Skocz do zawartości
XGrzesX

GPS - ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań dotyczących GPS:\

1. Gdzie w Androidzie znajdę włączanie, wyłączanie oraz ustawienia GPS ? Po dodaniu na pulpicie elementu graficznego "Zarządzanie energią" pojawia się pasek z przyciskami. Jeden z nich służy do włączania i wyłączania GPS ale mimo włączania na pasku na górze nie pojawia się symbol włączonego GPS.

2. zainstalowałem Beautiful Widget i dodałem na pulpicie element "Beautiful GPS" ale po naciśnięciu otwiera się tylko menu "Ustawienia lokalizacji i zabezpieczeń". Co zrobić aby włączał on i wyłączał GPS w urządzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Na pasku powiadomień pojawi sie ikona GPS dopiero wtedy gdy wejdziesz np. w mapy google

2. Nic , tak będzie zawsze . Cyba że spróbujesz np. toggle GPS z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ikonka on pojawi się dopiero gdy złapie sygnał. dodatkowe ustawnienia w ustawieniach fona [ masło maślane :P]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisze frodo.

GPS włącza się dopiero gdy zażąda tego jakaś aplikacja. Wcześniej nie działa, bo z resztą i po co.

A ta ikona z "zarządzania energią" to jedyna bezpośrednia możliwość wyłączenia/wyłączenia GPS. Cała reszta tylko przechodzi do ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli samo włączenie GPS nie włącza GPS tylko umożliwia automatyczne włączenie GPS przez aplikacje które z niego korzystają, tak ? Czyli włączenie GPS na stałe nie powoduje większego zużycia energii jeśli nie korzystają z niego żadne programy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czyli samo włączenie GPS nie włącza GPS tylko umożliwia automatyczne włączenie GPS przez aplikacje które z niego korzystają, tak ? Czyli włączenie GPS na stałe nie powoduje większego zużycia energii jeśli nie korzystają z niego żadne programy ?

Jak zostawisz GPS włączony to przy pełnym naładowaniu telefon padnie ci po 4h (wiem z własnego przykładu) GPS cały czas będzie wyszukiwał satelity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale GPS mimo włączenia nie jest przecież cały czas włączony tylko włącza się wtedy gdy uruchomimy jakąś aplikację która z niego korzysta. Chodziło mi o sytuacje gdy jest włączony ale nieużywany. Czy wtedy też bateria szybciej pada ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak , wygląda to tak samo jak z lampą bez żarówki ale z włączonym przełącznikiem - ale jak wkręcisz żarówkę świeci tylko tu dochodzi to co napisał Bartek34 GPS cały czas będzie pobierał prąd z baterii .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak zostawisz GPS włączony to przy pełnym naładowaniu telefon padnie ci po 4h (wiem z własnego przykładu) GPS cały czas będzie wyszukiwał satelity

Bzdura... Co prawda włączenie modułu GPS powoduje zwiększenie zużycia energii przez procesor, ale bez przesady 4-5h to mi wytrzymuje G1 z włączonym GPS Status i ekranie na pełnej jasności.

Trzeba się liczyć, że skróci działanie telefonu o kilka %. Chyba, że masz jakąś aplikację, która będzie w tle korzystała z modułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może sie rozładować po tych 4-5 godzinach jeżeli korzystasz w tym czasie z nawigacji - ale panowie nie możemy mówić z punktu widzenia użytkowników G1 gdzie bateria jest bardzo słaba , kolega będzie miał Motke a w niej może bateria być o niebo lepsza niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi