Skocz do zawartości
allout

SGS8+ vs HTC U11 vs Sony Xperia XZ Premium

Rekomendowane odpowiedzi

allout

Dzień dobry wszystkim :)

Stoję przed wyborem nowego telefonu. Im więcej oglądam recenzji na youtube tym mniej wiem. Takie mam wrażenie. Dlatego postanowiłem podpytać was. Który telefon z tej trójki będzie optymalnym wyborem. Z telefonu korzystam w raczej normalnym sposób przeglądam internet, whatsapp, twitch.tv oraz słucham dużo, a nawet bardzo dużo muzyki. Czyli telefon powinien grać dobrze. Zdjęcia robię rzadko ale jak już robię to chciałbym aby były dobre. Oglądam także filmy na Netflixie. To tyle jeżeli chodzi o moje wymagania.

Teraz co do samych telefonów. Przede wszystkim zależy mi na opinii ludzi którzy faktycznie korzystali z któregoś z tych urządzeń. Czy warto obawiać się różu w SGS8+? Czy prawda, że HTC to najlepszy muzyczny telefon z androidem? Czy Sony to tylko przeciętny telefon? Mam dużą rękę bo mam ponad 2 metry wzrostu czy w tym przypadku czytnik linii papilarnych w SGS8+ może być dla mnie problemem? Proszę o subiektywne opinie poparte argumentami, które mogą mi pomóc w podjęciu decyzji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystam z S8+ i różu nie mam, na pewno nie jest tak szybki jak HTC czu iPhone, ale nadrabia funkcjami, wyglądem i aparatem. Czytnik jest niewygodny, ale da się do niego przyzwyczaić. Filmy na Netflixie wyglądają super, bo są skalowane, aby wypełnić cały ekran, niedługo też netflix doda obsługę HDR na S8+. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    allout

@pietrekxd a jak muzyka?

Edytowane przez allout
    literówka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Głośnik jest w miarę głośny i poprawny, ale no to nie jest stereo. Na słuchawkach jest super. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Już widzę 3 taki temat poszukaj poprzedniego o takim samym tytule. Tam więcej osób się wypowiedziało
    Imho oglądanie to xz premium może nie szaleje z aparatem ale muzycznie wymiata

Z3compact + tapatalk wi aj pi beta + fleksy= ten post

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    allout

Czytałem poprzednie tematy w jednym ludzie polecają pixela, a w innym jest kłótnia o to który telefon ma większe wady produkcyjne. Mało konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie U11, S8 ma wady ekranu a U11 wymiata jeśli chodzi o multimedia - aparat i dźwięk.

W tej chwili to najlepszy telefon na andku na rynku.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

IPS vs AMOLED to wybór między idealną bielą (IPS) a idealną czernią (AMOLED). Każdy z ekranów ma swoje wady i zalety. 

Jeśli komuś zależy na idealnej bieli to wygrywa IPS bo AMOLEDy zamiast bieli wyświetlają kolor wpadający w róż lub niebieski.

Jeśli komuś zależy na idealnej czerni to wygrywa AMOLED bo po prostu nie podświetla czarnych pikseli i czerń jest całkowicie czarna.

IPS vs AMOLED to też wybór między "Double tap to wake" a "Always on Display". Samsung po tylu latach nie skusił się na dodanie funkcji "Double tap to wake" co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Z kolei "Always on Display" nie mają za bardzo sensu na ekranach IPS bo za dużo by baterii pożerała ta funkcja.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi