Skocz do zawartości
CHRISTALL

Galaxy Alpha ciekawy przypadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 
ok. tydzień temu przez olx (odbiór osobisty) nabyłem smartfon Samsung Galaxy Alpha G850F. Niestety sprzedający okazał się nieuczciwy i lada moment wyszły pierwsze bolączki, a ja niestety nie mam możliwości jego zwrotu, gdyż kontakt z tą osobą się urwał. Zatem nie znam za bardzo historii telefonu. Stan wizualny jak nowy, więc nie sądzę żeby przeżył zbyt wiele. 
Mianowicie problem tkwi, po pierwsze w baterii, a po drugie… sam nie wiem w czym. Muszę zaznaczyć, że z telefonem dostałem dwie baterie, jedna niby oryginalna samsunga, a druga to chińczyk o magicznie zwiększonej pojemności. Na każdej z nich problem objawia się nieco inaczej. 
Z grubsza czasami tej chińskiej nie da się naładować, często po odpięciu od ładowarki ze 100% robi się po kilku sekundach 96%, po czym zlatuje po kilku chwilach do 77% i wtedy się w miarę normuje, czasem też przy doładowaniu np. do 60% kilka minut po odłączeniu od ładowarki procenty baterii wzrastają do 70%. A ta oryginalna trzyma bardzo krótko i procenty lecą w dół nierównomiernie. Zatem to pierwszy problem. 
A drugi jest nieco bardziej skomplikowany. Zatem telefon kiedy jest zablokowany czasami ma tendencję do zawieszania się, wyłączania, a nawet restartowania. Ciężko to określić, bo jeśli przyjdzie powiadomienie zanim to coś nastąpi, to dioda miga, ale przy próbie wybudzenia żadnej reakcji na klawisze. I przy próbie wykonania połączenia na niego zachowuje się jakby był faktycznie wyłączony. Pomaga jedynie wyjęcie baterii i włączenie telefonu z powrotem. Co ciekawe, na androidzie 5.0.2 potrafił się wyłączyć i po włączeniu się zacinać, tj. stawać na logo Samsunga itp. Jedynie wyczyszczenie pamięci "cache" przywracało go do życia. Z kolei po wgraniu androida 4.4.4 wystarczy tylko wyjąć baterię i włożyć z powrotem, a sam ten problem jakby zaczął pojawiać się rzadziej. Co jeszcze zauważyłem to to, że problem pojawia się przeważnie w godzinach wieczornych i trwa aż do rana… W ciągu dnia zdarza się to raczej rzadko, czasami przez 2 dni jest spokój, a od jakichś 3 dni tylko w nocy. Praktycznie każdego dnia rano telefon jest wyłączony. Muszę zaznaczyć, że kiedy telefon jest w użyciu zupełnie nic się z nim nie dzieje (oczywiście poza tą baterią), nie zacina się, nie wyłącza, nie restartuje, chodzi bardzo dobrze. Jedynie kiedy ekran jest zablokowany i leży przez jakiś czas nieużywany, wtedy opisany problem występuje. Jeszcze chciałbym zaznaczyć, że ten problem pojawia się na obu bateriach, a nawet na tej oryginalnej jakby nawet częściej. 
Teraz pytanie do Was forumowicze. Co może być nie tak? Czy to możliwe, że obie baterie są uszkodzone? Czy problem leży gdzieś indziej? 
Pozdrawiam 
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
koz3r

Stawiam na uszkodzoną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi