Skocz do zawartości
grzesiekt0401

Galaxy S2 - jaki alternetywny System

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie działam na 4.1.2(brand T-Mobile) co pół roku(morze rzadziej) przywracam ustawienia fabryczne i instaluję wszystkie aplikacje od nowa, potem wyłączam aktualizacje automatyczne, w opcjach programisty ustawiam brak animacji i żeby aplikacje nie zostawały w pamięci, ogólnie trzymam porządek na telefonie.

potrzebuję informacji czy dzięki wgraniu alternatywnego systemu do Galaxy S2 uzyskałbym
    a) możliwość instalowania aplikacji na karcie pamięci(pamięci telefonu już brakuje) - najważniejsze
    b) szybsze ogólne działanie telefonu(a konkretnie czy takie aplikacje jak skype, spotify, messenger, nawigacja gogle maps ale ta po aktualizacji bo oryginalna działa dobrze, yanosik, dropbox będą działał szybciej, nie będą się tak zawieszać) - też istotne
    c) możliwość słuchania muzyki z YouTube z wygaszonym ekranem
    d) dłuższy czas pracy na baterii
    e) możliwość korzystania z pamięci masowej od razu po podłączeniu usb do komputera a nie jak obecnie przekopywanie się przez menu.
    f) regulacji jasności ekranu w większym zakresie niż domyślny(obecnie używam aplikacji Night Mode)

Wiem że to już stary telefon i ma ograniczenia techniczne ale jak dotąd w zupełności mi wystarcza, poza tym jest obecnie mały wybór telefonów markowych, małych(szer. do 6,5cm) z wymienną baterią oraz dual simem(mój nie ma). W moim przypadku telefon też jest narażony na uszkodzenia mechaniczne na co dzień więc na nowego musiałbym bardzo uważać.

Jeśli jest sens wgrywania alternatywnego systemu to czy jest jakaś krótka, sprawdzona instrukcja krok po kroku jak to najlepiej zrobić od A do Z. Jestem laikiem w tej kwestii. Jaki to musiałby być system, który najszybciej by działał(nie potrzebuję najnowszego tylko najszybszego) Czy jest ryzyko uszkodzenia telefonu. Czy są jakieś wady całego zamieszania tj. czy taki system może działać niestabilnie(co by dyskwalifikowało całą zabawę) obecnie średnio raz w tygodniu muszę restartować telefon bo coś się zawiesi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@grzesiekt0401 to co robisz nie przynosi żadnych efektów. Co do pytań:

a): Można zwiększyć ilość pamięci na instalacje kosztem zmniejszenia pomięci wewnętrznej.

b): Tak - NeatROM

c): OGYoutube

d): NeatROM

e): W jakim sensie? Jak podłączasz kabel od komputera to nie możesz wejść w kartę pamięci?

f): Rozwiń wypowiedź.

Co do reszty to najpierw duuużo poczytaj zanim zrobisz cokolwiek. Przy zerowym stanie wiedzy klęska murowana..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź, 

e) ok tutaj miałem ustawione żeby łączył się jako "Aparat (PTP)" i nie widziałem np. muzyki czy wideo,  po zmianie na "Urządzenie multimedialne" jest ok choć np. nie ma podglądu miniatur fotografii. Chodziło mi o to żeby komputer widział telefon jak pendrive a tak tylko można przez: ustawienia --> więcej ustawień --> Ustawienia USB --> podłącz pamięć do komputera --> włączam kabel usb do telefonu --> Podłącz pamięć do komputera i dopiero wtedy widać telefon jak pendrive.

f) w nocy jak dla mnie nawet ustawiając jasność ekranu suwakiem wyciąganym z górnej belki jest zbyt jasny, aby go jeszcze bardziej przyciemnić używam aplikacji Night Mode no ale wygodniej by było, żeby w systemie dało się ustawić jasność ekranu w większym zakresie i żeby na podstawie sygnału z fotodiody ekran przy całkowitej ciemności był ciemniejszy niż obecne minimum.

myślałem że jest możliwość postępowania krok po kroku i zainstalowanie odpowiedniego systemu, jeśli nie będzie się trzeba zagłębić w temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@grzesiekt0401 podłączenie pamięci karty pamięci w trybie pamięci masowej, czyli jak pendrive, wiąże się z odmontowaniem jej od systemu, czyli wtedy android nie może z niej korzystać. Nie jest to dobre rozwiązanie. Lepiej już chyba używać pendrive OTG.

Sprawą zmniejszania jasności poniżej minimum nigdy się nie interesowałem, więc w tym nie pomogę.

A ROM, o którym pisze to ten. Poczytaj:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    caleb59

Z tym Neatromem niby spoko ALE potrafi się losowo zresetować po dłuższym czasie użytkowania lub co mnie spotkało ostatnio - reset telefonu podczas rozmowy telefonicznej...

Ogólnie ciężko o na prawdę DOBRY custom rom - KAŻDY ma jakieś za i przeciw, jednak w ogólnym rozrachunku Neatrom wydaje się najbardziej rozsądnym wyborem dla SGS2...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukuje jakiegos romu dla Galaxy S2 na androidzie 5.0 lub wyzszy ale z obsluga mhl. Czy jest cos z customow czy bede zmuszony uzywac oryginalnych softow Samsunga? Niestety programy wymagaja wyzszego adka niz 4.1.2 :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stasimon MHL to STOCK i customy na nim oparte..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi