Skocz do zawartości
veimus

Baterie BF5X i HF5X - różnice i mozliwości zastosowania w Defy/Defy+ ;)

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

W związku z obraniem innego kierunku rozmowy przez forumowiczów niż taki jaki był temat zdecydowałem się go zmienić :)

Witam!

Potrzebuję dwa pliki z systemu od zwykłej Defy, pliki które potrzebuje to:

/system/bin/battd

/system/lib/libbattd.so

Mam Defy+ oraz 2 oryginalne baterię, chce używać CMIUI, jednak baterię HF5X nie ładuję do pełna, tzn pokazuje 100% ale napięcie jest jak w zwykłej Litowo-jonowej 4.1v, a powinno być 4.4v, a gdy wkładam BF5X nie da się naładować (invalid battery).

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Dzięki, ale wygląda na to, że albo podmiana plików jest nie kompletna (gdzieś jest jeszcze jakiś plik, który trzeba skopiować) albo konkretna bateria jest przypisana do konkretnego telefonu i nie można używać innej mimo iż pasuje...

Czas i XDA wszystko pokażą :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Veimus, a skąd przekonanie, ze napięcie po naładowaniu powinno wynosić 4.4V?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K4mil

Spróbuj usunąć moduł odpowiedzialny za wskaźnik baterii co 1% lub wyłącz go w opcjach jeśli w MIUI jest taka możliwość i zobacz czy to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uprzedzając kolejne pytania: w temacie o patchu na XDA userzy pisali, po naładowaniu osiąga 4.31 chyba, troszkę przesądzone z zaokrągleniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wawroo

max napiecie dla jednokomorowej baterii LiPo lub LiIon wynosi 4.2v

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

4.4v to takie zaokraglenie, dokładnie ładuje mi do 4.335v.

a skąd to wiesz? miałeś obie baterie w dłoni ?? Jeżeli tak to na pewno zauważyłbyś że na etykietach już mają rożne napięcie podane...wiec maksymalne napięcie też będzie rożne
    Spróbuj usunąć moduł odpowiedzialny za wskaźnik baterii co 1% lub wyłącz go w opcjach jeśli w MIUI jest taka możliwość i zobacz czy to coś pomoże.

Ale wyłączenie wskaźnika nic nie pomoże bo i tak nie naładuje baterii przy komunikacie "invalid battery".

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wawroo

powtarzam: max napiecie bedzie nie wieksze niz 4.2v. Przy naladowaniu do ok. 4.235 bateria moze sie juz zapalic. wynika to z technologii produkcji.

jeszcze cos dodam. jesli masz taka ladowarke ze elektronika pozwala jej przeladowac ogniwo do 4.3 lub nawet 4.4 volt to zywotnosc takiego ogniwa gwaltownie spadnie powiedzmy do nawet 200 cykli. przy ladowaniu do 4.2 moze to wynosic powiedzmy 1500. i odwrotnie jesli ktos laduje do max np 4 to zywotnosc moze miec nawet 5000 cykli ladowania.

to taka zasada co do makaymalnego ladowania. natomiast przy rozladowaniu mocno zaleca sie zostawiac minimum 20% (i wtedy ladowac do 80%). taki jest optymalny cykl. wszystko to sie tyczy li-ion jak i li-poly bo to, bez wdawania sie w szczegoly, ta sama technologia.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Edytowane przez wawroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Ty chyba mnie nie rozumiesz, mówimy o dwóch różnych typach baterii, z której każda jest wykonana w innej technologii! Li-ion oraz Li-polymer, jak wiesz pewnie baterie Li-pol mają trochę większe napięcie. A Ty mi piszesz, że mi się zapali przy 4.235... no tylko która mi się ma zapalić ? :DDD

Aha ok z tego co napisałeś wcześniej to obie wybuchną:

Poczytaj trochę o napięciach min i max dla tych baterii BF5X oraz HF5X uzyskiwanych przez oryginalne, nie modyfikowane ładowarki-czyli przez zwykłe ładowanie telefonu.

wszystko to sie tyczy li-ion jak i li-poly bo to, bez wdawania sie w szczegoly, ta sama technologia

Ta sama a jednak inna, dlaczego mam wrażenie, że chcesz mi wmówić, że mały fiat to to samo co duży fiat ??..

Veimus, a skąd przekonanie, ze napięcie po naładowaniu powinno wynosić 4.4V?

Z XDA oczywiście i z własnych obserwacji:

"They just have a different voltage range - a classic LiIon goes from 3.7 - 4.1 V, where a LiPo goes from 3.85 - 4.4 V. I would say the old battd can't charge LiPos."

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi