Skocz do zawartości
veimus

Baterie BF5X i HF5X - różnice i mozliwości zastosowania w Defy/Defy+ ;)

Rekomendowane odpowiedzi

grzeh

Baterie są nowe, więc nie ma mowy o gorszej "kondycji" baterii. Poza tym na xda jest pełno wątków o tym, jak bateria HF5X w Defy rozładowuje się z "dziurami" o których pisałem powyżej. Także o poprawkach eliminujących ten problem jest pełno wątków, a ja sam przetestowałem już chyba z osiem. Moim zdaniem problem jest nadal nie rozwiązany dla zwykłej Defy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

próbowałeś wgrać kernel z Defy+ lub jakis FULL SBF z Defy+ do swojej zwykłej Defy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzeh
    próbowałeś wgrać kernel z Defy+ lub jakis FULL SBF z Defy+ do swojej zwykłej Defy?

Robiłem to z CM 10 - różne wydania. I na telefon z CM 7.2 i na telefon z czystym froyo. Niestety bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Quarx zamiescil w watku cm10 nowy plik batdd, ktory ma rzekomo dzialac ze wszystkimi bateriami sprobuj go.

Chociaz ja zainstalowalem wczoraj hf5x, wgralem fixa na baterie od waltera z xda i naladowala sie do 100%. Mialem dwa spadki po 5%, ale bateria mimo to trzymala 7h (27h) dluzej niz 18miesieczna bf5x

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomq

Hi!

Śledzę temat jednak ostatnio nikt nowych opinii nie piszę, muszę rozruszać temat: jak z tymi bateriami?

Mam Defy (czerwona) już 2 lata, od paru miesięcy, najpierw powoli, teraz już bardzo agresywnie, porobiły się dziury w rozładowaniu baterii. Próbowałem to kalibrować ale po tym co wyczytałem na XDA, olałem to.

Chcę z Defy korzystać jeszcze z rok, tak aby wytrzymywała spokojnie 1 dzień na baterii - jaką baterię powinienem kupić? Testy, opinie, komentarze do konkretnych modeli? Do wyboru są: złote z 70% większą pojemnością, standardowe, mniejsze od standardowych, andidy, te powiększone z dodatkową klapką i typowo chińskie.

Co trzeba zrobić po włożeniu nowej baterii? Kalibrować? Usuwać w recovery baterry info?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Standardową, a po jej włożeniu po prostu naładować i korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

std po 3ech ładowaniach tak ca ma ok pojemność, i styka na 2dni spoko, przy bardzo intensywnym używaniu ciut mniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak bf5x mi sie rozladowuje dziurami to znaczy ze bateria zdechla? Telefon zaraz bd mial dwa lata... jak kupie nowa to przestanie sie tak dziac? Mam ostatniego wajkui na froyo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzeh

Z mojego doświadczenia na nowej baterii BF5X i z różnymi wersjami systemu wynika, że tylko na CM 7.2 nie ma dziur. I to też nie na wszystkich wersjach. Na pewno nie ma na CM 7.2 oficjalnej (z cyanogenmod) do wersji z z 11-11-2012. Z późniejszymi wersjami to już różnie bywało. Uważaj z zakupem HF5X (od Defy+ z większa pojemnością) do Defy, bo ta bateria na wszystkich wersjach systemu rozładowuję się z dziurami. Temat wałkuje od pół roku i na razie bez sukcesu >:(

Edytowane przez LukaszK
    C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ta z defy+ odpuszczam juz przez samo to ze trzeba fixy wgrywac i kombinowac, a ja chce sobie ulatwiac zycie, a nie utrudniac ;) qrcze czyli nawet nowa bateria moze miec dziury :s

u mnie jest poprostu strasznie z bateria :/

http://db.tt/Rb2PoGIL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi