Skocz do zawartości
Tomi8621

Samoistne zawieszanie się mini PC MK809II, jak przywrócić ustawienia fabryczne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uzywalem mini pc MK809II przez 3 lata glownie do ogladania weeb tv na TV Samsung. Wczoraj wlaczylem i tak jakby zawiesza sie w momencie wlaczania, pisze TV BOX na ekranie i niechce sie zalaczyc. Wpinalem do innych portow ale bezskutecznie. Czy mozna go w jakis sposob przywrocic do ustawien fabrycznych poprzez np laptopa. Bede wdzieczny za wszelkie porady na ten temat.

20170804_154344.jpg

Edytowane przez krzychy
    Doprecyzowanie tytułu tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Metoda poniżej podana wymaga otwarcia obudowy i wyjęcia płytki na której zainstalowana jest pamięć NAND (należy zdjąć  pokrywę obudowy,  delikatnie ale zdecydowanie ją podważyć np. paznokciem od strony otworów, obudowa zamknięta jest na zatrzaskach podobnych do  stosowanych w smartfonach).

Masz tutaj link na całkowicie skuteczną metodę,  model  RockChip  MK809II,  jednak opisana metoda działa w zasadzie dla większości modeli urządzeń opartych na  układach RockChip:

Uzupełnienie informacji dla filmu w:

Oraz doprecyzowanie w temacie w:

Jeszcze tylko dwie uwagi, kolejność "nóżek" do zwarcia może być różna zależna od modelu ale zawsze są one położone koło siebie  6 i 7 lub 8 i 9,  przykładowo dla mk808:

http://freaktab.com/forum/tv-player-support/rk3066-devices/mk-models-mk808-802-etc/2176-unbrick-or-fix-nand-on-the-mk808

Ja tam szpilką zwierałem "nóżki" losowo aż do skutku,  bez lupy trzeba próbować losowo  (nie było to jednak całkowite na ślepo  chybił trafił,   ponieważ zwierałem "nóżki" od strony małego okrągłego wgłębienia znajdującego się w jednym z rogów pamięci NAND) .    Nie ma ryzyka spalenia, tylko delikatnie dotykać szpilką dwie "nóżki"  pamięci NAND leżące koło siebie    (oczywiście szpilką nie dotykamy niczego poza "nóżkami" pamięci  NAND )

WAŻNE, JAK WGRAMY OPROGRAMOWANIE PRZY PIERWSZYM PODŁĄCZENIU DO TELEWIZORA CZEKAMY ZNACZNIE DŁUŻEJ NA ZAŁACZENIE,  PARĘ DOBRYCH MINUT, NIE MIERZYŁEM CZASU ALE BYŁO ZNACZNIE DŁUŻEJ NIŻ NORMALNIE.  Jest to ważne, podkreślam po wgraniu oprogramowania pierwsze załączenie do telewizora trwa długo, tak się dzieje  tylko za pierwszym załączeniu do telewizora potem wszystko jest normalnie.

Metoda odceglenia w  "pigułce"   "COŚ POSZŁO NIE TAK"    jest też podana tutaj:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/29662-mk808-faq/

Życzę powodzenia.

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi