Skocz do zawartości
Ibanezq

Beats Audio w XE - marketnigowa ściema. :/

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

Dzisiaj miałem trochę luzu żeby protestować mocno nakręcane w mediach Beats Audio w Sensation XE.

Wyjąłem moje Sennheisery HD650 i porównywałem dźwięk z telefonu vs odtwarzacz CD Marantz SA7001.

Wnioski: Telefon z Beats Audio gra porównywalnie z CD, oczywiście ciut gorzej, głównie w wysokich rejestrach. Zasadniczo, równowaga brzmieniowa jest zachowana.

Teraz wyłączamy BA w tel: totalna padaka! ;]

Na mój gust to wyłączenie BA zakłóca korekcję widmową dźwięku, żeby uzyskać wypas efekt na opcji "on".

Teraz przechodzimy do dołączonych słuchawek:

Nigdy nie używałem słuchawek dokanałowych, jestem ich przeciwnikiem z wielu względów.

Ocena brzmienia: Przede wszystkim natarczywe wysokie rejestry tzw "chamski, cykający sopran" ja z Tonsil Altus. Basy suche. Ogólnie lipa.

Także jeżeli chcesz kupić ten telefon dla dobrego dźwięku to na dzień dobry kupujcie do niego dobre słuchawki a te BA wywalcie do kosza, np Sennheisery MX980 - ja mam zamiar tak uczynić.

Podsumowując: Nie jestem totalnie zawiedziony, ponieważ telefon ten kupiłem dla 1,5 Ghz procka, większej baterii, i qHD. W głębi ducha "ja wiedziałem, że tak będzie".

Pozdrawiam,

Forumowy Audiofil.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chwileczke... to ta aplikacja (czy jak to nazwać) w jakiś sposób polepsza dźwięk ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, takie jest wrażenie.

Ale jak napisałem: BA wł. to normalne granie, BA wył. to granie "popsute".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gudio

A czemu tu się dziwić? Nie bez powodu zwykłego HTC Sensation z zainstalowanym Beats Audio i podkręconym prockiem do 1.5GHz nazywają HTC Sensation XE. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie musisz kupować klapki XE :P a ja musze. Beats mam i sobie chwale. Słuchawki to tylko AKG.

<kHoTeCek> ciach. A Ty dyskusji o słuchawkach nie prowokuj, bo później będziesz raporty wysyłał ;)

A 1.5GHZ żre baterie o wiele bardziej niż 1.2ghz ;)

Utwory rockowe natomiast bardziej podobają mi się z podbiciem SRS niż z Beats. Beats jest mega dobre do muzyki rnb itd z tzw pier.....ciem ;)

Zwykły korektor też jest lepszy ze zwykłego Sensation niż głos z XE bez Beats. Więc myśle, że masz racje co do tego "zepsucia" tonów.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Słuchawki są dobre dla przeciętnego Kowalskiego, zresztą kto kupuje smartphona za dwa i pół kafla dla słuchawek...? Mi się spodobał, kupiłem a z grania jestem naprawdę zadowolony:ok:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mysle ze kolega oczywiscie przesadza.

Po piersze jesli jestes melomanem to nigdy nie bedziesz sluchal i ocenial muzyki z telefonu.

Po drugie technologia BB jest stworzona przez topowego rapera wiec spodziewnie nie podbitych basow byloby lekko glupie.

Po trzecie czy takie wypowiedzi sa opiniotworcze czy tylko wprowadzaja zamęt?

Po czwarte telefony XL i XE sa w swojej klasie Top one razem z sluchawkami, chcialbym by wszyscy producenci dodawali takie sluchawki :)

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

Edytowane przez piyoter
    mały błąd ort...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie nie są top w swojej klasie. Lubie HTC a nie lubie apple, ale jakościowo to Beats może pięty ipodom czy iphonom całować. Słuchawki Beats są dobre > tylko te drogie modele za 300 - 500 Euro. Słuchałem tych z zestawu i niczym wg mnie się nie różnią od dousznych phillipsów czy sony.

Beats to komercyjny dodatek na którego dużo osób poleci, ale w sumie nie warto. Co do Beats jeszcze to reklame im zrobił Szczęsny - bramkarz reprezentacji PZPN, miał właśnie jeden z tych drogich modeli słuchawek podczas wywiadu na stadionie we Wro.

W wielu testach Sensation XL słąbo się spisuje. Recenzje są niespecjalne. Np ekran ok bo duży, ale jeśli to ma zastąpić mp3ke to strata kasy bo bateria bardzo słabo trzyma. Smartfon jako mp3 byłby ok z minimum baterią taką jaką ma Galaxy Note > 2500.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kati
    mam sobie wzmacniacz lampowy nosić na plecach?

zapalony audiofil jak widać powinien, bo nigdy nie będzie w pełni zadowolony.

uważam, że są gusta i guściki i każdy ma własne zdanie na temat BA. Zależy kto czego słucha i czy zależy komuś na wysokich/niskich tonach. Osobiście jestem zadowolona i widzę różnicę chociażby zmieniając słuchawki w mp3 z creative czy senheiser na BA, dlatego Kolego nie rób tragedii.

chcialbym by wszyscy producenci dodawali takie sluchawki

popieram, producenci powinni, ale często jest to przerost formy nad treścią, bo po co..a szkoda

Edytowane przez Kati

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moze podaj metodologię swych badań szanowny autorze tematu. Bo w moim mniemaniu stworzyles temat o subiektywnych odczuciach, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Równie dobrze ja mógłbym napisać, iż muzyka z lat 80 jest lepsza, bo ma głębsze przesłanie, niż wspolczesna. Na tej samej zasadzie stworzyles ten temat.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x