Skocz do zawartości
Dejw88

Polerowanie Ekranu? Czy to działa i nie szkodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dejw88

Siemka.

Piszę tu, bo szukam w necie informacji odnośnie rysek i jednej rysy głębszej na ekranie, a dokładniej czy pastą polerską Displex usunę te rysy Czy to nie zaszkodzi ekranowi w telefonie? czytałem też że są folie, które ukrywają  czy tam zapełniają rysę podczas naklejania. Działa to? Ktoś wie jaka jest dobra? Macie jakieś sposoby na to? A druga sprawa, czym warto okleić ekran? Szkłem hartowanym czy też może jakąś dobrą folią? Ostatnia kupiłem szkło to szczerze mówiąc dotyk słabo działał i było dość grube ;/ Więc zaledwie po godzinie szkło poszło w kibel 15 zł wydałem i okazało się kiczem. Może coś polecicie? Chce poprawić jego wygląd jak zaledwie półtorej tygodnia temu wyglądał jak nowy. Więc koli w oczy ten fakt że są już dwie małe ryski i jedna głębsza :/

Z góry dzięki za pomoc i czekam na jakąś burzę mózgów :D

Pozdrawiam.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejwid.

Co do pasty polerskiej to się nie wypowiem bo nigdy czegoś takiego nie używałem.

A co do pytania 2 warto okleić ekran folią 3mk / oryginalną samsung za 35zł dwie sztuki w komplecie (sam mam i sobie chwalę, jak 3mk którą miałem na s7edge - jakościowo w zasadzie to samo) - zapomnij o szkłach hartowanych na ekrany zakrzywione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejw88

@Dejwid.Właśnie co do szkieł to jestem już uprzedzony. Co do foli to właśnie o tych myślałem :D  Ale czy one trochę zakryją rysy? Trochę o polerowaniu pastą polerską czytałem no i trafiłem na pastę displex, niby specjalnie do ekranów dotykowych?! :D  Tylko jestem ciekaw czy to nie uszkodzi dotyku, cze też samego szkła?  Czekam może ktoś się wypowie na ten temat. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iwooke

Do polerowania szkła używa się tlenku ceru. Ale nie wiem czy nie narobisz więcej szkód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amEx

Szczerze wątpię aby ta pasta była w stanie wypolerować jakiekolwiek rysy z Gorilla Glass, a tym bardziej głębokie, a nawet jeśli to przy okazji zdarłbyś w tym miejscu powłokę AR i / lub warstwę oleofobową, tak więc ja bym nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, jak w ogóle udało Ci się porysować ekran. U mnie to była domena słusznie minionych ekranów oporowych, odkąd mam telefony z pojemnościowym, jeszcze żadnego nie porysowałem.

Co do szkła, folii, czy o zgrozo plastikowych, silikonowych lub pancernych pokrowców, nie używam nic, co na stałe zakrywa jakąś częśc telefonu, a zamiast tego od ładnych kilku lat i smartfonów, tylko i wyłącznie porządne, skórzane etui wsuwka, co i Tobie polecam. Wszystko inne jest dla mnie niepraktyczne lub szpeci urządzenie, więc odpada, ale wiadomo, są różne gusta.

Tyle, że ja zawsze dbam o swój telefon (choć nie jakoś przesadnie) i nigdy mi nie upada, więc takie zabezpieczenie mi wystarcza.

Edytowane przez koorchuck

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejw88

No mi na nie szczęście to kijek do selfie zrobił psikusa i odczepił się ? i było boom na ścieżkę z kamieniami i du*a. Z tą warstwą że ściera to prawda ale niby rozpuszcza kryształki tego szkła i uzupełnia te ryski no i bez przesady ta jedna nie jest jakaś mega głęboka ? a warstwę oleofobową uzyskam naklejając folie od Samsunga np. Jedni właśnie piszą że ta pasta działa a inni nie . I szczerze nic nadal nie wiem ?

Edytowane przez Dejw88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robilem raz pazta ekran i nie polecam specjalna znalazlem do smartphone ekranow i byko gorzej bo usunelo ta ryse ale zostawilo takie szyny wytarte ze non stop na szkle bylo to widac a jak wykaczalem ekran to juz porazka wiec 2 dni pozniej wymienilem ekran ceba 3/4 smartphone alr niestety no najlepiej w takich przypadkach albo odrazu kupic case albo ubezpieczenie. Pozdrawiam

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejw88

A robiłeś to okrągłymi ruchami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi