Skocz do zawartości
golly

przywracanie backup z ADB

Rekomendowane odpowiedzi

golly

Cześć,

Przed instalacją TWRP i zrootowaniem  telefonu wykonałem kopię danych za pomocą ADB przy użyciu instrukcji [GUIDE] Backup your data without root i programu [TOOL]Minimal ADB and Fastboot [1-6-17] by shimp208

Wybrałem "Option 3: Backup system app data and user app data with apk."

Kopia została stworzona, bez widocznych błędów.

Po full wipe zainstalowałem [ROM][KERNEL][XXU1AQG5][17Jul][4.0] T*h*e L*e*g*e*n*d*a*r*y O::m::e::g::a R*O*M by ::indie::

No i teraz próbuję przywrócić dane.

Niby wszystko startuje ok ale.

1. po dopaleniu w "Minimal ADB and Fastboot" komendy  "adb restore backupfile.ab" na ekranie s* wyskakuje zapytanie jak do backup a nie restore.

2. wyrażam zgodę i wyskakuje mi komunikat "przywracanie" - więc chyba jednak pomimo że ekran jest jak do backup startuje przywracanie.

3. przewijają się nazwy przywracanych aplikacji

4. po jakimś czasie wyskakuje popup "przywracanie zakończone" i okienko znika

5. restartuje system i lista zainstalowanych aplikacji w telefonie się nie zmienia ;( czyli nic się nie przywróciło.

Czy macie pomysł ocokomon ?

pozdrawiam

Edytowane przez golly

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Nie da się zrobić backupu wszystkiego. Jakbyś robił kopię każdej apki z osobna, to byś wyłapał, że niektóre kopie zajmują po 1kb i wtedy właśnie przywracanie ich nic nie daje, bo nie są dobrze skopiowane.

Co do ekranu kopii podczas przywracania, to całkiem naturalne :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    golly

plik backupu ma prawie 1,5 GB więc coś w nim musi jednak być, a nic się nie przywraca.

przewijają się nazwy apks w trakcie przywracania

niestety Titanium też nie chcę mi otworzyć tego pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dokładnie ten sam problem, co autor wątku. Niby zrobiłem backup systemu via `adb backup`, który waży około 600M ale po przywróceniu go na innym telefonie w zasadzie nic się nie przywróciło. :D  Lista aplikacji jest taka sama, tapeta się zmieniła, niektóre ustawienia systemu również (min wielkość czcionki) ale to co mnie najbardziej interesowało czyli aplikacje i ich ustawienia, to one nie zostały w żaden sposób ruszone.  Dodam tylko, że w zasadzie system to Android 7.0 na obu smartfonach, a same urządzenia zbliżone do siebie parametrami (neffos x1 i x1 max) i system mają w zasadzie jednakowy.

Może ten adb backup jest jakiś niedorobiony? :D Komuś udało się przywrócić aplikacje za jego pomocą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Można spróbować jeszcze wgrać z marketu dane apki i przez adb przywrócić kopie. Powinno w większości przypadków napisać dane aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi