Skocz do zawartości
Cakes!

Pamięć się stale zmniejsza przez "System operacyjny Android" - co mam zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cakes!

No to może się w końcu ustatkuje z tymi aktualizacjami poczekam i zobaczę, a jakby było to dalej to będę pisał>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    J_L

Mam ten problem od dłuższego czasu i czytając wpisy na innych forach, nie tylko ja, pamięć faktycznie znika. Na telefonie mam bardzo mało rzeczy zainstalowanych, które zajmują mało miejsca, cache opróżniam kilka razy dziennie, defragmentuję telefon, często sprawdzam pamięć i widzę, że znika.  W momencie kiedy usunęłam 2 aplikacje, które de facto powinny zwolnić ponad 500MB, to telefon nadal był kompletnie zapchany i nic to nie dało, usuwanie zbędnych plików też niewiele daje. Jeżeli wejdę w zakładkę pamięć i wyświetlę, co ile zajmuje miejsca, to mam informację: Łącznie: 16 GB, wolne: 700MB, z tym, że po podsumowaniu wszystkich elementów wychodzi około 8GB zajętej przestrzeni, czyli około 8GB powinno być wolne. Jest to na pewno sprawa aktualizacji. Od stanu fabrycznego na telefonie brakuje 3GB pamięci, po pierwszej aktualizacji systemu pamięć wraca. Mniej więcej po roku użytkowania i następnych aktualizacjach, pamięci zaczyna sporo ubywać. Rozumiem, że jest to celowe działanie producenta, żeby przejść z P9 na wyższy model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@J_L  Jasne, od razu celowe działanie. Najpierw użyj aplikacji z linków (służą do tego samego, wybierz sobie) i podlicz zajęte miejsce oraz poszukaj zbędnych plików

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rjhartsoftware.storageanalyzer&hl=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.diskusage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 20.11.2019 o 20:12, J_L napisał:

Mam ten problem od dłuższego czasu

Poradziłeś sobie z problemem? Ja własnie będę trzeci raz robił factory reset gdyż nie da się używać tel, tak jest zmulony. Coś samo zapełnia pamieć. Nic nie instaluje, nie robię nowych zdjęć, ale codziennie mb wolnej przestrzeni na coś się pożytkowane. Chcą zainstalować aplikacje 5mb trzeba usunąć aplikacji za 50mb. Pomimo, usunięcia wszystkiego co sie dało z plikacji systemów bez roota, tel sam pożera pamięć. Ostatnio instalowałem wersję Androida VNS-L21C22B140 czyli taką jaką miałem w tel. od nowości bo nowsze nie są polecany nawet na tym forum. Od nowosci tel. był na prawdę wydajny, dało się go na pewno normalnie użytkować, a teraz podczas pisania tekstu nie nadąża pokazywać wpisywanych liter, tak jest zmulony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@djjachu Używasz Galaxy SII? Jeśli tak to oprócz wgrania starej wersji systemu wgraj sobie stare wersje aplikacji. Bo to one zapychają Ci pamięć swoimi danymi. Kilka lat temu apka Facebooka zajmowała 20MB, dzisiaj zajmuje 200. Aplikacje rosną, bo są dodawane do nich nowe funkcje i lepszy wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi