Skocz do zawartości
bazur

Ekran w Z3. Pytania, problemy i wszystko inne. Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

bazur

W końcu udało mi się oddać do serwisu telefon. Pan w t-mobile był zdziwiony, bo to pierwsza z3 z takim uszkodzeniem, bo póki co z2 i z1 wysyłał, ale pogadałem z nim, oddałem własny opis usterki wraz ze zdjęciami i telefon pojechał do Wrocka. Po paru dniach była informacja, że telefon został przyjęty do naprawy i obędzie się bez dodatkowych kosztów. Czyli pracują tam inteligentni ludzie, którzy widzą co się stało. Ale chyba nie byli przygotowani na taką naprawę, bo jest komunikat "Brak części zamiennych". W trakcie rozmowy telefonicznej z serwisem dowiedziałem się że części będą w piątek i naprawa ruszy z kopyta. Jak telefon wróci, to dam znać co i jak, bo może przedwcześnie się cieszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mezuin

Nie ma czegoś takiego jak "samoistnie pękający ekran", zawsze musi być jakaś przyczyna tego, to samo dotyczy dziwnego wygięcia się smartfonu.Żeby ekran pękł musi zadziałać na niego jakaś siła.Pamiętam jak ten "problem" był szeroko opisywany w związku z Zetką, też ponoć ludziom ekran nagle pękał.Ta pierwsza Zetka ma przecież plastikowe ramki i nie jest to jakiś niezwykle twardy plastik, ,musiał by być na serio jakoś niezwykle mocno ekran w takiej obudowie "zamniety" żeby taki ekran pękł.Co innego niewłaściwe obchodzenie się z takim telefonem, czyli nieuważne noszenie w kieszeni od spodni takiego telefonu, wtedy wystarczy sie przychylić za mocno, czy nawet kucnać żeby coś uszkodzić np. ekran.Z1 już miała metalową ramkę stąd te wyginanie sie telefonu też w końcu spowodowane dość znacznym naciskiem na bryłe telefonu np. wtedy kiedy go się nosi w kieszeni w spodniach.Sam telefon też na tyle się nie nagrzewa żeby szkło pękło od temperatury za wysokiej.Moim zdaniem zwyczajnie trzeba na taki telefon uważać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazur

Bądźmy poważni. Teraz są telefony tak produkowane, że od noszenia w spodniach nie ma możliwości, żeby ekran pękł. Obejrzyj sobie testy telefonów w fabrykach. Albo chociaż takie coś

"]

A odnośnie mojej sprawy, to jak się okazało jedyny autoryzowany serwis w Polsce nie będzie miał części do tego modelu do 5.02...

Edytowane przez Staszicu
    Zdjęcia, filmy, logi zamieszczamy w SPOILERACH

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki film jest ciekawy i pokazuje że nie można go wygrać, ale wiem że moja Z2 wygiela się i jest krzywa. Unosi mi się jeden dolny róg w zależności na który z górnych rogów będę naciskal.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazur

Moja saga z naprawą telefonu się dzisiaj zakończyła. Musiałem jechać do firmowego salony T-mobile i tam od ręki wymienili telefon. A sprzedawca powiedział, że z naszą Z3 są często problemy. Już zapomniałem jak telefon się mocno grzeje nawet przy przeglądaniu internetu :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie odczuwam grzania się telefonu przy surfowaniu po internecie. Na poprzedniej z3 i tej co mam teraz takich problemów nie ma. Nagrzewa się tylko przy mocno wymagających grach podczas ładowania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Moglby mi ktos wyjasnic jak wyglada ten problem z pekajacym ekranem? Przymierzam sie do zakupu tego telefonu i niestety tego typu informacje zniechacaja mnie do kupna. Nie chcialbym rano obudzic sie z peknietym telefonem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedziałbym brzydko, że jest to zwykłe ..... osób które nie szanowały telefonu i tyle, ale post Mezuina oddaje kwintesencje tego co chciałbym napisać. Wyobrażasz sobie by ekran pękł samoczynnie, lub od temperatury?? Bo ja nie. Jestem szczęśliwym posiadaczem Z3 od premiery. Spadała mi dwukrotnie w casie, brała kąpiele w zlewie, grałem na niej całe dnie gdzie nagrzewała się do temperatury określiłbym "ciepłej" ale nie "gorącej" i moje oba szkła są całe. Noszę go w przedniej kieszeni jeansów, więc co tu dużo mówić. Zwykłe .... ludzi którzy sami są sobie winni i tyle :P

Polecam poszukać testy na ytb, gdzie ludzie zginają z całych sił Z3 i szkła są całe.
    Na drugim filmiku widać z jak ogromną siłą zgina telefon, telefon wrócił do swojego kształtu i normalnie działał, więc taki temat jak ten powinien być z marszu zamknięty. Bo jest to zwykłe robienie antyreklamy, nie mającej odzwierciedlenia w rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się jeśli nawet przez pracowników firm dobrze znanych :D

Edytowane przez patrikos23
    Obrazy i filmy wstawiamy w tagu spoiler. Poprawione - proszę o tym pamietać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bazur

Matik gadasz głupoty. Gdyby to była moja wina, to by nie napisali, że była to wada fabryczna telefonu... Więc nie widzę tu antyreklamy, tylko dobre zachowanie firmy, która potrafiła przyznać się do błędu i wymienić telefon na nowy... Poza tym nawet w salonie t-mobile sprzedawca mówił, że mają problemy z tym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użytkownik matik3789 dobrze opisał problem. Nie ma możliwości aby po prostu leżący telefon pękł. Ewentualnie uwierzyłbym w to, że np. bardzo nagrzane urządzenie położone na dobrym przewodniku ciepła pękło z powodu nagłej zmiany temperatury. Aby pękło szkło musi być użyta jakaś siła.

bazur pisze:

Gdyby to była moja wina, to by nie napisali, że była to wada fabryczna telefonu... Więc nie widzę tu antyreklamy, tylko dobre zachowanie firmy, która potrafiła przyznać się do błędu i wymienić telefon na nowy

Sam wcześniej napisałeś, że przyczyną mogło być naprężenie wynikające z zastosowanego etui, i to że wymienili Ci telefon na nowy to bardzo dobre zachowanie firmy, która wydaje mi się żadnego błędu nie popełniła. Sam noszę od 2 miesięcy Z3 bez żadnego etui, i jak na początku bałem się że to delikatny telefon, tak teraz uważam że mimo swojej budowy nie odstaje solidnością od konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi