Skocz do zawartości
Jaszczomp21

Telefon do 1500zl nowy/używany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jaki telefon mi zaproponujecie do kwoty 1500zl , obecnie mam xiaomi mi5 i nie ukrywam że telefon jest bardzo dobry . Ma kilka wad , jednak największą dla mnie jest brak protokołu B20 ( LTE 800 ) i muszę z tego powodu go zmienić . Czy mogę w tej cenie znaleźć godnego następcę ?

Dodam że najbardziej pasuje mi Samsung S7 jednak nowy kosztuje 2400 , a używanego boję się brać że względu na to czy nie jest zadłużony , podrabiany czy bez gwarancji .

Liczę na waszą pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Zadłużony w jakim sensie? Że w sieci? Wystarczy unikać T-mobile i Plus. Podróbę łatwo poznać, zobaczysz w internecie jakie są charakterystyczne różnice, praktycznie zawsze logo jest inne, no i sama jakość wykonania często pozostawia wiele do życzenia. Raczej mało prawdopodobne aby ktoś Ci wcisnął podróbę. Jak chcesz gwarancję to szukaj takiego z gwarancją ;) na miejscu jedynie sprawdzisz czy IMEI się zgadza i git.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oprócz S7 jest coś jeszcze godnego polecenia w tej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Honor 8. W tej kwocie spokojnie nowego dostaniesz. Rozważ zamówienie za granicą, jest taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak honor 8 wypada w porównaniu z xiaomi mi 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Pytaj co Cię interesuje. Po ponad pół roku zmieniłem Mi5 na Honora 8. I tak od razu Ci napiszę że żadnej kompletnie różnicy bez i z B20...a mieszkam na wiosce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak aparat , oprogramowanie ?

Miałem wcześniej G2 i tam gdzie mieszkam spokojnie zasięg LTE , a w xiaomi niestety hsda lub 3g

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Oprogramowanie super. Masz teraz MIUI to w Emui szybko się odnajdziesz. Choć jest trochę wykastrowane z niektórych funkcji z MIUI. Aparat to dużo lepszy w Honorze(zwłaszcza wideo,co mnie denerwowało w Mi5,gdzie aktualizacje potrafiły zepsuć aparat). Zasięg i na Mi5 i na Honorze podobny. Nie widzę jakiś sporych różnic. No może na zasadzie że szybciej Mi5 przechodziło z LTE NA HSPA. 

Dużo bardziej responsywny Honor(może kwestia 1GB RAM więcej,miałem Mi5 3/32). Mi5 miało lepsze zarządzanie automatyczną jasnością wyświetlacza. W Honorze jest czasami za agresywnie(albo za mało,albo za dużo itp). Dużo lepsze umiejscowienie czytnika linii papilarnych w Mi5(choć ten w H8 działa błyskawicznie). 

Szybsze ładowanie baterii w Mi5(kwestia 15-20min). Mi5 był też dużo bardziej ciepły podczas ładowania. Duuużo bardziej śliskie było Mi5. SOT lepszy w H8. Tu spokojnie mam powyżej 4h,w Mi5 podobne używanie i 3,5h średnio. 

Gry działają na obu dla mnie tak samo(nie czuję throttingu jak tu niektórzy piszą że telefon strasznie zwalniania itd). Czasem i 2h grania i gry działają tak samo :P

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@neomagnet Znalazłeś gdzieś taniej Honor'a 8 niż 299 € (niemiecki amazon)?

Znalazłem za 254 € na włoskim https://www.amazon.it/Honor-Smartphone-Octa-Core-HiSilicon-Fotocamera/dp/B01J0RYDPG/ref=sr_1_cc_1?m=A1HO9729ND375Y&s=aps&ie=UTF8&qid=1501746400&sr=8-1-catcorr&keywords=honor%2B8&th=1 Ile kosztuje wysyłka do PL?

Edytowane przez Misieekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

Nie mam pojęcia ile wysyłka z Włoch kosztuje, ale biorąc pod uwagę, że paczką będzie mała i lekka (poniżej 0,5kg) to drogo raczej nie będzie, pewnie do 50zl. DHL pewnie w ciągu tygodnia maksymalnie dostarczy. Tak czy inaczej nawet te 299 na niemieckim to i tak lepiej niż najtańsza opcja w Polsce.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi