Skocz do zawartości
veimus

Baterie BF5X i HF5X - różnice i mozliwości zastosowania w Defy/Defy+ ;)

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

Testowałem HF5X w Defy+ na ROMach takich jak MIUI,CM7 (pod Defy) niestety ten patch nie działa na ROMach innych niż oryginalne/bazujących z Defy+, żadnego zewnętrznego miernika nie używałem do mierzenia napięcia, a ten Battery Monitor Widget nie mierzy pojemności tylko chyba pokazuje taką jaka jest zapisana w baterii/module baterii w telefonie. Wszystkim użytkownikom Defy+ pokazywała pojemność 1650mAh (co jest wartością minimalną wg etykiety na baterii). Typowa to 1700mAh, a więc skąd u wszystkich (Defy+ z HF5X) zawsze pokazuje te 1650? ;)

Edytowane przez veimus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzieś coś o tym było, że jednak ch niż oryginalne/bazujących z Defy+, żadnego zewnętrznego miernika nie używałem do mierzenia napięcia, a ten Battery Monitor Widget mierzy- może w defy+ jest inaczej ale u mnie pokazuje zmierzoną pojemność baterii (defy), starsza wersja miała opcję wpisania pojemności, może zaczytywała to ?? może stąd te 1650

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wawroo

te 1650 to stad ze hf5x ma taka wlasnie pojemnosc - minimalna 1650 a typowa 1700. tak samo jak bf5x ma odpowiednio 1500/1540 i widocznie wazniejsza jest ta minimalna (gwarantowana przez producenta lub konstrukcje samej baterii chyba) i ta jest pokazywana.

kurcze nie wiem czy wam tu w ogole tutaj o to chodzilo.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niby tak, ale... mam w defy bf5x i BMW pokazuje mi teraz 1638mAh - zaraz będę ładować praktycznie od zera-zobaczę co się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cosmo

A czy te pliki odpowiedzialne za ładowanie baterii TRZEBA podmieniać żeby Defy korzystała z pojemniejszej baterii? Kupiłem sobie nieoryginalną baterię o zwiększonej pojemności a i tak trzyma tak jak ta oryginalna.

Edytowane przez Cosmo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kupiłem sobie nieoryginalną baterię o zwiększonej pojemności a i tak trzyma tak jak ta oryginalna.
    I nie licz, że będzie lepiej. Trzyma póki co jak oryginalna, ciekawe co będzie z żywotnością za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzeh

Do DEFY z czerwoną soczewką zapakowałem baterię HF5X (pojemność 1700 mAh). Niestey, telefon nie współpracuje prawidłowo z baterią. Ma skokowe spadki od 69% do 49%, od 30% do 19% i od 13% do 4%. Dzieje się tak zarówno na CM 7.2 jak i CM 10 z różnymi romami. Poprawki typi "fix battery" i "fix red lens" też różne wgrywałem i nie ma praktycznie różnicy. Pod CM 10 dodatkowo nie chce się naładować do 100%. Na innym egzemplarzu telefonu były wykonywane podobne operacje związane z wymianą softu, niestety, z równie miernym skutkiem :mur:

Z prowadzonej dyskusji można wysnuć wniosek, że nie można baterii HF5X załadować do zwykłej Defy, bo nie będzie prawidłowo działać. Moje problemy opisane powyżej też potwierdzają tę tezę. Czyli większa bateria tylko w Defy+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miziel

A masz RED czy SOC? i wgrywałeś ROMY pod którą wersję?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzeh

Tak ja napisałem w poście: mam czerwoną. Z różnymi romami eksperymentowałem pod CM10. I zawsze bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W watku na xda bylo info od kilku osob ze im dziala poprawnie. Ja zamowilem ta bateryjke, zobacze jak sie bedzie sprawowac u mnie.

A spadki % poziomu naladowania mam tez na zwyklej bf5x - to chyba jest zalezne od "kondycji" baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi