Skocz do zawartości
thesmoq@gmail.com

Apka do blokowania wybranego operatora sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
    Najpierw zadam pytanie później opisze problem żeby nie było wątpliwości.
    Poszukuję Aplikacji (bądź sposobu) którą uda mi się zablokować wybranego operatora, fajnie gdyby to wyglądało na zasadzie balck list / white list.

Problem polega na tym że jestem marynarzem pracuję na promach i codziennie kursujemy Szwecja Polska. Na statku mamy sieć operatora "morskiego" (chyba czwarta strefa roamingowa) MCP Telenor Maritime - 15zł za minutę 50zł za MB czy coś w ten deseń :P. Więc sami rozumiecie że sprawa poważna. Zdarzyło mi się kiedyś zadzwonić i nie zauważyć że wywaliło Play a wskoczył wspomniany MCP i zapłaciłem 200zł rachunku ale nie tu największy jest problem. Najgorzej jest teraz gdy zniesiony został roaming zagraniczny i w opcjach andro zaznaczone zostały dane w roamingu bo mogę korzystać z internetu w Szwecji. Muszę wspomnieć że ręczny wybór operatora nie pomaga w dziwnych okolicznościach (nie zawsze) po utracie obecnego operatora np Play telefon sam zmienia opcje na automat łączy się pewnie do najsilniejszej czyli w tym wypadku MCP. Oczywiście gdybym pamiętał za każdym razem po wyjściu ze Szwecji idt o wyłączeniu danych w roamingu nie byłoby problemu. Ale dajmy na to wczoraj pisałem coś jeszcze z żoną a że praca na morzu jest ciężka i wyczerpująca :P najzwyczajniej w świecie zasnąłem. Statek oddalił się od lądu na taką odległość że zasięg operatorów lądowych został utracony (był wybór manualny sieci Play) a telefon sam przełączył się na MCP kumpel wysłał mi screena na messengerze... rachunek 160zł... Także podsumowując muszę zablokować tą pieprzoną sieć tylko jak?!

Telefon Oneplus 3T (u moich kolegów niektórych - telefony różne ten problem też występuję ale dodam, że nie wszystkich bo są tacy co twierdzą, że im ręczny wybór trzyma cały czas)
    Android: 7.1.1 OxygenOS 4.1.6
    Jestem skłonny zrobić root telefonu to nie problem zwłaszcza w Oneplus poprostu nie miałem w tym modelu jeszcze takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi