Skocz do zawartości
adriank13

telefon do 1400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wspólnie z dziewczyną szukamy dla niej telefonu, głównym i podstawowym priorytetem jest topowy aparat przedni jak i tylni, jeżeli chodzi o inne to wydajności telefonu i bateria..

Przez cały czas przymierzaliśmy się do Asusa Zenfone 3 (ze względu na polecanie go w innych tematach na tym forum w tej samej lub podobnej kwocie) jednak teraz mam już wątpliwości z racji opinii niektórych ludzi, mianowicie sądzą że aparat tam wcale nie jest taki super a telefon ogółem nie jest wart własnej ceny i w tym zakresie cenowym można kupić coś lepszego.

Dlatego proszę was o pomoc w wyborze telefonu do kwoty 1400zł, tak jak wspominałem będzie służył głównie do zdjęć i ciągłego szperania po internecie.

Jesteśmy otwarci na wszystkie marki telefonów. Myśleliśmy jeszcze o Xiaomi ale nie wspiera pasma LTE 800MHz a mieszkamy na wsi i w dodatku w terenie mocno zalesionym więc może wywoływać to jakieś problemy ?

Z góry dziękuję za pomoc i wasze odpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez adriank13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może Samsung Galaxy s7? Będzie robił ładne zdjęcia, jest wydajny i w tej kwocie powinien się znaleźć jakiś ciekawy model. Jeśli chodzi o pasmo 800Mhz nie mam za bardzo rozeznania pytanie czy w tej okolicy jest u Ciebie zasięg LTE?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Jeżeli o LTE chodzi to zobacz na BTsearch jakie nadajniki są w okolicy i ile jest tych obsługujących pasmo 800MHz, ale w takim terenie to faktycznie pasmo B20 może mieć znaczenie.

Asus - to może i moje opinie widziałeś ;) Moim zdaniem ten telefon nie jest wart takich pieniędzy, a jego soft to porażka. Pooglądaj recenzje na temat samej nakładki, pierdyliard opcji, większosć niepotrzbna lub poukrywana w głupich miejscach. Prawda jest taka, że w recenzjach aparat oceniany jest dobrze (choć nie zawsze). Ja widziałem kilka galerii zdjęć zrobionych zenfonem. Moje zdanie? (całkowicie subiektywne) Kolory są wyblakłe, brakuje ostrości, w gorszych warunkach pojawiają się szumy.

Kolega wyżej wspomniał o używanym S7 - najlepsza ocpja. Nie znajdziesz nic w tej cenie co będzie miało lepszy aparat. 

Dobre zdjęcia robi też LG G5, ale bateria to porażka, podobnie jak Galaxy S6 - zdjęcia super, ale bateria ssie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Miałem Mi5 i kompletnie żadnych różnic używając telefonu z B20 i bez. Też mieszkam na wiosce i spokojnie LTE w domu(wyciągało średnio 60Mbps). Do najbliższego nadajnika w  w linii prostej coś koło 5km,następny kilka km dalej i później same powyżej 15-20km.Jeżdżąc samochodem i OpenFm włączone przez transmiter nie przerywało i Internet był. Sytuacja wygląda pewnie inaczej w miejscach gdzie jest bardzo mało nadajników,właśnie te zelesione miejsca(ale tu nawet B20 nie pomoże). Tak jak koledzy napisali lepiej sprawdzić na mapie jak wygląda sytuacja z nadajnikami. Sprawdź sobie jakie masz koło siebie i na jakim paśmie działają nadajniki. Choć też czasem bzdury niekatualne podają na tych stronach :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan

@kubulwg

Telefon brany z T-Mobile, sieci blokującej telefony jeśli klient nie spłaca rat.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, mass1910 napisał:

A może Samsung Galaxy s7? Będzie robił ładne zdjęcia, jest wydajny i w tej kwocie powinien się znaleźć jakiś ciekawy model. Jeśli chodzi o pasmo 800Mhz nie mam za bardzo rozeznania pytanie czy w tej okolicy jest u Ciebie zasięg LTE?

Też teraz myślałem o S7, ale nie jestem jakoś za bardzo przekonany do użytków, wiadomo czasami trafi się na dobry telefon a czasami będzie z tą używką problem.

Właśnie sprawdziłem nadajniki na BTsearch i z tego wynika że wszystkie nadajniki w okolicy są jedynie na paśmie 800MHz także straszna lipa. Czyli Xiaomi u mnie odpada, bynajmniej w najbliższym czasie.

Jeżeli chodzi o G5 i S6 właśnie odrzucałem je ze względu na problemy z płytami głównymi LG (posiadałem więc doświadczyłem) i słabą baterią w S6 jak i G5

Nie wiem jak sprawa z G6 (chyba ludzie też się skarżą na płyty główne itd?) i jak wygląda jego sprawa z aparatem? słyszałem że jest całkiem nieźle, ale że są również w tej cenie lepsze :) Co wy o tym myślicie ?

A jeżeli zdecydowałbym się na nowy telefon to jest coś z naprawdę super aparatem do tej kwoty czy jednak nic w tej cenie nie znajdziemy ?

@up

aaa racja, słyszałem o tym. Także ta oferta od razu odpada :)

Edytowane przez Natan
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości - stosujemy @up lub @wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Może Honor/Huawei? Ja jestem bardzo zadowolony z aparatu jak i całego sprzętu :P

Spoiler

PART_1501096769552.jpeg.9b07b0eb9df743f1543b315554bb8179.jpeg

Spoiler

IMG_20170729_150349.thumb.jpg.bd571cbe4979b056fa25ada28c4db1a0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Z samego początku gdy przyszły plany kupić telefon to właśnie mieliśmy w planach Huaweia/Honora ze względu że mam już starego P8 i nie jest tak źle a jak na tamte czasy aparat jest bardzo dobry nawet obecnie.

Za duży wybór i nie wiadomo na co się zdecydować :D Tylko jedyne co mnie meczy w P8 to brak aktualizacji i stare EMUI ....

Edytowane przez Natan
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości - stosujemy @up lub @wspomnij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Z całkiem nowych w tej cenie to ciężko, ale praktycznie nowy z przedłużenia (play lub orange) Honor 8 powinien być osiągalny. Zdjęcia jak wyżej, bardzo dobre. telefon działa szybko i sprawnie, niczego mu nie brakuje. No i jeśli to dla dziewczyny to pewnie spodoba jej się że się świeci pod światło. Refleksy wyglądają ciekawie, na niebieskiej wersji są bardzo widoczne, na czarnej znacznie mniej, ale nadal widać. Tutaj raczej kwestia gustu, wiele osób twierdzi że super to wygląda, mi do gustu nie przypadło.

Przykład:

https://www.olx.pl/oferta/honor-8-czarny-CID99-IDnLrZe.html#b68d84d6ce

Poszukaj na olx w ofertach prywatnych, pewnie znajdziesz coś lepszego/tańszego niż ja ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi