Skocz do zawartości
bazur

Ekran w Z3. Pytania, problemy i wszystko inne. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam w nowym roku:) 

Mam taki problem, telefon wrócił mi z serwisu - dostałem telefon naprawiony ale rozklejony - od tyłu - lewy dół.

Wysłałem ponownie, ale uznali że telefon jest wygięty - nieważne, po dwóch miesiącach walki odesłali mi nienaprawiony telefon.

W piątek przed sylwestrem, telefon zaczął blednąć w oczach:P = w załączeniu zdjęcia. Jakieś pomysły?

telefon przez chwilę jest "normalny" ale po kilku/kilkunastu do kilkudziesięciu sekundach robią się takie cuda. Czasem pasy znikają i jest jakby za mgłą. 

Spoiler

15820579_10206241899925673_1100438991_o.jpg15824262_10206241900045676_393592811_o.jpg15824391_10206241899965674_1638334166_o.jpg15824427_10206241900005675_1528583773_o.jpg

Edytowane przez patrikos23
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Wygląda jakby tasma nie kontaktowala lub po prostu siadal ekran. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89
    Godzinę temu, Kaczek69 napisał:

Serdecznie witam w nowym roku:) 

Mam taki problem, telefon wrócił mi z serwisu - dostałem telefon naprawiony ale rozklejony - od tyłu - lewy dół.
    Wysłałem ponownie, ale uznali że telefon jest wygięty - nieważne, po dwóch miesiącach walki odesłali mi nienaprawiony telefon.
    W piątek przed sylwestrem, telefon zaczął blednąć w oczach:P = w załączeniu zdjęcia. Jakieś pomysły?
    telefon przez chwilę jest "normalny" ale po kilku/kilkunastu do kilkudziesięciu sekundach robią się takie cuda. Czasem pasy znikają i jest jakby za mgłą. 

Spoiler

15820579_10206241899925673_1100438991_o.jpg15824262_10206241900045676_393592811_o.jpg15824391_10206241899965674_1638334166_o.jpg15824427_10206241900005675_1528583773_o.jpg

Masz foty tel przed serwisem?

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Nekser
    Korekta błędu w tagu spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam fotek sprzed. Serwis chciał wymienić wyświetlacz za 900zł około. 

Odmówiłem bo telefon był rozklejony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon dzisiaj wrocil z serwisu, wymienili na nowy.

Niestety na szybko zrobilem test cisnienia i lipa. Na zamknietych uszczelkach zmieniaja się wartosci tylko po przecinku tak samo jak na otwartych...

Takze jak wroce do kraju za miesiac czeka mnie kolejna odsylka

W zalaczniku daje zdjęcie ekranu z przebarwieniem

Spoiler

2e5c5a94e4bf8263a88a6843240cc63d.jpg

Edytowane przez Muszczu
    Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P405

Jak długo serwis trzymał telefon?

Xperia Z3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W poniedziałek wysłany do Wrocławia, w czwartek u mnie. Odkleja się tylny panel, klika jest szpara, można odchylić i wsadzić paznokieć...

Zamierzam się udać do sprzedawcy u którego kupowałem i domagać się rozwiązania umowy z tytułu rękojmi:

W przypadku, gdy towar z wadą był już wcześniej naprawiamy, konsument ma prawo odstąpić od umowy (jeśli wada jest istotna) lub domagać się obniżenia ceny. Sprzedawca nie może odmówić spełnienia tych żądań.
    Podstawa prawna: art. 560 Kodeksu cywilnego

Skrócona historia telefonu:

Luty 2015 - zakup telefonu

Maj 2015 - pojawia się pojedyncze pęknięcie na szybie po nagrzaniu i aktualizacji telefonu, telefon wysyłam do wsupport

Maj 2015 - telefon wraca źle sklejony ponieważ tył się rusza i klika - znów odsyłka

Kilkakrotnie dochodzi do sytuacji że telefon się zawiesza i nie można go włączyć przez kilka godzin

Marzec 2016 - przedni ekran odkleja się od ramki i odstaje. wsupport próbuje mnie naciągnąć na prawie 800zł jednak po awanturze w sony telefon jest naprawiany. Pojawia się nowy IMEI, wymiana płyty, ekranu, panelu ....

Grudzień/Styczeń 2016 - na ekranie pojawia się wypalenie po lewej stronie nad gniazdami SIM, wysyłka po nowym roku i dostaję nowy zafoliowany telefon razem z opakowaniem słuchawkami itd przeprowadzam test szczelności za pomocą czujnika ciśnienia. Oczywiście klapa po dokładnych oględzinach tylny panel klika, widać szparę

Długo nie kupię produktu Sony... W grudniu reklamowałem słuchawki SBH80 za które dałem prawie 300 zł, prawa przestałą grać. Słuchawki wymieniono na nowe jednak gwarancja jest na rok więc już wiem że za rok mam do kupienia słuchawki

Przyznam szczerze że dawno się tak nie zawiodłem, przesiadłem się z mydelniczek Samsunga a tu jeszcze większy zawód :(  

Edytowane przez STRawny
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Pokaż szpare jak możesz

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adek89 Mam nadzieję że widoczne, telefon sprawdzony i obfotografowany - jest prosty (taka rada dla tych co wysyłają do wsupportu)

20170108_182916.jpg20170108_182942.jpg20170108_184136.jpg

Dorzucam jeszcze zdjęcia poprzednich uszkodzeń,

1) - Pęknięcie, na początku było tylko do diody powiadomień jednak potem się wydłużyło, nie mogę znaleźć zdjęcia (pęknięcie jest pod naklejonym szkłem)

2) - Odklejenie ekranu - wtedy zaobserwowałem że telefon wariuje przy połączeniach z czujnikiem zbliżeniowym, ściągnąłem etui żeby go wymyć i w porę spostrzegłem odklejenie ekranu

20150518_101531.jpgIMG_20160307_211601.jpg

Edytowane przez STRawny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, STRawny napisał:

W poniedziałek wysłany do Wrocławia, w czwartek u mnie. Odkleja się tylny panel, klika jest szpara, można odchylić i wsadzić paznokieć...

Zamierzam się udać do sprzedawcy u którego kupowałem i domagać się rozwiązania umowy z tytułu rękojmi:

Ukryj zawartość

W przypadku, gdy towar z wadą był już wcześniej naprawiamy, konsument ma prawo odstąpić od umowy (jeśli wada jest istotna) lub domagać się obniżenia ceny. Sprzedawca nie może odmówić spełnienia tych żądań.
    Podstawa prawna: art. 560 Kodeksu cywilnego

Skrócona historia telefonu:

Luty 2015 - zakup telefonu

Maj 2015 - pojawia się pojedyncze pęknięcie na szybie po nagrzaniu i aktualizacji telefonu, telefon wysyłam do wsupport

Maj 2015 - telefon wraca źle sklejony ponieważ tył się rusza i klika - znów odsyłka

Kilkakrotnie dochodzi do sytuacji że telefon się zawiesza i nie można go włączyć przez kilka godzin

Marzec 2016 - przedni ekran odkleja się od ramki i odstaje. wsupport próbuje mnie naciągnąć na prawie 800zł jednak po awanturze w sony telefon jest naprawiany. Pojawia się nowy IMEI, wymiana płyty, ekranu, panelu ....

Grudzień/Styczeń 2016 - na ekranie pojawia się wypalenie po lewej stronie nad gniazdami SIM, wysyłka po nowym roku i dostaję nowy zafoliowany telefon razem z opakowaniem słuchawkami itd przeprowadzam test szczelności za pomocą czujnika ciśnienia. Oczywiście klapa po dokładnych oględzinach tylny panel klika, widać szparę

Długo nie kupię produktu Sony... W grudniu reklamowałem słuchawki SBH80 za które dałem prawie 300 zł, prawa przestałą grać. Słuchawki wymieniono na nowe jednak gwarancja jest na rok więc już wiem że za rok mam do kupienia słuchawki

Przyznam szczerze że dawno się tak nie zawiodłem, przesiadłem się z mydelniczek Samsunga a tu jeszcze większy zawód :(  

Kurde! dokładnie ta sama historia. Telefon wrócił z serwisu i był rozklejony!!! tył, lewy dół, zgłosiłem do serwisu, wysłałem, po ponad 10 dniach dostałem fotkę że telefon jest wygięty - faktycznie był na fotce i jest teraz, i tylko wymiana wyświetlacza - 900zł niecałe, bez kilku złotych. 

Maile i telefony między w-support a sony, ciągły bełkot że mają swoje standardy, i że telefon musi od nich wyjść szczelny i jak nowy, więc albo wymiana wyświetlacza albo odsyłają mi za 60 parę złotych. Odmówiłem naprawy i wymiany wyświetlacza, i przez miesiąc co 3-5 dni mailowałem sobie z sony polska, bo nie ma w systemie możliwości odmowy naprawy i płatności za przesyłkę zwrotną. Po trochę ponad dwóch miesiącach odesłali mi telefon za darmo... Wykrzywiony, rozklejony, aktualnie siada chyba taśma....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi