Skocz do zawartości
darvin55

Powrót do stockowego ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem z powrotem do stockowego ROMu na moim HTC One (M7). Zrobiłem na nim roota metodą flashowania ROMu. Teraz przestał działać mi aparat, więc chcę sprawdzić, czy to wina ROMu, a jak nie to chcę wysłać na gwarancję, ale wiadomo, trzeba powrócić do stockowego firmware.

Zrobiłem już te czynności:

• zmieniłem CID na stockowy (był SuperCID)
    • zablokowałem bootloader
    • zmieniłem flagę bootloadera (UNLOCKED na LOCKED)

I teraz przyszła kolej na wgranie RUU. Pobrałem RUU z tej strony i działam wg znalezionego w internecie poradnika:

fastboot oem rebootRUU

fastboot flash zip ruu.zip

I w tym momencie pokazuje mi się komunikat w CMD: 

target reported max download size of 1514139648 bytes
    Invalid sparse file format at header magi
    error: write_sparse_skip_chunk: don't care size 173350938 is not a multiple of the block size 4096
    sending sparse 'zip' (1478649 KB)...
    error: write_sparse_skip_chunk: don't care size 173350938 is not a multiple of the block size 4096
    OKAY [ 62.557s]
    writing 'zip'...
    (bootloader) zip header checking...
    (bootloader) shift signature_size for header checking...
    FAILED (remote: 32 header error)
    finished. total time: 62.771s

Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Czytaj TU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wielkie za wskazanie odpowiednich poradników, ale takie pytanie - czy przy wersji HB 1.60 również te poradniki i pliki w nich zawarte sprawdzają się? Nie chce uceglić telefonu, więc wolę pierwsze spytać.

EDIT

Okazało się, że to wykonania tych czynności potrzebny jest Fastboot przeznaczony typowo pod HTC (HTC_Fastboot). Dzięki temu narzędziu wszystko przebiegło pomyślnie. Dziękuję @DeTeMoto za odpowiedź!

Edytowane przez darvin55
    Rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lmc0pl

Witam, potrzebuje pomocy w wgraniu oryginalnego oprogramowania do HTC m7, kupiłem go na allegro z wgranym jakimś cyjano-coś ale tego używać się nie da, a przynajmniej rozmawiać bo trzeba krzyczeć żeby ktoś mnie usłyszał i rozmówcy też prawie nie słychać. Próbowałem wgrać RUU_M7_UL_K44_SENSE55_MR_HTC_Europe_4.19.401.9_R_Radio_4A.23.3263.28_10.38r.1157.04L_release_353069_signed_2-1.exe ale program po zaakceptowaniu licencji po prostu znika bez żadnego błędu. Wiem że są poradniki ale nic z tego nie rozumiem, a strona htc1guru chyba nie działa, bo nic się nie pobiera. Może ktoś napisać jak dla idioty co i jak po kolei bo chyba zaraz telefon przeżyje bliskie spotkanie ze ścianą. Znalazłem też te komendy z fastboot ale gdzie to mam w tel wpisać? Cid pokazuje 32, ale co było wcześniej to nie wiem. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, przybywam z problemem. Krótko i na temat. Zakupiłem HTC ONE M7 z portalu aukcyjnego, wszystko spoko tylko jest na niego wgrany jakiś system prawdopodobnie TWRP nie wiem jak to dokładnie sprawdzić nie znam się na gsm a czytając poradniki co drugiego słowa nie rozumiem. Kupiłem telefon do pracy gdyż mam już jeden identyczny telefon ( tyle ze z oryginalnym systemem) - w nim pękła mi szybka więc postanowiłem kupić ten sam sprawdzony model.

Co muszę zrobić by przywrócić telefon do oryginalnego systemu? Proszę o JASNE I PRZEJRZYSTE instrukcje dla LAIKA który nie ma pojęcia co to jest root, recovery i inne tego typu nie pojętne dla mnie określenia. Chce tylko przywrócić telefon do oryginalnego stanu, by móc instalować automatycznie aktualizacje androida i mieć podstawowe funkcje jakie ma ten telefon a obecnie z tym całym systemem ich nie ma..

Dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi