Skocz do zawartości
Pikle

rozbity wyświetlacz - cena naprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Pikle

Witam wczoraj po upadku na bruk pękła mi szyba jest to jedno pęknięcie na około 1/3 długości wyświetlacza dotyk działa ale jakoś dziwnie dolna część działa, góra przekłamuje punkty dotknięcia.

Moje pytanie są takie czy wystarczy wymienić samą szybę czy trzeba kupić cały ekran ? W serwisie powiedziano mi że szybka jest klejona i trzeba wymienić całość z LCD wiec ok 350zł

Gdzie można kupić cały wyświetlacz z szybą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
absoul

Cześć kupiłem szybkę z : 

Wszystko jest okej kroki : 

NIE POLECAM LCD BEZ RAMKI SZKODA ZACHODU NAJLEPIEJ KUPOWAC Z TĄ TYLNIĄ RAMKĄ NA SRUBKI SZKODA CZASU I RYZYKA ZE ZLE PRZYKLEICIE, CALOSC SIE ODKLEI I PO WYSWIETLACZU. 

Patrzysz tutaj : 

18. spradzasz wszystko przed skreceniem i skrecasz, pamietaj tez o metalowej blaszcze tam tez byla srubka. 
19. Na oczyszczoną bez starej tasmy tylną klapkę dajesz tasmy najlepiej 4 paski boki gora dol, 3 paski srodek pamietaj by kamery czy flasha nie zaklejac 
20. Naklejasz tez na to metalowe logo moto. 
21. Odklrejasz wszystko przykladasz i delikatnie tylko naduszasz telefon mozesz np. lekką ksiązką niczym cieżkim ! 
22. Powinno wszystko byc okej z google play sciagasz aplikacje do testów dotyku i lcd. 
Dopiero jak wszystko jest okej mozna odklejac tasme z dotyku bo ona jest do gwarancji jesli by cos nie dzialalo. 

dodana zawartość

@Pikle do montazu ta cieniutka ramka ekran trzeba jakiejs tasmy do ekranu dwustronna 20 zlotych nie nadaje sie do tego raczej ... pieniadze w bloto 

Potrzebujesz : karty / kostki gitarowe, sróbokręt torx t3 w auchan komplet 4 kosztuje 6 zł normalnie 10 złotych 
potrzebna dobra taśma dwustronna ja nie przyoszczedzam kupuje dobre tasmy 
Ekran kupiony tutaj : wyswietlacz ma jakies biale paski i zmiany kolorow nie podaje linka, to na 100 nie moja wina dotyk dziala na calej powierzchni, ekran tez jest caly tylko te defekty. Kupowac z innych zrodel

0. Wyjmujesz sim karte sd i szufladke tych kart
0b. Jakieś kostki do gitary czy karty z biedronki idziesz po taką do biedronki. 
1. Szuszarką spokojnie (moja philips zwykła) nagrzewasz najlepiej najpierw górę próbujesz zdejmować bardzo powoli klapke i zrób tak aby lekko, powtarzam lekko wlozyc karte czy kostke. i tak robic na początek na około nie martwąc się o środek klapki, pamietaj bardzo mało do srodka wkładaj karte czy kostke bo zepsujesz taśmę. 
1b. Bierzesz którąś stronę i próbujesz iść dalej przez klej tylko palcami jest to bezpieczna metoda dla taśm. 
2. Upewniasz sie ze nie ma szufladki. 
3. Wyjmujesz wg. tego linka wyzej tasme od flasha i drugą od baterii obie tez rzeczy mają takie gumowe wypełniacze, najpier je wyjmujesz najlepiej pensetą (z tą róznicą ze pensety serwisowe mają zaookrąglone rogi) a ta do brwi jest ostra wiec uważaj. 
W linku widzisz jak ktos uzywa pensety serwisowej, komplet widzialem za 4-5 zlotych ostatnio w careffour i kupilem. 
Obie tasmy lekko wyjmujesz aby wyszly i ich nie uszkodzic. 
4. U mnie tego metalowego sie nie wyjmowalo wiec pomijasz ten krok i spokojnie paznkociem jedziesz naokoło ramki i normalnie ją wyjmujesz. 
5. Duzo krokow pomijasz bo to co wyjąłeś nic z tym nie trzeba robić. 
6. Widzisz już płytę główną i dotyk wyswietlacz. 
wypinasz dwie taśmy jedna pójdzie gładko druga wymaga podniesienia czarnego pstryczka do góry. Uważaj na obie tasmy, taśmę starą mozesz uszkodzić gorzej jak gniazdo wyrwiesz lub jego piny. Ostrożnie wszystko. 
7. Na płycie na dole widać jedną śróbkę też torx t3 odkręcasz ją. 
8. Po tych zabiegach płyta główna spokojnie wyjdzie. 
9. Kiedy będziesz wyjmować wyleci flash z przodu trzymaj go zeby nie zgubic. 
10. Ze starego wyświetlacza potrzebna Ci ramka ten plastik z dziurkami, z allegro przychodzi bez tego. 
10b. Potrzebna jest tez metalowa ochrona podważasz (bo i tak nic ze starego nie bedzie) i trzymasz 
11. Usuwasz starą taśmę najlepiej ale rownoczesnie polecam nakładać od razu nową (nie sciągając oczywiscie przodu) tak aby zachowac oryginalne ulozenie tasmy lub zrobic zdjecie wczesniej. 
12. Jeśli masz już tą lichą ramkę z poprzedniego ekranu (uwazaj jest delikatna) 

I tutaj dodam informacje o strarym ekranie odesparowanie tego jest praktycznie niemożliwe. Chyba że posiadasz takie zdolnosci. 

13. Odklejasz ochrone taśmy i naklejasz wszystko dokladnie na nowy ekran, dotykaj ostroznie aby np. nie rozkruszyc naciskiem wyswietlacza 
Pozostawiasz na jakis czas 
14. Potem jak wyschnie i sie trzyma, dokladasz metalową ochronę na wyswietalacz (wszystko w linku zdjecia masz)|
14b. Zaloz tak jak byl flash z przodu on jest na 2 styki wiec bedziesz wiedzial jak lezal
15. Przykladasz plyte glowną tak jak byla wczesniej wpinasz dwie tasmy i zakrecasz na plyte glowna srobke 

Tutaj polecam nie oklejac tamsy dotyku tylko przypiąć te dwie rzeczy styk od baterii i wlaczyc telefon czy wszystko okej jest lub pod ladowarkę. 

16. Nakladasz tylnią czesc (ta z baterią) 'musisz naloyc tą czesc dobrze zeby nic nie odstawalo. 
17. Wpinasz z powrotem dwie tasmy od flasha i baterii 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
morfis2

Niestety, nadeszło nieuniknione. Telefon wypadł z kieszeni tak niefortunnie, że zrobiła się piękna pajęczynka na ekranie. Oczywiście nic nie dała super technologia Gorilla Glass 28 ani szkło od 3mk xD

Sam ekran działa ok, ale nie funkcjonuje w ogóle dotyk. Mogę operować jedynie przyciskami bocznymi.
Domyślam się że nie ma sensu wysyłać tego na gwarancji bo i tak wiadomo jaka przyjdzie odpowiedź od serwisu. Zakładając, ze sam ekran jest ok, jakich kosztów wymiany mogę się spodziewać? Nie jest mi jakoś szkoda tego telefonu, bateria trzymająca 3 godziny poza domem, czy procesor o wydajności Nokii 3310 nie były mocnymi stronami tego telefonu xD Więc jeśli koszta przekroczą 300 zł to chyba ogarnę sobie coś bardziej wydajnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
absoul

telefonu, bateria trzymająca 3 godziny poza domem

:trollface: Ty tak serio ? endomoando 3 godziny muzyka geocaching mapy smsy i jedna rozmowa 30 minut i telefon stracił 40 % baterii. 

Powiem Ci tak najlepiej kupić sobie wyświetlacz z ramką ze wszystkim odkrecic przykrecic i tyle ja zostalem lekko oszukany na allegro nie uznano mi gwarancji, wiec kupuje z aliexpress lcd, jak chcesz to powiem jak z jakością, czy proste czy trudne do wymiany choć teraz już mam wszystko zrobione wystarczy wyswietlacz wlozyc. Od dzisiaj januszom z allegro dziękuje zamawiam sobie z aliexpress czy ebaya (nigdy z niczym tam nie było problemu jak i ze sporami, najdłuższy zwrot kosztów to było 2 tygodnie). 

https://pl.aliexpress.com/item/High-Quality-LCD-Display-for-Moto-X-Style-XT1572-Complete-LCD-Touch-Screen-Panel-Digitizer-Replacement/32638332998.html

aktualnie zastanawiam sie nad tym napisałęm do sprzedawcy zobacze co mi odpisze. 

Jeśli już zdecydujesz sie robić to samemu i np. z tym wyświetlaczem musisz miec jedynie suszarkę do odklejenia tyłu (pamiętaj aby wyłączyć telefon i nagrzewać go miejscowo i stopniowo i przez przypadek przyciskiem nie włączyć suszarką zajmuje 5-10 minut i wkładasz kostki, karty np. biedronki i reszte jak już jedna strona będzie podważona palcami można zrobić gdzieś juz opisywałem myślę że rozsądną instrukcję. 

Oprócz suszarki śrubokręt torx tx3 http://allegro.pl/srubokret-torx-t3-wkretak-precyzyjny-torx-t3-i6614609444.html ja kupiłem taki zestawy chyba będą gorszej jakości. 

Potrzebna też igła do wyjmowania kart sim bo tacke wyjmuje sie zaraz po odkręceniu wszystkich śrubek. 

No i przy zamowieniu tak jak widzisz na ali masz cały wyswietlacz ramke dotyk i ramke tę ze srubkami. 
Polecam dopłacać do czegoś takiego klejenie tak cienkiej ramki samemu to średni pomysł jeśli nie ma się wprawy, ja nie ma wiec kupuje całość. 

Podsumuje koszty : 

11 zł śrubokręt torx t3 chyba że znajdziezs taniej. 
~ 250 zł lcd dotyk z ramką także tą ze srubkami 
reszte zamaist kostek karta z biedronki bierzesz za darmo, igłe masz z zestawu. 

koszt mysle ze najprostszego i najlepszego rozwiązanai wynosi 261 zł w seriwsie zawołają 340-380 zależnie od serwisu a jak nie masz dwóch lewych rąk to naprawisz, ja niestety sie wkopałem w jakiś <ciach> lcd i nie uznali gwarancji, w sądy i policje sie bawić nie będę ale <ciach> w kopercie na ich adres mogę wysłać :D poszukaj w tym dziale gdzieś komuś szczegółową intrukcje pisałem.

Edytowane przez adagio
Punkt 3.2 regulaminu / Słownictwo.
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
morfis2

@absoul Dzięki za info.

Chętnie sam bym się za to zabrał, ale nie mam wprawy i przede wszystkim szczęścia do takich rzeczy i najpewniej bym sobie rozwalił cały telefon :) Oddałem do serwisu w galerii mokotów, krzyknęli wstępnie 400 zł. Mam nadzieję że nie zrobią byle jak i nie będę musiał latać co 2 miesiące żeby coś doklejać itp.
Dzięki za info o kosztach, widzę że w takim razie za robociznę krzyknęli sobie 100 zł, zobaczymy czy nie podwyższą tej ceny :) Jeśli następnym razem mi się rozbije to będę miał dylemat czy inwestować kolejne 400 zł czy kupić sobie porządny telefon ;)

Odnośnie wydajności 3D tego telefonu. Testowałem wczoraj Pokemon GO na LG K8 LTE (TAK na lg k8, 1,5 GB RAM i jakiś szitowy procek) i gra chodziła zdecydowanie płynniej niż na tej motce xD Jednak nieszczęsny throttling zabija ten telefon. A szkoda, bo gdyby dali procesor bez wad fabrycznych to byłby naprawdę dobry telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1

Sprzedając ten telefon i dopłacając 400 zł kupił byś Samsunga S6.. który bije go pod każdym względem

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
morfis2

No tak tylko że nikt by nie kupił telefonu z rozwalonym ekranem :) Także żeby sprzedać trzeba wpierw go naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1

Dlaczego tak twierdzisz? Pamiętaj że niektórzy mają dostęp do tańszych zamienników ;)
I często gęsto właśnie takich okazji się szuka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
morfis2

Widzę na alledrogo że można kupić używkę za około 700 zł. Bez ekranu to ile by mnie wyszło, może 300 zł jak dobrze pójdzie? 300+400=700 zł za S6? Za tyle chyba nie kupię nic wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adif1

Wychaczysz za tyle S6 wersja flat

Ja takiego wyrwałem dla wujka z 11 MSC gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi