Skocz do zawartości
Jackob787

zmiana miejsca zapisu pobranych plikow z internetu na karte sd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

mam pewien problem 

mianowicie na moim telefonie brakuje mi pamieci a nadal chcialbym pobierac zdjecia, muzyke, czy tez inne pliki z internetu. w zwiazku zakupilem karte microsd 16gb na ktorej beda wszystkie pobrane pliki. nie chce mi sie jednak po kazdym pobraniu przerzucac po jednym pliku na karte z pamieci wewnetrznej bo najzwyczajniej w swiecie nie mam na to czasu. czy jest jakis sposob na zmiane miejsca zapisu pobranych plikow z przegladarki (glownie uzywam chrome) tak zeby automatycznie zapisywaly sie na karcie sd. czy moze jest jakas przegladarka ktora umozliwia mi taka funcje. w miare mozliwosci nie chce roota. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Nie ma możliwości bez root'a, z root również dość trudno.

Ręcznie przenoś.

Nie musisz pojedynczo - używaj xplore lub total commander.

@Jackob787

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
harryn

Nie wiem czy się przyda, ale...

Jeszcze na Xperii Z2 , która miała problem z zapisywaniem na karcie używałem dostępnej w sklepiku apki której nazwy niestety nie pamiętam; może ktoś z kolegów skojarzy.

Działała ona w następujący sposób (weźmy za przykład zdjęcia):

- masz zbiór zdjęć w katalogu Zdjęcia w pamięci wewn

- odpalasz apkę i wskazujesz wspomniany katalog

- apka pyta z jakim innym katalogiem powiązać ten wybrany

- wskazujesz katalog Zdjęcia1 jaki tworzysz na karcie pamięci

- na koniec pyta gdzie faktycznie chcesz przechowywać zdjęcia -> wskazujesz Zdjęcia1 i tam zostają przeniesione

- zdjęcia są widoczne w obu lokalizacjach; zdjęcia dodawane do katalogu Zdjęcia są automatycznie przenoszone do Zdjęcia1

- katalog Zdjęcia nie zabiera przestrzeni pamięci 

- każde powiązanie ma swoją "kratkę" w której kliknięciem można rozłączyć oba katalogi

NIESTETY wymagała roota :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi