Skocz do zawartości
Ibanezq

Beats Audio w XE - marketnigowa ściema. :/

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że subiektywne. Oscyloskopy i analizatory widma mam podłączać? :D

Potrafię ustawić mikser w studio, procesor do gitary, zrobić prosty mastering... Jakieś pojęcie o dźwięku mam.

Dodam, że zmysł słuchu to nie przyrząd pomiarowy.

Najważniejsze są wrażenia, pomijając już kwestię gustów.

Edytowane przez Ibanezq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kati: jeśli już masz zamiar pisać posty to czytaj ze zrozumieniem, jeśli w ogóle umiesz czytać? Zacytowałaś tekst, którego nie jestem autorem. Proszę to poprawić inaczej poleci zgłoszenie.

Po drugie zastanówcie się trochę fani czerwonego "b", że cały czar Beats audio nie opiera się na żadnej technologii. Żadnej! To tylko inny equalizer! Audio beats nie opiera się na sprzęcie. To ten sam chipset co w każdym innym telefonie HTC. Jedyna różnica to te słuchawki i ich innowacyjność, która opiera się na tym, że beats je rozpoznaje i poniekąd coś tam robi... a w sumie to jakby był manualny equalizer to też da rade go ustawić by brzmiało jak z beats. Dane są w sieci, ale nie widziałem modu by sobie ręcznie ustwiać poziomy dźwięków.

Naprawdę lubię dźwięk z beats. Idea też dobra.. ale jeśli to tylko parę mb plików co można wgrać i przeportować na każdy inny telefon to o kant d*py potłuc taką "wyjątkowość modeli XE". Bo technologie przeportujesz a słuchawki albo dokupisz (cena XE z nimi jest wysoka bo nie ma słuchawek za darmo do telefonu) albo skorzystasz z takich jakie masz (może nawet lepszych niż te oferowane z XE).

Czy temat jest nieobiektywny? Nie! No chyba piszemy, że dźwięk jest owszem ok, ale " szału ni ma". Za to jak najbardziej będe szpanować klapką z XE jak ją dokupię ;) I jeśli macie mnie cytować to proszę cytować mnie a nie innych z moim nickiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Panowie, niezapominajcie o normalnych uzytkownikach ktorych jest zapewne ponad 90%., Ci uzytkownicy nie bawia sie w rootowanie, zmiane romow i z tego powodu nie osiagna na zwyklym sensation tego co oferuje XE mimo tego ze caly bits bajer opiera sie na programowym podkreceniu ekualizera. Ci zwykli kupuja sprzet aby mogli posluchac muzyki w lepszym wydaniu bez ingerencji w oprogramowanie i dlatego powinni byc zadowoleni. Ja jestem, kupilem XE poniewaz mi sie podobal a z dzwieku jestem zadowolony. Spodziewalem sie czegos gorszego a tu mila niespodzianka, sluchawki lepsze anizeli mialem kiedykolwiek, bas wyrazny, dzwiek w moim subiektywnym odczuciu jest zadowalajacy.

Sent from my HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    regiel

czy beats audio działa w sensation z innymi słuchawkami tez czy nie? To takie pytank

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włącza się i jest różnica. Tylko podobno z oryginalnymi słuchawkami jest jego jakieś specjalne ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam beats ze słuchawkami Creative Aurvana Live! i dźwięk naprawdę brzmi fantastycznie. Nie udało mi się takiego efektu uzyskać w Power Amp'ie żadymi ustawieniami korektora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od wczoraj mam Senki MX980 - jest dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja od wczoraj mam Senki MX980 - jest dobrze. :)

Ale to chyba nie jest temat o słuchawkach, nie ?

Moim zdaniem te BA to lipa. Lepszy efekt uzyskiwałem w PowerAMPie. Nie zmienia to jednak faktu, iż wolę BA niż wzmocnienie dźwięku w standardowym Sensation.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Z dźwiękiem jest tak jak z kolorami - nie da się obiektywnie stwierdzić, że np. zielony jest lepszy od niebieskiego i na czym ta "lepszość" miałaby polegać. Abstrahując od gatunków muzycznych i ulubionych piosenek - każdy od dźwięku oczekuje czegoś trochę innego.

Sam wielokrotnie, w zależności od dnia na tym samym telefonie, w tym samym playerze z tymi samymi słuchawkami ustawiam sobie inny equalizer - nawet do tych samych utworów :mrgreen:

Dyskusja na temat wyższości jednego podbicia - np. BA - nad innymi będzie zmierzała do potwierdzenia słuszności Prawa Godwina ;)

Jesteśmy różni - jeden woli iPhone'a, inny SGSa, jeden samochody sportowe, a inny zabawę 4x4 w trudnym terenie, jeden śliwki drugi wiśnie... no i jeden BeatsAudio, a drugi wyjść wieczorem do filharmonii. Kolega adtech84 już raz tutaj ładnie napisał - skoro 90% użytkowników BA to odpowiada, to dobrze, a osoby obdarzone inną wrażliwością na dźwięk też na pewno znajdą dla siebie odpowiednie rozwiązanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie prośba, aby w temacie o Beats w XE wypowiadały się osoby, które miały do czynienia z owym dodatkiem w tym telefonie, bo chyba to było intencją autora (no chyba, że chciał ponarzekać ;)). Beats w standardowym Sensation jest niejako portowane, dostępne tylko na Custom ROMach nie ma tych samych sterowników, więc raczej trudno się odnieść.

Kwestię indywidualnych upodobań już pomijam, bo te zawsze będą się różnić.

Edytowane przez WithoutName

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x