

Czy po takim spolszczeniu, aplikacje które będę instalowal że sklepu będę w wersji polskiej czy nadal w angielskiej. 

Teraz prawie wszystkie aplikacje które instaluje nawet jak na innym telefonie były po polsku to na Lg mam po angielsku i nie moge zmienić w większości języka. Czy jest jakaś opcja żeby instalowane aplikacje były po polsku? 

Proszę o podpowiedzi I pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po spolszczeniu aplikacją more locale 2 czasem zdarzają się błedy w tłumaczeniu, ale powinieneś być zadowolony. Większość aplikacji jest po polsku, google maps mówią do Ciebie po polsku - ogólnie jest dobrze :)

Wysłane z mojego LG-H990 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karsto1982 ja bym powiedział że jest bardzo dobrze, spodziewałem się czegoś gorszego, a tak na prawdę system wygląda jakby był fabrycznie po polsku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziekuje - wszystko poszlo juz dobrze

Edytowane przez karsto1982

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=39875]karsto1982[/mention] ja bym powiedział że jest bardzo dobrze, spodziewałem się czegoś gorszego, a tak na prawdę system wygląda jakby był fabrycznie po polsku.
    Nie wiem jak inni, ale ja po spolszczeniu z morelocale 2 przy każdym restarcie telefonu musiałem przez morelocale od nowa ustawiać polski język - po hard resecie i przywróceniu poprzednich aplikacji z konta google już tak nie jest. Przy każdym resecie telefonu automatycznie ustawia się język polski, zresztą po pierwszym odpaleniu przy factory reset już wskoczył polski język, bez ustawiania

Wysłane z mojego LG-H990 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Posiadam lg v20 z Androidem 7.1, w ustawieniach języka nie ma polskiego (jest rosyjski, arabski, i wiele innych dziwnych języków). Ustawienie klawiatury pozwala wybrać PL, ale opcje systemu dostępne są tylko w innych językach. Czy można dograć paczkę językową?

pozdrawiam

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny. Proszę się z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

Skobello a czytałeś pierwszy post tego tematu?

Edytowane przez dszymek
    Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Nie wiedziałem tego postu.... wpisałem v20 i czytałem 11 stron opinii, a akurat wyszukiwarka tego nie pokazał.  sorry za spam.

Edytowane przez dszymek
    Nie cytujemy poprzedzajacego postu. Wystarczy @up lub przycisk "@ wspomnij"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi