Skocz do zawartości
Zuberek42

Android 7.1 lub O dla Galaxy A5 (2016)

Rekomendowane odpowiedzi

Zuberek42

Ponieważ Android Nougat w wersji 7.0 został już wydany dla SM-A510F, a na horyzoncie pojawia się premiera Androida O (8), oraz wypuszczenie przez Samsunga Androida Nougat w wersji 7.1 dla Galaxy S8, zakładam wątek przeznaczony do rozmów na ten temat.

Jak wiemy wkrótce minie 2 lata od premiery naszego modelu, ale mimo to telefon nie wydaje się aż tak przestarzały. Co do Androida 0 (8), w sieci zaczęły pojawiać się już zestawienia urządzeń które zostaną obdarzone nowym robocikiem. Sammobile wyklucza nasz model..

Co do Androida 7.1 i nowszych wcieleń Nougata. Wydaje się że jeżeli telefon już jest na poziomie Nougata to Samsung powinien wspierać go wszystkimi wcieleniami tego systemu jakie tylko zdecyduje się wydać, ale czy na pewno?

Natomiast jeżeli okaże się że oficjalnego wsparcia nie będzie, niech ten temat zostanie przeznaczony do rozmowy o ewentualnych custom romach przygotowanych dla SM-A510F na bazie Androida 7.1 wzwyż (LineageOS i inne).

Zapraszam do dyskusji

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez camdell
    Usunięta zbędna treść
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieznane są plany Samsunga w tej kwestii. Kiedyś miałem Xperie T3 na androidzie 4 i nawet model ten dostał do testów wersję 5 więc cały Internet wrzał z podniecenia, że na 100% dostaniemy nową wersję, a tu... kicha. Teraz podchodzę dużo bardziej sceptycznie do tego typu informacji.
    Owszem, można pogdybać i byłoby miło mieć od Samsunga nadal wsparcie ale czy przy obecnej ilości różnych modeli smartfonów i ich wersji fizycznie są w stanie tego dokonać? Szczerze wątpię, a przykładem może być półroczne wdrażanie Nougata na nasze A5-tki.
    Obym się mylił w tej kwestii na naszą korzyść.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem, samsung wdroży aktualizację do Androida O. Twierdzę tak, ponieważ seria S6, była dla Samsunga przełomowa. Zerwali z dotychczasowym plastikiem. Postawiono na Exynosa 7420, który bił na głowę wszystkie flagowce wyposażone w S810. Dali też, odświeżoną nakładkę Touchwiz i to ona będzie świadczyć o kolejnych aktualizacjach. Dla przykładu, taki S5 Neo ma gorsze podzespoły, zaś posiadał nakładkę z S6. Już testują dla niego 7.0, o którym oryginalna S5, może pomarzyć. Dotyczy, to również serii A (2016). Pozdrawiam :)

EDIT: Wydaję mi się, że od S6 wsparcie wydłużyło się. 3 systemy dla flagowców i serii A, zaś dla serii J - 2 systemy. Co, może potwierdzać, iż Samsung testuje 7.0 dla J5 z 2015.

Edytowane przez MaciejoxD
    dopełnienie wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

Myślę że wskazaniem będzie model A5 2015 który rozpoczął działanie na 4.4.4, dostał 5.0.2 a potem 6.0.1.

JEŻELI ten model zostanie zaktualizowany do 7.0 (a są plotki że będzie, zwłaszcza że J5 2016 o identycznym procku i RAM będzie) to można spodziewać się oficjalnej aktualizacji do O dla SM-A510F od Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@Zuberek42 Skąd te plotki, że A5 2015 dostanie 7.0 ? J5 2016 musi dostać aktualizację do 7.0 bo nie miał jeszcze żadnej ważnej aktualizacji. Co do J5 2015, to nie jestem przekonany czy otrzyma aktualizację. Poczekamy zobaczymy.

Dużą rolę odgrywa, tu czas (2 lata wsparcia), a nie podzespoły.

@offtop

Gdzie zniknęła opcja "Wspomnij" w nowej nakładce forum ?

Edytowane przez locarnop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

zdaje się że (...) w lipcu powoływało się na jakiś screen z czyjejś rozmowy z zagranicznymi konsultantami Samsunga

Edytowane przez camdell
    nazwa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Dnia 10.08.2017 o 08:50, MaciejoxD napisał:

Moim zdaniem, samsung wdroży aktualizację do Androida O. ....

EDIT: Wydaję mi się, że od S6 wsparcie wydłużyło się. 3 systemy dla flagowców i serii A, zaś dla serii J - 2 systemy. 

no ciekawa teoria tyle że A510 już miało 3 systemy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@S5Fan

A5 2016 miało tylko dwie duże aktualizacje: 6.0.1 i 7.0, więc jeszce jedna przed nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@MaciejoxD No właśnie na tych dwóch zazwyczaj się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obyście byli dobrymi prorokami

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi