Skocz do zawartości
bazur

Ekran w Z3. Pytania, problemy i wszystko inne. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

ct65

@STRawny Te rozklejenie masz tylko z jednej strony czy z dwóch? Jeśli z dwóch, to obstawiam, że bateria spuchła. Jeśli z jednej, prawdopodobnie źle nakleili uszczelkę (zagięli ją w tym miejscu). Nic, tylko odesłać na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kaczek69

Mam nagranie z czwartku(z dwie godziny po odbiorze) jak robię test szczelności, do tego zdjęcia z tym że wtedy ten ekran się jeszcze nie rozkleił aż tak bardzo.  

Powiem Ci że masakra,  sprawdziłem już wcześniej jaki telefon otrzymam po imei i poszedłem się spytać w lombardzie ile dostanę za nowego z3 duala, bez simlocka, brandu - 1000 zł

Na allegro ~~1250 jakoś tak chodzą...

Więc sprzedać się nie opłaca bo muszę drugie tyle dołożyć do czegoś dobrego (niestety potrzebny mi amoloed i wodoszczelność więc zostaje mi S7), także spróbuję pokombinować z tą rękojmią - jak dobrze pójdzie  zwrócą hajs dopłacam 200zł i mam S7 edge.

Na przyszłość - radzę robić dokładne zdjęcia przed wysyłką.

Kolejna sprawa - konstrukcja telefonu jest wybitnie słaba i w momencie gdy klej puści obudowa traci sztywność - najlepszy test wziąć telefon w dwie ręce, chwytając za cztery rogi i zrobić delikatny ruch skrętny - jeździ na wszystkie boki.

Czytając opinie o wsupport podejrzewam że firma celowo wymusza od klientów haracz w postaci opłat za rzekome uszkodzenia telefonów.  Dlatego przy wysyłce dokumentuję stan telefonu plus jak go spakuję. 

dodana zawartość

@ct65

Póki co odłazi z jednej, telefon w teorii nowy - z naklejkami w nowym pudełku. Wiem że reklamacja przejdzie ale sęk  w tym aby pozbyć się tego dziadostwa

dodana zawartość

4130abe608736ec560e0321b423024f4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    10 minut temu, STRawny napisał:

Kolejna sprawa - konstrukcja telefonu jest wybitnie słaba i w momencie gdy klej puści obudowa traci sztywność - najlepszy test wziąć telefon w dwie ręce, chwytając za cztery rogi i zrobić delikatny ruch skrętny - jeździ na wszystkie boki.

Niekoniecznie, wystarczy, że pod klapką osłona baterii jest słabo skręcona z korpusem i to już może powodować niestabilności.

Pewnie, spróbować możesz z rekojmią. Nikt Ci w twarz za to w sklepie nie da :) Tylko, że jak to Ci nie przejdzie i będziesz chciał oddać (po jakimś czasie, a nie od razu po otrzymaniu telefonu) na reklamację usługi telefon, to serwis może szukać kruczka, że np z Twojej winy się odkleił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ct65 Chodzi mi o ruch skrętny tak jakbyśmy chcieli wycisnąć szmatę, niestety ze względu na konstrukcję telefonu nie zapobiegnie się temu . Tak miałem poprzednio gdy odkleił się przód telefonu i teraz - szybka mocno usztywnia całą konstrukcję ale podobnie będzie z wieloma innymi cienkimi telefonami na tego typu ramie. Problemem jest jednak to że nie jest to aż tak rzadkie zjawisko jak mogłoby się wydawać - jak wiele tego jest podejrzewam że nawet sony nie wie gdyż firmy takie jak w-support doskonale będą potrafiły wykorzystać sytuację. Smutne jest to że dostaje się po tym kosztem użytkowników...

Z czepialstwem serwisu to też biorę pod uwagę, tym bardziej że boję się że telefon może teraz szybciej np pęknąć ... dlatego zostawię go najprawdopodobniej w tym sklepie zgodnie z procedurą i niech oni się tym zajmą

Tak jak wspominałem - Sony wybrałem dlatego że liczyłem na stabilny i solidny smartphone. Wtedy miałem do wyboru jeszcze S5 ale wydawało się trochę tandetne jeśli chodzi o obudowę. Z3 wziąłem wiedząc że tracę kilka jakichś funkcji ale myślałem że to koszt stabilnego telefonu z dobrym wsparciem, solidną konstrukcją itd - (że będzie to taki trochę iPhone z androidem). Jednak jak się okazało wsparcie kiepskie (zwłaszcza dla duala) softy wypuszczane bardzo późno i to z błędami. Stabilność systemu liczyłem że będzie lepiej a jest mniej więcej porównywalnie na minimalny plus ale porównuję to do S3... telefon też potrafi się zaciąć i dać w kość, strasznie się nagrzać itd. Co ciekawe teraz używam S2 która ani razu mi się nie zacięła w aplikacji spotify a Z3 które jest świeże potrafi się zwiesić - nie wiem czy to kwestia optymalizacji aplikacji, ustawień internetu czy innych składowych - nie mam pojęcia, nie znam się aż tak - jednak mówię, telefon nie spełnia moich oczekiwań a wręcz zawodzi. Staram się tutaj powiedzieć to z perspektywy osoby która kupuje flagowy model za prawie 2500 zł i spotyka się z serwisem który właśnie zamiast pomóc szuka punktu zaczepnego by anulować gwarancję - wystarczy przejrzeć wątek o wsupporcie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kocham

Czy to prawda, że wyświetlacze na Allegro, to podróbka?

Gdzie mogę kupić oryginalne używane (z demontażu)?

Edytowane przez kocham

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Mam pytanie, na które może ktoś zna odpowiedź. Od jakiegoś czasu mam na ekranie jasną kropkę widoczną na białym tle. Telefon ma jeszcze miesiąc gwarancji, a ja z tego powodu że dzisiaj Xperia umarła i zmartwychwstała (zero reakcji na kombinacje klawiszy, na żółty off i nagle po jakiś 7 godzinach widzę że świeci się dioda i telefon wstał) zacząłem się zastanawiać nad nowym i wysyłką na gwarancję tego. Wracając do tematu, kropka nie jest jakaś bardzo drażniąca ale może serwis wymienia coś takiego ? Mógłbym niby wysłać ale skoro ktoś wie że tego nie naprawią to po co tracić pieniądze na wysyłkę i nowe szkła hartowane, bo te pewnie zostaną zdjęte. Jeszcze jedno, mam pęknięcie na ekranie, czy z taką wadą nie odesłaliby mnie z informacją, że tamta kropka to moja wina, bo jest też uszkodzenie mechaniczne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Naprawia. Ja miałem przebarwienia na ekranie żółte na 1cm dadzą nowy ekran.

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Z3 półtora roku. Od początku nosiłem go w etui książkowym, od 2 tygodni noszę go w etui Nillkina. Z czasem telefon zaczął mi się delikatnie wyginać, acz nic nie popękało. Na ekranie pojawiła się delikatna plamka, którą widać raczej jak na ekranie dam biały obraz.

Czy mogę dać to na reklamację, czy zostanie to olane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

@adek89

Myślisz że nie przyczepią się do pęknięcia ekranu? Jest ono poza wyświetlaczem jakby nie patrzeć, w prawej górnej stronie ekranu, w czarnej części, a kropka jest na wyświetlaczu powiedzmy w lewym dolnym rogu.

Gwarancja kończy się 4 maja także miło by było jeśli by wymienili, bo jednak podniosłoby to w jakimś stopniu wartość sprzętu, który i tak planuję w najbliższym czasie sprzedać i kupić coś nowego.

Z drugiej strony może głupie pytanie ale jeśli mieliby zamiar pobierać ode mnie jakąś opłatę to zapytają czy chcę zanim zawołają za naprawę wartość tego telefonu? 

Edytowane przez cayen1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Co może być przyczyna nie włączania się ekranu w telefonie.

Problem zdarza  się że podczas rozmowy ekran gaśnie i nie ma możliwości zakończenia połączenia.

Proszę o odp.

Pozdrawiam

Edytowane przez mackowy33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi