Skocz do zawartości
Sp4ce

FlymeOS meizu mx5 brak dostępu do pamięci telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Sp4ce

Serwus!

Mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie w odpowiednie miejsce - dzięki!

Mam problem z moim telefonem (Meizu MX5), ostatnio zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji flyme os (z 5 na 6..) i od tego czasu nie mam dostępu do pamięci telefonu. Co oznacza, że działają tylko jakieś aplikacje systemowe .. i tyle. Nic nie mogę zainstalować , nie mogę wrzucić paczki na telefon, żeby spróbować raz jeszcze w recovery wgrać soft.. 

Stanąłem przed ścianą. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuję za wszelkie rady.

pozdrawiam. 

[ ** edit ** ]

Dokopałem się do takiego rozwiązania, żeby edytować plik 

/system/etc/permissions/platform.xml

I dodać w odpowiednie miejsce to:

<group gid="media_rw" />

Ale problem jest taki, że nie mam żadnego edytora tekstu do dyspozycji. Brak vim, vi, nano .. 

Próbowałem też przez adb pull , później wyedytowałem plik na kompie ale niestety jak próbowałem go wysłać z powrotem przez adb push to dostawałem błąd Read only. Jak krew w piach .. 

Ktoś coś może ?

pzdr.

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny. Proszę się z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

To co próbujesz to akurat dostęp do karty micro sd.

Bez root nie wyedytujesz plików systemowych.

Sugeruję factory reset lub wgranie systemu za ponocą PC.

Nie mam meizu - więcej nie wiem nt.

@Sp4ce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sp4ce

@dzidexx

Dzieki za odpowiedz. Tel ma roota (meizu  daje opcje w menu).

Tez myslalem,zeby wgrac  z pc  nowy soft ale srednio cos na ten temat znalazlem sieci. Nie znajduje  odpowiedniego flash toola dla tego tel.

Glownie poradniki ograniczaja sie do kopiowania plikow z pc do  tel i odpalenia recovery - u mnie odpada. Nawet bedac w recovery jak  podlacze  telefon to nie moge skopiowac  plikow (adb devices -l tez nic nie zwraca jak tel jest w recovery)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Adb sideload - jeśli podłączasz w recovery.

@up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sp4ce

@dzidexx Niestety będąc w recovery lub fastboot mode, adb nie widzi urządzenia .. blach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Sp4ce
    23 godziny temu, dzidexx napisał:

Muszę Ci polać! Moje zapytanie do google nie było tak za******e i nie trafiłem na pierwszy link z tego zapytania.. Dzięki!

Ale mam zagwozdkę z punktem 6 tutoriala.. za cholerę nie wiem gdzie znaleźć ten plik  (  https://boycracked.com/2015/06/07/how-to-flashing-mediatek-rom-firmware-using-sp-flashtool/  )

Click on Scatter-Loading button and point it to target_bin and select MT6xxx_Android_scatter_emmc.txt this action will automatically load all images files to flash tool. I using MT6795 (64 bit) for example

Czy jest to ogólny plik dla tego SoC czy dedykowany meizu mx5.. Wiem , że marudzę ale pierwszy raz tak głęboko się zanurzam w temat..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Scatter pwinien być w zipie z rom'em.

Raczej dedykowane.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sp4ce

Ano jest , ale dostaje błąd 8417 przy próbie wczytania.. - Olałem!

Zauważyłem, że na Windowsie będąc w recovery montuje mi się partycja recovery (fajnie, że pod linuxem już nie ..)

no to siup wrzuciłem tam obraz flyme wersja dla Chin, którą recovery lubi i chętnie wgrywa. A później już z górki na pazurki. adb shell i wgrałem ręcznie docelowy soft.. UFF!!

Dzięki dzidexx za wszelką pomoc, masz u mnie stary piwo jakbym Cię spotkał !

pozdro.

Edytowane przez Sp4ce
    Przypływ samozadowolenia - zawsze tak mam po 2am.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi