Skocz do zawartości
Cymeseł

Nie działa sklep play/galaxy apps itp na wifi. Dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od niedawna jestem posiadaczem A5 2017 i zauważyłem pewien problem. Gdy jestem podłączony do sieci wifi nie działa mi sklep play, galaxy apps ponieważ piszą że nie ma połączenia, google szuka normalnie a gdy chce wejść na konkretną stronę wywala komunikat o braku połączenia. Aby używać internetu musze włączyć transmisję i dopiero w trakcie korzystania z transmisji włączyć wifi, wtedy działa jak należy. Ktoś zetknął się z takim problemem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może w routerze masz ustawione, że możesz podłączyć tylko określoną ilość urządzeń, sam tak mam zrobione. Dlatego połączy Ci telefon z WiFi ale połączenia już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    davnbb

Problem tkwi w routerze - możesz mieć np. ustawiony filtr po MAC adresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bede w domu to sprawdze ale skoro mialoby tak byc to dlaczego gdy wlacze na chwile transmisje to wszystko wraca do normy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Cymeseł Co mają dane sieci komórkowej do Internetu z routera? Nic. Włączasz neta z sieci to działa jak masz pakiet. Jak włączysz równocześnie WiFi (teoretycznie zablokowane u Ciebie) i transmisje to net normalnie będzie działał, tylko że z karty operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czego nie rozumiecie? Wejde raz na jakis czas przez transmisje i wifi dziala normalnie ale za jakis  czas znow ta sama historia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@davnbb Również możliwe, ale chodziło mi bardziej o ograniczoną liczbę adresów IP do przypisania (DHCP) do kolejnych podłączanych urządzeń. Powiedzmy ustalił ściśle 192.168.0.100 - .101 ma PC i lapka, a telefonu nie chce mu już połączyć.

@Cymeseł Po pierwsze. To jest niezrozumiałe:

8 godzin temu, Cymeseł napisał:

Aby używać internetu musze włączyć transmisję i dopiero w trakcie korzystania z transmisji włączyć wifi, wtedy działa jak należy.

To w końcu używasz i transmisji operatora i połączenia WiFi aby chwilowo działało? Może inaczej zapytam: Co rozumiesz pod pojęciem transmisja?

2. Sprawdziłeś te ustawienia routera?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bede w domu to natychmiast sprawdzę. Jezeli telefon leży i nie jest połączony z siecią w żaden sposób i włączę wifi to sklep play nie widzi połączenia. Natomiast jeżeli wlacze dane z pakietu internetowgo wszystko dziala jak nalezy i jesli niedługo po tym wlacze samo Wi-Fi to internet również działa bez zarzutów. Po dłuższej przerwie znów na wifi dzieja sie dziwne rzeczy typu wyszukiwarka google dziala ale jezeli chce wejsc na jakas strone to jest problem.

dodana zawartość

Nie mam nic włączonego w routerze :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W routerze nic włączonego telefon zresetowany do fabryki i nadal to samo :/ raz to wifi działa raz nie

Dodam iż na Z1 oraz przejściowym s3 mini wifi działało bez zarzutów i tak samo bez problemu działa na urządzeniach domowników:/ tylko a5 ma ten problem. Może być to wina sprzetu? czy może są jakieś ukryte ustawienia w tych samsungach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Cymeseł Mogłaby być uszkodzona antena WiFi w telefonie, ale ja stawiałbym na coś z routerem. Masz w mieście jakieś darmowe punkty WiFi np. w rynku, pizzeria? Albo u znajomych/ rodziny jeszcze ewentualnie sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi